Pekat Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 791 387 000 | 521 534 000 | 310 023 000 | 357 571 000 | 356 770 000 | 396 666 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 791 387 000 | 521 534 000 | 310 023 000 | 357 571 000 | 356 770 000 | 396 666 000 |
|
|
| Varekostnad | 750 200 000 | 491 796 000 | 285 742 000 | 334 889 000 | 333 340 000 | 372 456 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 4 357 000 | 3 166 000 | 2 693 000 | 2 582 000 | 2 526 000 | 3 332 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 30 000 | 188 000 | 192 000 | 200 000 | 222 000 | 234 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 24 514 000 | 18 812 000 | 16 311 000 | 14 425 000 | 12 323 000 | 12 872 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 779 101 000 | 513 962 000 | 304 938 000 | 352 096 000 | 348 411 000 | 388 894 000 |
|
|
| Driftsresultat | 12 286 000 | 7 572 000 | 5 085 000 | 5 475 000 | 8 359 000 | 7 772 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 4 579 000 | 5 855 000 | 2 949 000 | 3 827 000 | 31 000 | 2 440 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 219 000 | 433 000 | 129 000 | 28 000 | 20 000 | 54 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 225 000 | 135 000 | 105 000 | 403 000 | 367 000 | 240 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 6 023 000 | 6 423 000 | 3 183 000 | 4 258 000 | 418 000 | 2 734 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 541 000 | 734 000 | 308 000 | 183 000 | 201 000 | 272 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 746 000 | 914 000 | 373 000 | 377 000 | 423 000 | 695 000 |
|
|
| Netto finans | 5 277 000 | 5 509 000 | 2 810 000 | 3 881 000 | -5 000 | 2 039 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 17 564 000 | 13 082 000 | 7 896 000 | 9 354 000 | 8 355 000 | 9 812 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 2 912 000 | 1 609 000 | 1 091 000 | 1 253 000 | 1 795 000 | 1 602 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 14 652 000 | 11 473 000 | 6 805 000 | 8 101 000 | 6 560 000 | 8 210 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 11 739 000 | 9 195 000 | 5 444 000 | 6 463 000 | 5 225 000 | 6 557 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 14 000 | 42 000 | 117 000 | 73 000 | 75 000 | 55 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 14 000 | 42 000 | 117 000 | 73 000 | 75 000 | 55 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 000 | 30 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 92 000 | 68 000 | 201 000 | 372 000 | 536 000 | 720 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 92 000 | 68 000 | 201 000 | 372 000 | 545 000 | 750 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 29 698 000 | 25 119 000 | 21 985 000 | 19 036 000 | 17 880 000 | 17 849 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 29 698 000 | 25 119 000 | 21 985 000 | 19 041 000 | 17 880 000 | 17 849 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 29 803 000 | 25 229 000 | 22 303 000 | 19 486 000 | 18 500 000 | 18 653 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 14 713 000 | 32 895 000 | 23 046 000 | 11 904 000 | 14 462 000 | 9 223 000 |
|
|
| Sum varelager | 14 713 000 | 32 895 000 | 23 046 000 | 11 904 000 | 14 462 000 | 9 223 000 |
|
|
| Kundefordringer | 75 713 000 | 44 312 000 | 31 790 000 | 55 944 000 | 45 585 000 | 48 730 000 |
|
|
| Andre fordringer | 16 593 000 | 15 935 000 | 5 259 000 | 12 985 000 | 7 527 000 | 10 433 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 92 306 000 | 60 247 000 | 37 048 000 | 68 929 000 | 53 112 000 | 59 164 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 33 264 000 | 13 814 000 | 5 661 000 | 16 963 000 | 22 203 000 | 14 902 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 140 283 000 | 106 956 000 | 65 756 000 | 97 797 000 | 89 777 000 | 83 288 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 170 086 000 | 132 185 000 | 88 059 000 | 117 282 000 | 108 276 000 | 101 941 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 170 000 | 170 000 | 170 000 | 170 000 | 170 000 | 170 000 |
|
|
| Egne aksjer | -17 000 | -17 000 | -17 000 | -17 000 | -17 000 | -17 000 |
|
|
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 153 000 | 153 000 | 153 000 | 153 000 | 153 000 | 153 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 28 398 000 | 23 819 000 | 20 685 000 | 17 736 000 | 16 580 000 | 16 549 000 |
|
|
| Annen egenkapital | 22 864 000 | 23 704 000 | 21 643 000 | 23 148 000 | 21 841 000 | 20 647 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 11 440 000 | 10 527 000 | 9 249 000 | 8 888 000 | 8 251 000 | 7 916 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 51 262 000 | 47 523 000 | 42 328 000 | 40 884 000 | 38 421 000 | 37 196 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 11 440 000 | 10 527 000 | 9 249 000 | 8 888 000 | 8 251 000 | 7 916 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 62 855 000 | 58 203 000 | 51 730 000 | 49 926 000 | 46 825 000 | 45 265 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 25 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 25 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 3 947 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 25 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 3 947 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 92 064 000 | 65 564 000 | 24 404 000 | 59 356 000 | 53 065 000 | 48 315 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 909 000 | 1 509 000 | 1 136 000 | 1 251 000 | 1 815 000 | 1 622 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 369 000 | 265 000 | 238 000 | 211 000 | 221 000 | 280 000 |
|
|
| Utbytte | 10 000 000 | 5 000 000 | 5 000 000 | 5 000 000 | 5 000 000 | 5 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 889 000 | 1 619 000 | 1 604 000 | 1 539 000 | 1 351 000 | 1 460 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 107 231 000 | 73 957 000 | 36 329 000 | 67 357 000 | 61 452 000 | 56 677 000 |
|
|
| Sum gjeld | 107 231 000 | 73 982 000 | 36 329 000 | 67 357 000 | 61 452 000 | 56 677 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 170 086 000 | 132 185 000 | 88 059 000 | 117 282 000 | 108 276 000 | 101 941 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 12,1% | 12,7% | 8,1% | 8,6% | 8,4% | |||
| Resultat av driften i % | 1,6% | 1,5% | 1,6% | 1,5% | 2,3% | 2,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 5,2 | 4,7 | 3,0 | 3,2 | 3,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 5,2% | 5,7% | 7,8% | 6,3% | 6,6% | 6,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,3% | 2,7% | 2,7% | 2,7% | 2,5% | 2,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 29,0% | 23,8% | 15,5% | 19,3% | 18,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 19,4% | 16,7% | 10,7% | 13,4% | 11,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 181,6 | 164,7 | 115,1 | 138,5 | 141,2 | 119,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,4 | 1,8 | 1,5 | 1,5 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 1,0 | 1,2 | 1,3 | 1,2 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 51,0 | 15,0 | 12,4 | 28,1 | 23,0 | 40,4 | ||
| Lagertid i antall dager | 11,4 | 20,5 | 22,0 | 14,2 | 12,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 37,0% | 44,0% | 58,7% | 42,6% | 43,2% | 44,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 7,9% | 11,2% | 16,7% | 14,0% | 13,1% | 11,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 1000,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,4% | 0,4% | 0,4% | 0,4% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 224,6% | 100,3% | 127,7% | 255,7% | 195,9% | 288,5% | ||
| Gjeldsgrad | 1,7 | 1,3 | 0,7 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 63,0% | 55,9% | 41,3% | 57,4% | 56,8% | 55,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 1 833 000 | 1 967 000 | 1 294 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
