Ostereidet Fus Barnehage AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 13 892 000 | 14 221 000 | 12 603 000 | 10 732 000 | 8 690 000 | 10 739 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 9 000 | 8 000 | 9 000 | 49 000 | 5 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 13 901 000 | 14 229 000 | 12 612 000 | 10 781 000 | 8 696 000 | 10 739 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 11 358 000 | 9 580 000 | 9 330 000 | 8 376 000 | 7 491 000 | 8 179 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 3 533 000 | 3 237 000 | 2 924 000 | 2 070 000 | 1 712 000 | 2 537 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 14 891 000 | 12 817 000 | 12 254 000 | 10 446 000 | 9 203 000 | 10 716 000 |
|
|
| Driftsresultat | -990 000 | 1 412 000 | 358 000 | 335 000 | -507 000 | 23 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 182 000 | 141 000 | 55 000 | 10 000 | 11 000 | 33 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 182 000 | 141 000 | 55 000 | 10 000 | 11 000 | 33 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 4 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 5 000 |
|
|
| Netto finans | 182 000 | 141 000 | 55 000 | 9 000 | 11 000 | 28 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -808 000 | 1 554 000 | 413 000 | 344 000 | -496 000 | 51 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -178 000 | 342 000 | 91 000 | 76 000 | -109 000 | 11 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -630 000 | 1 212 000 | 322 000 | 268 000 | -387 000 | 40 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -630 000 | 1 212 000 | 322 000 | 268 000 | -387 000 | 40 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 1 212 000 | 333 000 | 289 000 | 0 | 19 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -630 000 | 0 | -11 000 | -21 000 | -387 000 | 21 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 286 000 | 109 000 | 87 000 | 80 000 | 74 000 | 69 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 286 000 | 109 000 | 87 000 | 80 000 | 74 000 | 69 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 286 000 | 109 000 | 87 000 | 80 000 | 74 000 | 69 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 9 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 353 000 | 407 000 | 387 000 | 176 000 | 2 934 000 | 3 560 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 1 532 000 | 3 622 000 | 2 813 000 | 2 209 000 | 472 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 885 000 | 4 028 000 | 3 209 000 | 2 385 000 | 3 406 000 | 3 560 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 424 000 | 316 000 | 433 000 | 330 000 | 290 000 | 301 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 309 000 | 4 344 000 | 3 642 000 | 2 715 000 | 3 697 000 | 3 861 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 596 000 | 4 453 000 | 3 729 000 | 2 795 000 | 3 771 000 | 3 930 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 11 000 | 1 648 000 | 1 648 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 211 000 | 1 850 000 | 1 848 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -630 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 21 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -630 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 21 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -430 000 | 200 000 | 200 000 | 211 000 | 1 850 000 | 1 869 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 719 000 | 479 000 | 376 000 | 342 000 | 309 000 | 278 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 719 000 | 479 000 | 376 000 | 342 000 | 309 000 | 278 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 719 000 | 479 000 | 376 000 | 342 000 | 309 000 | 278 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 119 000 | 220 000 | 299 000 | 291 000 | 139 000 | 95 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 777 000 | 608 000 | 751 000 | 674 000 | 597 000 | 607 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 1 653 000 | 443 000 | 371 000 | 0 | 324 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 1 411 000 | 1 293 000 | 1 659 000 | 906 000 | 876 000 | 757 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 307 000 | 3 774 000 | 3 152 000 | 2 242 000 | 1 612 000 | 1 784 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 026 000 | 4 253 000 | 3 528 000 | 2 584 000 | 1 921 000 | 2 062 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 596 000 | 4 453 000 | 3 729 000 | 2 795 000 | 3 771 000 | 3 930 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -22,9% | 38,0% | 12,7% | 10,5% | -12,9% | |||
| Resultat av driften i % | -7,1% | 9,9% | 2,8% | 3,1% | -5,8% | 0,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,9 | 3,5 | 3,9 | 3,3 | 2,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -5,8% | 10,9% | 3,3% | 3,2% | -5,7% | 0,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 702,6% | 777,0% | 201,0% | 33,4% | -26,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 547,8% | 606,0% | 156,7% | 26,0% | -20,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,2 | 1,5 | 1,4 | 1,3 | 1,2 | 1,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 2,3 | 2,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 2,3 | 2,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -16,6% | 4,5% | 5,4% | 7,5% | 49,1% | 47,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -3,1% | 1,4% | 1,6% | 2,0% | 21,3% | 17,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 4,2% | 8,9% | 9,4% | 7,6% | 6,2% | 7,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 0,2% | 0,2% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -7,0 | 21,3 | 17,6 | 12,2 | 1,0 | 1,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 88,9% | 84,8% | 84,5% | 80,2% | 42,7% | 45,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 27,7% | 10,8% | 10,1% | 12,2% | 8,2% | 7,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 657 000 | 644 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
