Pandion Energy Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 392 934 000 | 2 359 725 000 | 2 049 042 000 | 1 184 946 000 | 721 861 000 | 910 734 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 8 789 000 | 5 809 000 | 22 765 000 | -17 318 000 | 375 594 000 | 189 928 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 401 724 000 | 2 365 535 000 | 2 071 807 000 | 1 167 628 000 | 1 097 456 000 | 1 100 662 000 |
|
|
| Varekostnad | 476 904 000 | 505 906 000 | 601 463 000 | 686 353 000 | 455 194 000 | 516 216 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 940 140 000 | 653 489 000 | 339 124 000 | 279 367 000 | 856 170 000 | 193 043 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftskostnader | 1 417 044 000 | 1 159 396 000 | 940 588 000 | 965 721 000 | 1 311 364 000 | 709 260 000 |
|
|
| Driftsresultat | 984 680 000 | 1 206 139 000 | 1 131 219 000 | 201 907 000 | -213 908 000 | 391 402 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 12 776 000 | 21 845 000 | 3 826 000 | 60 000 | 2 993 000 | 1 777 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 11 357 000 | 0 | 0 | 8 203 000 | 2 504 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 24 134 000 | 33 919 000 | 3 826 000 | 8 538 000 | 28 573 000 | 1 777 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 173 925 000 | 181 702 000 | 125 747 000 | 89 262 000 | 104 096 000 | 105 145 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 97 676 000 | 94 078 000 | 100 194 000 | 61 455 000 | 67 445 000 | 58 653 000 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 296 337 000 | 324 690 000 | 263 262 000 | 154 325 000 | 180 298 000 | 166 968 000 |
|
|
| Netto finans | -272 203 000 | -290 771 000 | -259 436 000 | -145 787 000 | -151 725 000 | -165 191 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 712 476 000 | 915 368 000 | 871 782 000 | 56 120 000 | -365 633 000 | 226 211 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 802 136 000 | 929 682 000 | 794 152 000 | 11 184 000 | -276 835 000 | -2 921 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -89 659 000 | -14 313 000 | 77 630 000 | 44 936 000 | -88 798 000 | 229 133 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -89 659 000 | -14 313 000 | 77 630 000 | 44 936 000 | -88 798 000 | 229 133 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 1 043 736 000 | 900 326 000 | 608 924 000 | 368 810 000 | 545 894 000 | 462 746 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 286 237 000 | 666 957 000 | 606 991 000 | 542 378 000 | 594 416 000 | 1 098 145 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 329 974 000 | 1 567 284 000 | 1 215 916 000 | 911 188 000 | 1 140 311 000 | 1 560 891 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 6 436 584 000 | 6 157 311 000 | 5 314 183 000 | 3 681 195 000 | 3 250 831 000 | 2 513 304 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 11 615 000 | 8 186 000 | 9 440 000 | 4 346 000 | 6 882 000 | 10 665 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 6 448 199 000 | 6 165 498 000 | 5 323 624 000 | 3 685 542 000 | 3 257 713 000 | 2 523 970 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 1 257 000 | 1 172 000 | 1 168 000 | 1 318 000 | 1 188 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 1 257 000 | 1 172 000 | 1 168 000 | 1 318 000 | 1 188 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 7 778 173 000 | 7 734 039 000 | 6 540 713 000 | 4 597 899 000 | 4 399 342 000 | 4 086 049 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 194 256 000 | 83 250 000 | 95 310 000 | 72 107 000 | 88 270 000 | 34 004 000 |
|
|
| Sum varelager | 194 256 000 | 83 250 000 | 95 310 000 | 72 107 000 | 88 270 000 | 34 004 000 |
|
|
| Kundefordringer | 626 792 000 | 417 553 000 | 182 709 000 | 183 189 000 | 129 968 000 | 285 587 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 494 463 000 | 244 834 000 | 535 604 000 | 178 610 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 626 792 000 | 417 553 000 | 677 172 000 | 428 023 000 | 665 572 000 | 464 198 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 1 907 000 | 23 075 000 | 0 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 15 919 000 | 9 142 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum investeringer | 0 | 15 919 000 | 9 142 000 | 1 907 000 | 23 075 000 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 255 182 000 | 344 887 000 | 221 115 000 | 201 100 000 | 170 027 000 | 422 255 