Paus Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 474 000 | 3 829 000 | 839 000 | 4 164 000 | 10 452 000 | 4 660 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 3 474 000 | 3 829 000 | 839 000 | 4 164 000 | 10 452 000 | 4 660 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 76 000 | 75 000 | 79 000 | 70 000 | 67 000 | 80 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 7 000 | 7 000 | 5 000 | 8 000 | 8 000 | 6 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 797 000 | 2 749 000 | 6 623 000 | 340 000 | 205 000 | 312 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 880 000 | 2 831 000 | 6 707 000 | 418 000 | 280 000 | 398 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 594 000 | 998 000 | -5 868 000 | 3 746 000 | 10 172 000 | 4 262 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 58 000 | 57 000 | 18 000 | 12 000 | 9 000 | 18 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 58 000 | 57 000 | 18 000 | 12 000 | 9 000 | 18 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 58 000 | 57 000 | 18 000 | 12 000 | 9 000 | 18 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 652 000 | 1 055 000 | -5 851 000 | 3 758 000 | 10 181 000 | 4 279 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -11 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 652 000 | 1 055 000 | -5 851 000 | 3 758 000 | 10 181 000 | 4 291 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 652 000 | 1 055 000 | -5 851 000 | 3 758 000 | 10 181 000 | 4 291 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 411 000 | 514 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 2 241 000 | 541 000 | -5 851 000 | 3 758 000 | 10 181 000 | 4 291 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 4 000 | 11 000 | 17 000 | 2 000 | 9 000 | 17 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 4 000 | 11 000 | 17 000 | 2 000 | 9 000 | 17 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 27 068 000 | 27 254 000 | 29 970 000 | 30 749 000 | 19 934 000 | 19 944 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 27 068 000 | 27 254 000 | 29 970 000 | 30 749 000 | 19 934 000 | 19 944 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 27 072 000 | 27 265 000 | 29 987 000 | 30 751 000 | 19 943 000 | 19 962 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 1 277 000 | 14 000 | 28 000 | 60 000 | 1 129 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 277 000 | 14 000 | 28 000 | 60 000 | 1 129 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 19 089 000 | 17 237 000 | 14 346 000 | 17 493 000 | 19 225 000 | 15 248 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 19 089 000 | 17 237 000 | 14 346 000 | 17 493 000 | 19 225 000 | 15 248 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 401 000 | 1 314 000 | 359 000 | 2 255 000 | 6 416 000 | 1 267 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 20 768 000 | 18 566 000 | 14 733 000 | 19 808 000 | 26 770 000 | 16 515 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 47 840 000 | 45 831 000 | 44 721 000 | 50 559 000 | 46 714 000 | 36 477 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 51 000 | 51 000 | 51 000 | 51 000 | 51 000 | 51 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 587 000 | 587 000 | 587 000 | 587 000 | 587 000 | 587 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 638 000 | 638 000 | 638 000 | 638 000 | 638 000 | 638 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 46 562 000 | 44 321 000 | 43 780 000 | 49 631 000 | 45 873 000 | 35 692 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 46 562 000 | 44 321 000 | 43 780 000 | 49 631 000 | 45 873 000 | 35 692 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 47 200 000 | 44 959 000 | 44 418 000 | 50 269 000 | 46 511 000 | 36 330 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 190 000 | 188 000 | 93 000 | 152 000 | 67 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 40 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 449 000 | 683 000 | 170 000 | 138 000 | 136 000 | 146 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 639 000 | 871 000 | 303 000 | 290 000 | 203 000 | 146 000 |
|
|
| Sum gjeld | 639 000 | 871 000 | 303 000 | 290 000 | 203 000 | 146 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 47 840 000 | 45 831 000 | 44 721 000 | 50 559 000 | 46 714 000 | 36 477 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,7% | 2,3% | -12,3% | 7,7% | 24,5% | |||
| Resultat av driften i % | 74,7% | 26,1% | -699,4% | 90,0% | 97,3% | 91,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 76,3% | 27,6% | -697,3% | 90,2% | 97,4% | 91,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 5,8% | 2,4% | -12,4% | 7,8% | 24,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 5,8% | 2,4% | -12,4% | 7,8% | 24,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 45,7 | 51,1 | 10,6 | 59,5 | 156,0 | 58,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 32,5 | 21,3 | 48,6 | 68,3 | 131,9 | 113,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 32,5 | 21,3 | 48,6 | 68,3 | 131,9 | 113,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 1,5 | 1,2 | 7,8 | 31,6 | 8,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 98,7% | 98,1% | 99,3% | 99,4% | 99,6% | 99,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 1358,7% | 1174,2% | 5294,2% | 1207,2% | 445,0% | 779,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,6% | 0,7% | 0,6% | 0,4% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,3% | 1,9% | 0,7% | 0,6% | 0,4% | 0,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
