Panasonic Fire & Security Europe AB Norway Branch NUF
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 15 015 000 | 15 767 000 | 12 184 000 | 9 804 000 | 7 120 000 | 3 381 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 5 000 | 0 | 0 | 27 000 | 957 000 | 1 015 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 15 020 000 | 15 767 000 | 12 184 000 | 9 830 000 | 8 078 000 | 4 396 000 |
|
|
| Varekostnad | 11 064 000 | 11 709 000 | 8 659 000 | 7 518 000 | 6 075 000 | 2 481 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 443 000 | 1 391 000 | 1 276 000 | 1 124 000 | 1 049 000 | 973 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 15 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 372 000 | 2 522 000 | 2 118 000 | 1 056 000 | 896 000 | 953 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 14 879 000 | 15 622 000 | 12 053 000 | 9 713 000 | 8 023 000 | 4 407 000 |
|
|
| Driftsresultat | 141 000 | 145 000 | 131 000 | 117 000 | 55 000 | -11 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 15 000 | 18 000 | 13 000 | 4 000 | -2 000 | 33 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 15 000 | 18 000 | 13 000 | 4 000 | -2 000 | 33 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 6 000 | 6 000 | 22 000 | 24 000 | 1 000 | -27 000 |
|
|
| Netto finans | 9 000 | 12 000 | -9 000 | -20 000 | -3 000 | 60 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 150 000 | 158 000 | 122 000 | 98 000 | 52 000 | 49 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 37 000 | 47 000 | 32 000 | 29 000 | 27 000 | 11 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 113 000 | 110 000 | 90 000 | 69 000 | 25 000 | 38 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 113 000 | 110 000 | 90 000 | 69 000 | 25 000 | 38 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 113 000 | 110 000 | 90 000 | 69 000 | 25 000 | 38 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 000 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 000 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 641 000 | 1 825 000 | 1 504 000 | 1 026 000 | 1 335 000 | 989 000 |
|
|
| Sum varelager | 1 641 000 | 1 825 000 | 1 504 000 | 1 026 000 | 1 335 000 | 989 000 |
|
|
| Kundefordringer | 2 298 000 | 2 078 000 | 2 474 000 | 1 548 000 | 783 000 | 733 000 |
|
|
| Andre fordringer | 60 000 | 19 000 | 5 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 358 000 | 2 097 000 | 2 479 000 | 1 548 000 | 783 000 | 733 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 983 000 | 791 000 | 278 000 | 266 000 | 255 000 | 401 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 982 000 | 4 714 000 | 4 261 000 | 2 841 000 | 2 373 000 | 2 124 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 982 000 | 4 714 000 | 4 261 000 | 2 841 000 | 2 388 000 | 2 124 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 451 000 | 338 000 | 227 000 | 137 000 | 69 000 | 43 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 451 000 | 338 000 | 227 000 | 137 000 | 69 000 | 43 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 451 000 | 338 000 | 227 000 | 137 000 | 69 000 | 43 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 141 000 | 70 000 | 42 000 | 28 000 | 24 000 | 117 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 68 000 | 65 000 | 61 000 | 56 000 | 38 000 | 12 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 858 000 | 816 000 | 631 000 | 267 000 | 201 000 | 224 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 464 000 | 3 425 000 | 3 300 000 | 2 352 000 | 2 057 000 | 1 728 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 4 531 000 | 4 376 000 | 4 034 000 | 2 703 000 | 2 320 000 | 2 081 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 531 000 | 4 376 000 | 4 034 000 | 2 703 000 | 2 320 000 | 2 081 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 982 000 | 4 714 000 | 4 261 000 | 2 841 000 | 2 388 000 | 2 124 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 3,2% | 3,7% | 4,1% | 4,7% | 2,3% | |||
| Resultat av driften i % | 0,9% | 0,9% | 1,1% | 1,2% | 0,7% | -0,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,1 | 3,5 | 3,4 | 3,8 | 3,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 26,3% | 25,7% | 28,9% | 23,3% | 14,7% | 26,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,2% | 1,2% | 0,7% | 0,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 38,0% | 55,9% | 67,0% | 95,1% | 92,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 28,6% | 38,9% | 49,5% | 67,0% | 44,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 10,4 | 11,3 | 9,5 | 8,7 | 7,7 | 4,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,0 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,7 | 0,7 | 0,7 | 0,7 | 0,4 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 6,7 | 6,4 | 5,8 | 7,3 | 4,6 | 2,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 56,4 | 51,2 | 52,6 | 56,5 | 68,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 9,1% | 7,2% | 5,3% | 4,8% | 2,9% | 2,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 3,0% | 2,1% | 1,9% | 1,4% | 0,9% | 1,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,2% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 27,5% | 18,5% | 15,1% | 13,4% | 4,0% | 4,3% | ||
| Gjeldsgrad | 10,0 | 12,9 | 17,8 | 19,7 | 33,6 | 48,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 90,9% | 92,8% | 94,7% | 95,1% | 97,2% | 98,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
