Paragon Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 686 170 000 | 591 304 000 | 496 322 000 | 629 049 000 | 421 801 000 | 346 491 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 2 410 000 | 1 015 000 | 495 000 | 3 539 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 686 170 000 | 591 304 000 | 498 732 000 | 630 064 000 | 422 297 000 | 350 030 000 |
|
|
| Varekostnad | 567 883 000 | 473 996 000 | 405 794 000 | 523 110 000 | 340 502 000 | 280 014 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 63 053 000 | 63 055 000 | 51 972 000 | 50 025 000 | 41 212 000 | 40 525 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 4 416 000 | 4 279 000 | 2 381 000 | 1 853 000 | 1 699 000 | 2 187 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 34 607 000 | 34 295 000 | 30 639 000 | 28 042 000 | 21 820 000 | 22 749 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 669 959 000 | 575 625 000 | 490 786 000 | 603 030 000 | 405 233 000 | 345 475 000 |
|
|
| Driftsresultat | 16 211 000 | 15 679 000 | 7 946 000 | 27 034 000 | 17 064 000 | 4 555 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | -1 278 000 | 704 000 | -65 000 | 2 721 000 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 11 000 | 75 000 | 35 000 | 100 000 | 1 804 000 | 1 152 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | -1 267 000 | 779 000 | -30 000 | 2 821 000 | 1 804 000 | 1 152 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 15 892 000 | 11 908 000 | 5 062 000 | 2 656 000 | 2 880 000 | 3 755 000 |
|
|
| Netto finans | -17 159 000 | -11 129 000 | -5 092 000 | 165 000 | -1 076 000 | -2 603 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -948 000 | 4 550 000 | 2 854 000 | 27 199 000 | 15 988 000 | 1 952 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 181 000 | 1 464 000 | 913 000 | 5 315 000 | 3 543 000 | 202 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -2 129 000 | 3 086 000 | 1 941 000 | 21 884 000 | 12 445 000 | 1 749 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -2 865 000 | 2 318 000 | 1 990 000 | 21 884 000 | 12 445 000 | 1 749 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 336 000 | 382 000 | 0 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 5 219 000 | 5 245 000 | 5 291 000 | 5 000 000 | 5 000 000 | 5 000 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 728 000 | 888 000 | 322 000 | 182 000 | 0 | 41 000 |
|
|
| Goodwill | 13 748 000 | 16 095 000 | 5 555 000 | 2 222 000 | 2 393 000 | 2 564 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 19 695 000 | 22 228 000 | 11 168 000 | 7 740 000 | 7 775 000 | 7 605 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 105 266 000 | 101 678 000 | 98 659 000 | 52 968 000 | 57 160 000 | 8 777 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 5 761 000 | 6 816 000 | 5 847 000 | 5 242 000 | 2 477 000 | 2 990 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 111 027 000 | 108 494 000 | 104 506 000 | 58 210 000 | 59 637 000 | 11 767 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 229 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 497 000 | 382 000 |
|
|
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 293 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 501 000 | 1 584 000 | 1 681 000 | 287 000 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 3 000 | 3 000 | 217 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 571 000 | 3 775 000 | 8 268 000 | 8 541 000 | 1 035 000 | 1 035 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 519 000 | 0 | 0 | 499 000 | 1 051 000 | 1 917 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 591 000 | 5 362 000 | 9 952 000 | 9 544 000 | 2 583 000 | 3 855 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 133 313 000 | 136 084 000 | 125 626 000 | 75 495 000 | 69 995 000 | 23 227 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 161 840 000 | 160 409 000 | 107 414 000 | 92 939 000 | 94 375 000 | 77 295 000 |
|
|
| Sum varelager | 161 840 000 | 160 409 000 | 107 414 000 | 92 939 000 | 94 375 000 | 77 295 000 |
|
|
| Kundefordringer | 20 403 000 | 22 600 000 | 27 327 000 | 16 136 000 | 11 246 000 | 11 541 000 |
|
|
