Owren Drift Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 (K) | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 237 423 000 | 171 507 000 | 188 670 000 | 174 112 000 | 158 850 000 | 212 835 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 28 000 | 31 000 | 0 | 164 000 | 48 000 | 1 249 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 237 450 000 | 171 538 000 | 188 670 000 | 174 276 000 | 158 899 000 | 214 084 000 |
|
|
| Varekostnad | 191 747 000 | 135 355 000 | 150 004 000 | 137 519 000 | 126 301 000 | 170 505 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 22 682 000 | 18 159 000 | 17 118 000 | 16 155 000 | 17 430 000 | 22 371 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 792 000 | 828 000 | 857 000 | 0 | 871 000 | 1 218 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 721 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 12 527 000 | 12 086 000 | 11 738 000 | 11 386 000 | 9 545 000 | 14 370 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 228 748 000 | 166 428 000 | 179 717 000 | 165 781 000 | 154 147 000 | 208 464 000 |
|
|
| Driftsresultat | 8 702 000 | 5 110 000 | 8 953 000 | 8 495 000 | 4 752 000 | 5 620 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 564 000 | 3 585 000 | 651 000 | 1 903 000 | 2 025 000 | 1 371 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 564 000 | 3 585 000 | 651 000 | 1 903 000 | 2 025 000 | 1 371 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 904 000 | 1 522 000 | 2 887 000 | 1 275 000 | 1 964 000 | 3 060 000 |
|
|
| Netto finans | 660 000 | 2 063 000 | -2 236 000 | 628 000 | 61 000 | -1 689 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 9 362 000 | 7 173 000 | 6 716 000 | 9 122 000 | 4 813 000 | 3 931 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 2 059 000 | 1 399 000 | 1 480 000 | 1 977 000 | 1 075 000 | 799 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 7 303 000 | 5 774 000 | 5 236 000 | 7 145 000 | 3 738 000 | 3 132 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 7 303 000 | 5 774 000 | 5 236 000 | 7 145 000 | 3 738 000 | 3 132 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -500 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | -3 738 000 | -2 632 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 (K) | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 250 000 | 400 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 1 424 000 | 1 374 000 | 1 366 000 | 1 460 000 | 1 085 000 | 602 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 100 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 424 000 | 1 374 000 | 1 366 000 | 1 560 000 | 1 335 000 | 1 002 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 8 301 000 | 2 500 000 | 2 035 000 | 1 318 000 | 1 377 000 | 2 035 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 8 301 000 | 2 500 000 | 2 035 000 | 1 318 000 | 1 377 000 | 2 035 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 710 000 | 888 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 178 000 | 355 000 | 533 000 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 178 000 | 355 000 | 533 000 | 710 000 | 888 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 9 726 000 | 4 052 000 | 3 756 000 | 3 411 000 | 3 423 000 | 3 925 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 44 017 000 | 61 755 000 | 47 990 000 | 40 546 000 | 31 235 000 | 34 749 000 |
|
|
| Sum varelager | 44 017 000 | 61 755 000 | 47 990 000 | 40 546 000 | 31 235 000 | 34 749 000 |
|
|
| Kundefordringer | 9 049 000 | 14 911 000 | 7 072 000 | 6 286 000 | 13 617 000 | 8 947 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 117 000 | 96 000 | 69 000 | 212 000 | 5 294 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 9 049 000 | 15 028 000 | 7 168 000 | 6 356 000 | 13 829 000 | 14 240 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 24 000 | 27 000 | 27 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 24 000 | 27 000 | 27 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 075 000 | 5 082 000 | 7 641 000 | 3 131 000 | 907 000 | 659 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 54 155 000 | 81 880 000 | 62 814 000 | 50 057 000 | 45 998 000 | 49 677 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 63 881 000 | 85 933 000 | 66 570 000 | 53 468 000 | 49 420 000 | 53 601 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 760 000 | 760 000 | 760 000 | 760 000 | 760 000 | 760 000 |
|
|
| Egne aksjer | -49 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 711 000 | 760 000 | 760 000 | 760 000 | 760 000 | 760 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 36 666 000 | 32 421 000 | 27 811 000 | 23 724 000 | 18 079 000 | 14 342 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 36 666 000 | 32 421 000 | 27 811 000 | 23 724 000 | 18 079 000 | 14 342 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 37 377 000 | 33 181 000 | 28 571 000 | 24 484 000 | 18 839 000 | 15 102 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 334 000 | 0 | 0 | 0 | 1 040 000 | 4 528 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 585 000 | 2 317 000 | 3 049 000 | 4 817 000 | 5 481 000 | 2 383 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 585 000 | 2 317 000 | 3 049 000 | 4 817 000 | 5 481 000 | 2 383 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 919 000 | 2 317 000 | 3 049 000 | 4 817 000 | 6 521 000 | 6 911 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 10 071 000 | 27 006 000 | 14 584 000 | 14 024 000 | 14 399 000 | 11 489 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 121 000 | 1 464 000 | 2 230 000 | 2 979 000 | 1 985 000 | 429 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 4 203 000 | 7 346 000 | 3 329 000 | 3 088 000 | 4 082 000 | 10 009 000 |
|
|
| Utbytte | 762 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 7 428 000 | 14 619 000 | 14 807 000 | 4 076 000 | 3 594 000 | 9 662 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 24 919 000 | 50 435 000 | 34 950 000 | 24 167 000 | 25 100 000 | 36 117 000 |
|
|
| Sum gjeld | 26 504 000 | 52 752 000 | 37 999 000 | 28 984 000 | 30 581 000 | 38 500 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 63 881 000 | 85 933 000 | 66 570 000 | 53 468 000 | 49 420 000 | 53 601 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 (K) | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 13,7% | 11,4% | 16,0% | 20,2% | 13,2% | |||
| Resultat av driften i % | 3,7% | 3,0% | 4,7% | 4,9% | 3,0% | 2,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,2 | 2,2 | 3,1 | 3,4 | 3,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 19,2% | 21,1% | 20,5% | 21,0% | 20,5% | 19,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,3% | 5,1% | 5,1% | 6,0% | 4,3% | 3,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 26,5% | 23,2% | 25,3% | 42,1% | 28,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 20,7% | 18,7% | 19,7% | 33,0% | 22,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 10,5 | 9,4 | 11,0 | 10,8 | 9,1 | 9,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 (K) | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,2 | 1,6 | 1,8 | 2,1 | 1,8 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,6 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,4 | 2,2 | 3,1 | 3,4 | 4,0 | 4,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 99,3 | 145,9 | 106,2 | 94,0 | 94,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 (K) | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 58,5% | 38,6% | 42,9% | 45,8% | 38,1% | 28,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 15,7% | 19,3% | 15,1% | 14,0% | 11,9% | 7,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 16,7% | 22,8% | 12,5% | 6,0% | 5,6% | 16,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 66,4% | 50,9% | 58,1% | 63,9% | 66,9% | 39,0% | ||
| Gjeldsgrad | 0,7 | 1,6 | 1,3 | 1,2 | 1,6 | 2,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 39,0% | 58,7% | 52,5% | 45,2% | 50,8% | 67,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 2,5% | 2,7% | 4,6% | 9,0% | 11,1% | 4,4% | ||
| Lederlønninger | 2025 (K) | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