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 076 231 000 | 861 611 000 | 1 002 741 000 | 703 138 000 | 946 945 000 | 920 458 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 8 854 405 000 | 8 595 650 000 | 7 543 454 000 | 5 301 037 000 | 5 346 287 000 | 5 006 508 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 99 158 000 | 97 025 000 | 88 282 000 | 62 065 000 | 1 047 116 000 | 974 879 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 217 533 000 | 1 191 276 000 | 1 080 247 000 | 961 777 000 | 1 049 855 000 | 976 639 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -145 246 000 | 331 852 000 | 315 051 000 | 196 075 000 | 150 538 000 | 224 152 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -145 246 000 | 331 852 000 | 315 051 000 | 196 075 000 | 150 538 000 | 224 152 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 072 287 000 | 1 523 128 000 | 1 395 298 000 | 1 157 852 000 | 1 200 394 000 | 1 200 792 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 3 601 270 000 | 3 097 247 000 | 2 171 771 000 | 1 068 753 000 | 694 634 000 | 127 164 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 2 150 313 000 | 1 850 311 000 | 1 487 734 000 | 1 557 966 000 | 1 515 142 000 | 1 380 547 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 5 751 583 000 | 4 947 559 000 | 3 659 506 000 | 2 626 719 000 | 2 209 777 000 | 1 507 711 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 182 038 000 | 0 | 0 | 726 762 000 | 227 531 000 | 203 031 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 8 564 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 820 779 000 | 1 154 991 000 | 1 851 268 000 | 387 880 000 | 1 288 374 000 | 1 644 503 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 6 572 362 000 | 6 102 550 000 | 5 510 774 000 | 3 014 599 000 | 3 498 151 000 | 3 152 214 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 994 253 000 | 1 126 268 000 | 1 810 496 000 | 1 112 374 000 | 1 427 897 000 | 1 752 121 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 565 317 000 | 500 899 000 | 552 578 000 | 239 714 000 | 292 124 000 | 297 881 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 358 972 000 | 223 829 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 103 424 000 | 245 252 000 | 84 821 000 | 162 108 000 | 128 085 000 | 152 579 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 209 754 000 | 969 982 000 | 637 400 000 | 1 128 585 000 | 647 741 000 | 653 492 000 |
|
|
| Sum gjeld | 7 782 116 000 | 7 072 532 000 | 6 148 174 000 | 4 143 184 000 | 4 145 892 000 | 3 805 706 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 8 854 405 000 | 8 595 661 000 | 7 543 473 000 | 5 301 037 000 | 5 346 287 000 | 5 006 499 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 11,6% | 15,4% | 17,7% | 4,0% | -3,6% | |||
| Resultat av driften i % | 41,0% | 51,0% | 54,6% | 17,3% | -19,5% | 35,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 80,1% | 78,6% | 70,6% | 42,1% | 36,9% | 43,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 42,0% | 52,4% | 54,8% | 18,0% | -16,9% | 35,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 54,9% | 62,7% | 68,3% | 4,8% | -30,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -6,9% | -1,0% | 6,1% | 3,8% | -7,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 0,9 | 1,6 | 0,6 | 1,5 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,7 | 0,8 | 1,4 | 0,6 | 1,3 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,3 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,5 | 6,1 | 6,3 | 9,5 | 5,2 | 15,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 104,7 | 63,5 | 50,1 | 42,1 | 48,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 12,1% | 17,7% | 18,5% | 21,8% | 22,5% | 24,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 44,6% | 64,4% | 67,3% | 99,2% | 109,4% | 109,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,2% | 1,1% | 1,4% | 1,2% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 1,1% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -68,7% | -130,2% | 383,3% | -590,0% | 339,0% | 785,1% | ||
| Gjeldsgrad | 7,3 | 4,6 | 4,4 | 3,6 | 3,5 | 3,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 13,7% | 11,3% | 8,4% | 21,3% | 12,1% | 13,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 74,2% | 71,0% | 73,1% | 56,9% | 65,4% | 63,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 5 136 000 | 3 369 000 | 3 153 000 | 3 066 000 | 3 003 000 | 2 657 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