| Andre fordringer | 17 627 000 | 15 165 000 | 13 109 000 | 18 466 000 | 9 870 000 | 13 249 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 38 030 000 | 37 765 000 | 40 436 000 | 34 602 000 | 21 116 000 | 24 790 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 164 000 | 145 000 | 459 000 | 393 000 | 340 000 | 450 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 164 000 | 145 000 | 459 000 | 393 000 | 340 000 | 450 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 238 000 | 16 829 000 | 24 247 000 | 25 047 000 | 14 995 000 | 7 084 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 203 272 000 | 215 148 000 | 172 556 000 | 152 982 000 | 130 826 000 | 109 620 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 336 585 000 | 351 232 000 | 298 182 000 | 228 477 000 | 200 821 000 | 132 847 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 688 000 | 688 000 | 688 000 | 688 000 | 688 000 | 688 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 688 000 | 688 000 | 688 000 | 688 000 | 688 000 | 688 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 57 197 000 | 60 950 000 | 58 633 000 | 56 644 000 | 38 824 000 | 28 954 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 4 651 000 | 4 749 000 | 767 000 | 1 008 000 | 908 000 | 333 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 57 197 000 | 60 950 000 | 58 633 000 | 56 644 000 | 38 824 000 | 28 954 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 4 651 000 | 4 749 000 | 767 000 | 1 008 000 | 908 000 | 333 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 62 536 000 | 66 387 000 | 60 088 000 | 58 340 000 | 40 420 000 | 29 976 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 8 831 000 | 9 393 000 | 9 271 000 | 2 051 000 | 2 442 000 | 343 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 8 831 000 | 9 393 000 | 9 271 000 | 2 051 000 | 2 442 000 | 343 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 6 198 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 105 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 131 214 000 | 137 943 000 | 121 723 000 | 84 136 000 | 81 387 000 | 38 892 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 140 045 000 | 147 336 000 | 130 994 000 | 86 187 000 | 83 829 000 | 39 235 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 134 097 000 | 137 943 000 | 121 723 000 | 79 920 000 | 81 179 000 | 45 997 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 87 406 000 | 108 597 000 | 80 635 000 | 48 046 000 | 51 427 000 | 35 668 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 314 000 | 1 537 000 | 866 000 | 6 072 000 | 4 261 000 | 405 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 10 668 000 | 11 601 000 | 6 674 000 | 7 926 000 | 8 399 000 | 7 559 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 28 418 000 | 15 774 000 | 18 925 000 | 21 906 000 | 12 485 000 | 12 899 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 134 004 000 | 137 509 000 | 107 100 000 | 83 950 000 | 76 572 000 | 63 636 000 |
|
|
| Sum gjeld | 274 049 000 | 284 845 000 | 238 094 000 | 170 137 000 | 160 401 000 | 102 871 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 336 585 000 | 351 232 000 | 298 182 000 | 228 477 000 | 200 821 000 | 132 847 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,3% | 5,1% | 3,0% | 13,9% | 11,3% | |||
| Resultat av driften i % | 2,4% | 2,7% | 1,6% | 4,3% | 4,0% | 1,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,0 | 1,8 | 1,9 | 2,9 | 2,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 17,2% | 19,8% | 18,2% | 16,8% | 19,3% | 19,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,2% | 2,8% | 1,6% | 4,7% | 4,5% | 1,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -1,5% | 7,2% | 4,8% | 55,1% | 45,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -4,4% | 3,7% | 3,4% | 44,3% | 35,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 10,9 | 9,4 | 9,6 | 12,6 | 10,2 | 8,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 1,6 | 1,6 | 1,8 | 1,7 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,3 | 0,4 | 0,6 | 0,7 | 0,5 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,5 | 3,0 | 3,8 | 5,6 | 3,6 | 3,6 | ||
| Lagertid i antall dager | 102,1 | 101,7 | 88,9 | 64,5 | 90,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 18,6% | 18,9% | 20,2% | 25,5% | 20,1% | 22,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 9,1% | 11,2% | 12,0% | 9,3% | 9,6% | 8,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,0% | 1,9% | 1,8% | 2,0% | 1,9% | 2,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,6% | 0,7% | 0,5% | 0,6% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 42,8% | 48,4% | 60,9% | 74,3% | 57,5% | 59,5% | ||
| Gjeldsgrad | 4,4 | 4,3 | 4,0 | 2,9 | 4,0 | 3,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 39,8% | 39,2% | 35,9% | 36,7% | 38,1% | 47,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 41,6% | 41,9% | 43,9% | 37,7% | 41,7% | 29,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 209 000 | 1 133 000 | 0 | 0 | 1 129 000 | 1 044 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
