Partrederiet Kjell Henning Sjo ANS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 63 000 | 727 000 | 326 000 | 622 000 | 1 221 000 | 1 922 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 325 000 | 311 000 | 261 000 | 322 000 | 200 000 | 170 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 389 000 | 1 037 000 | 587 000 | 943 000 | 1 421 000 | 2 092 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 15 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 50 000 | 450 000 | 360 000 | 273 000 | 1 005 000 | 1 330 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 122 000 | 124 000 | 149 000 | 149 000 | 149 000 | 149 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 875 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 276 000 | 566 000 | 661 000 | 372 000 | 359 000 | 479 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 448 000 | 1 155 000 | 1 170 000 | 1 669 000 | 1 513 000 | 1 958 000 |
|
|
| Driftsresultat | -59 000 | -118 000 | -583 000 | -726 000 | -92 000 | 134 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 6 000 | 7 000 | 5 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 6 000 | 7 000 | 5 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 59 000 | 62 000 | 55 000 | 34 000 | 26 000 | 65 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 59 000 | 62 000 | 55 000 | 34 000 | 26 000 | 65 000 |
|
|
| Netto finans | -53 000 | -55 000 | -50 000 | -30 000 | -22 000 | -61 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -112 000 | -172 000 | -633 000 | -756 000 | -114 000 | 74 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -112 000 | -172 000 | -633 000 | -756 000 | -114 000 | 74 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -112 000 | -172 000 | -633 000 | -756 000 | -114 000 | 74 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -112 000 | -172 000 | -633 000 | -756 000 | -114 000 | 74 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 200 000 | 1 200 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 200 000 | 1 200 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 940 000 | 1 027 000 | 1 114 000 | 1 201 000 | 1 288 000 | 1 375 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 123 000 | 158 000 | 447 000 | 509 000 | 570 000 | 632 000 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 1 063 000 | 1 185 000 | 1 561 000 | 1 710 000 | 1 858 000 | 2 007 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 063 000 | 1 185 000 | 1 561 000 | 1 710 000 | 3 058 000 | 3 207 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 1 000 | 0 | 8 000 | 6 000 | 10 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 112 000 | 13 000 | 86 000 | 30 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 1 000 | 112 000 | 21 000 | 92 000 | 40 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 583 000 | 678 000 | 394 000 | 1 102 000 | 766 000 | 734 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 583 000 | 679 000 | 506 000 | 1 123 000 | 858 000 | 774 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 646 000 | 1 864 000 | 2 067 000 | 2 833 000 | 3 917 000 | 3 981 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 737 000 | 832 000 | 1 005 000 | 1 654 000 | 2 410 000 | 2 522 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 737 000 | 832 000 | 1 005 000 | 1 654 000 | 2 410 000 | 2 522 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 737 000 | 832 000 | 1 005 000 | 1 654 000 | 2 410 000 | 2 522 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 904 000 | 985 000 | 1 061 000 | 1 138 000 | 1 223 000 | 1 309 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 904 000 | 985 000 | 1 061 000 | 1 138 000 | 1 223 000 | 1 309 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 904 000 | 985 000 | 1 061 000 | 1 138 000 | 1 223 000 | 1 309 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 4 000 | 45 000 | 0 | 40 000 | 147 000 | 127 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 000 | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 137 000 | 23 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 5 000 | 47 000 | 1 000 | 41 000 | 284 000 | 150 000 |
|
|
| Sum gjeld | 909 000 | 1 032 000 | 1 062 000 | 1 179 000 | 1 507 000 | 1 459 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 646 000 | 1 864 000 | 2 067 000 | 2 833 000 | 3 917 000 | 3 981 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -3,0% | -5,6% | -23,6% | -21,4% | -2,2% | |||
| Resultat av driften i % | -15,2% | -11,4% | -99,3% | -77,0% | -6,5% | 6,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,5 | 0,2 | 0,3 | 0,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 97,9% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -13,6% | -10,7% | -98,5% | -76,6% | -6,2% | 6,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -14,3% | -18,7% | -47,6% | -37,2% | -4,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -14,3% | -18,7% | -47,6% | -37,2% | -4,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 7,8 | 2,3 | 1,6 | 3,5 | 1,4 | 1,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 116,6 | 14,4 | 506,0 | 27,4 | 3,0 | 5,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 116,6 | 14,4 | 506,0 | 27,4 | 3,0 | 5,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 116,6 | 14,4 | 394,0 | 26,9 | 2,7 | 4,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 44,8% | 44,6% | 48,6% | 58,4% | 61,5% | 63,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 189,5% | 80,2% | 171,2% | 175,4% | 169,6% | 120,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,2% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,7% | 0,8% | 0,6% | 0,8% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,2 | 1,1 | 0,7 | 0,6 | 0,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,3% | 2,5% | 0,0% | 1,4% | 7,3% | 3,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 54,9% | 52,8% | 51,3% | 40,2% | 31,2% | 32,9% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
