Paresa Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 63 980 000 | 95 052 000 | 68 453 000 | 43 967 000 | 69 728 000 | 77 037 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 67 663 000 | 301 000 | 1 009 000 | 130 000 | 0 | 129 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 131 643 000 | 95 354 000 | 69 461 000 | 44 097 000 | 69 728 000 | 77 166 000 |
|
|
| Varekostnad | 19 550 000 | 28 538 000 | 20 270 000 | 13 270 000 | 21 006 000 | 22 393 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 21 749 000 | 31 496 000 | 22 154 000 | 17 364 000 | 26 493 000 | 30 286 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 3 261 000 | 2 795 000 | 2 466 000 | 2 248 000 | 3 225 000 | 2 864 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 702 000 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 13 575 000 | 19 231 000 | 15 328 000 | 11 482 000 | 14 982 000 | 14 668 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 58 135 000 | 82 060 000 | 60 218 000 | 44 364 000 | 69 408 000 | 70 211 000 |
|
|
| Driftsresultat | 73 508 000 | 13 294 000 | 9 243 000 | -267 000 | 320 000 | 6 955 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 1 130 000 | 6 000 | 24 000 | 25 000 | 120 000 | 1 198 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 130 000 | 6 000 | 24 000 | 25 000 | 120 000 | 1 198 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 319 000 | 34 000 | 231 000 | 192 000 | 207 000 | 178 000 |
|
|
| Netto finans | 811 000 | -28 000 | -207 000 | -167 000 | -87 000 | 1 020 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 74 319 000 | 13 265 000 | 9 036 000 | -434 000 | 233 000 | 7 976 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 922 000 | 3 720 000 | 1 772 000 | 132 000 | 1 435 000 | 1 821 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 72 397 000 | 9 546 000 | 7 264 000 | -566 000 | -1 202 000 | 6 154 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 72 397 000 | 6 491 000 | 7 264 000 | -566 000 | -1 202 000 | 6 154 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 235 000 | 460 000 | 770 000 | 477 000 | 464 000 | 467 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 108 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 235 000 | 460 000 | 770 000 | 477 000 | 464 000 | 575 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 25 000 | 6 658 000 | 3 998 000 | 4 940 000 | 5 895 000 | 10 876 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 25 000 | 6 658 000 | 3 998 000 | 4 940 000 | 5 895 000 | 10 876 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 17 560 000 | 1 205 000 | 1 060 000 | 30 000 | 30 000 | 1 025 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 17 560 000 | 1 205 000 | 1 060 000 | 30 000 | 30 000 | 1 025 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 17 820 000 | 8 323 000 | 5 828 000 | 5 446 000 | 6 389 000 | 12 476 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 100 000 | 19 634 000 | 12 952 000 | 10 246 000 | 10 392 000 | 8 969 000 |
|
|
| Sum varelager | 100 000 | 19 634 000 | 12 952 000 | 10 246 000 | 10 392 000 | 8 969 000 |
|
|
| Kundefordringer | 127 000 | 2 569 000 | 1 403 000 | 1 829 000 | 2 504 000 | 1 640 000 |
|
|
| Andre fordringer | 6 142 000 | 2 281 000 | 2 359 000 | 1 891 000 | 1 789 000 | 1 156 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 6 269 000 | 4 849 000 | 3 762 000 | 3 721 000 | 4 293 000 | 2 797 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 64 637 000 | 22 025 000 | 15 659 000 | 7 911 000 | 14 365 000 | 12 756 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 71 007 000 | 46 508 000 | 32 374 000 | 21 878 000 | 29 050 000 | 24 523 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 88 827 000 | 54 832 000 | 38 202 000 | 27 324 000 | 35 439 000 | 36 999 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 191 000 | 191 000 | 191 000 | 191 000 | 191 000 | 191 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | -12 000 | -12 000 | -12 000 |
|
|
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 463 000 | 463 000 | 463 000 | 180 000 | 180 000 | 180 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 84 012 000 | 16 018 000 | 15 450 000 | 12 636 000 | 12 513 000 | 13 162 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 5 709 000 | 7 204 000 | 5 687 000 | 6 473 000 | 6 805 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 84 012 000 | 16 018 000 | 15 450 000 | 12 636 000 | 12 513 000 | 13 162 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 5 709 000 | 7 204 000 | 5 687 000 | 6 473 000 | 6 805 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 84 475 000 | 22 190 000 | 23 117 000 | 18 503 000 | 19 166 000 | 20 146 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 000 | 34 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 000 | 34 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 160 000 | 3 880 000 | 1 278 000 | 2 752 000 | 2 357 000 | 2 202 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 160 000 | 3 880 000 | 1 278 000 | 2 752 000 | 2 368 000 | 2 236 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 599 000 | 2 601 000 | 2 190 000 | 1 393 000 | 2 903 000 | 3 183 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 191 000 | 3 409 000 | 2 065 000 | 156 000 | 1 456 000 | 1 959 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 495 000 | 5 670 000 | 4 159 000 | 1 809 000 | 3 853 000 | 4 407 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 906 000 | 17 082 000 | 5 394 000 | 2 712 000 | 5 693 000 | 5 067 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 191 000 | 28 762 000 | 13 808 000 | 6 070 000 | 13 905 000 | 14 616 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 351 000 | 32 642 000 | 15 086 000 | 8 822 000 | 16 273 000 | 16 852 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 88 827 000 | 54 832 000 | 38 202 000 | 27 324 000 | 35 439 000 | 36 999 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 103,9% | 28,6% | 28,3% | -0,8% | 1,2% | |||
| Resultat av driften i % | 55,8% | 13,9% | 13,3% | -0,6% | 0,5% | 9,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,8 | 2,0 | 2,1 | 1,4 | 1,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 69,4% | 70,0% | 70,4% | 69,8% | 69,9% | 70,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 56,7% | 13,9% | 13,3% | -0,5% | 0,6% | 10,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 139,4% | 58,6% | 43,4% | -2,3% | 1,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 135,7% | 28,7% | 34,9% | -3,0% | -6,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,1 | 3,0 | 3,1 | 2,5 | 2,6 | 2,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 32,4 | 1,6 | 2,3 | 3,6 | 2,1 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 32,4 | 0,9 | 1,4 | 1,9 | 1,3 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 29,5 | 0,8 | 1,1 | 1,3 | 1,0 | 0,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 195,5 | 1,5 | 1,6 | 1,3 | 2,0 | 2,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 181,7 | 205,5 | 206,0 | 279,9 | 165,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 95,1% | 40,5% | 60,5% | 67,7% | 54,1% | 54,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 64,2% | 23,3% | 33,3% | 42,0% | 27,5% | 26,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,0% | 8,4% | 11,8% | 3,2% | 6,9% | 7,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,3% | 0,2% | 0,3% | 0,3% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 68815,0% | 90,4% | 143,4% | 154,3% | 145,7% | 110,4% | ||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 1,5 | 0,7 | 0,5 | 0,8 | 0,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,5% | 52,5% | 36,1% | 22,2% | 39,2% | 39,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 2,4% | 7,1% | 3,3% | 10,1% | 6,7% | 6,0% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 698 000 | 742 000 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
