Ostara Naturals AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 605 000 | 706 000 | 890 000 | 682 000 | 621 000 | 347 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 23 000 | 29 000 | 317 000 | 408 000 | 351 000 | 136 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 629 000 | 735 000 | 1 207 000 | 1 090 000 | 971 000 | 483 000 |
|
|
| Varekostnad | 420 000 | 455 000 | 563 000 | 340 000 | 275 000 | 152 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | -8 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 27 000 | 10 000 | 219 000 | 231 000 | 456 000 | 213 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 141 000 | 218 000 | 479 000 | 440 000 | 267 000 | 132 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 580 000 | 683 000 | 1 261 000 | 1 011 000 | 998 000 | 497 000 |
|
|
| Driftsresultat | 49 000 | 52 000 | -54 000 | 79 000 | -27 000 | -14 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 3 000 | 22 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 3 000 | 22 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 26 000 | 21 000 | 16 000 | 12 000 | 11 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 26 000 | 21 000 | 16 000 | 12 000 | 11 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -26 000 | -21 000 | -13 000 | 10 000 | -11 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 24 000 | 31 000 | -67 000 | 90 000 | -38 000 | -14 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 5 000 | -44 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 19 000 | 75 000 | -67 000 | 90 000 | -38 000 | -14 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 19 000 | 75 000 | -67 000 | 90 000 | -38 000 | -14 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 19 000 | 74 000 | -67 000 | 90 000 | -38 000 | -14 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 38 000 | 44 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 38 000 | 44 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 38 000 | 44 000 | 0 | 0 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 41 000 | 33 000 | 44 000 | 44 000 | 38 000 | 38 000 |
|
|
| Sum varelager | 41 000 | 33 000 | 44 000 | 44 000 | 38 000 | 38 000 |
|
|
| Kundefordringer | 111 000 | 77 000 | 66 000 | 118 000 | 68 000 | 9 000 |
|
|
| Andre fordringer | 84 000 | 84 000 | 88 000 | 89 000 | 74 000 | 70 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 195 000 | 161 000 | 154 000 | 206 000 | 142 000 | 79 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 61 000 | 76 000 | 80 000 | 80 000 | 162 000 | 125 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 297 000 | 271 000 | 278 000 | 330 000 | 342 000 | 242 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 335 000 | 315 000 | 278 000 | 330 000 | 352 000 | 252 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 32 000 | 32 000 | 32 000 | 32 000 | 32 000 | 32 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 86 000 | 67 000 | 4 000 | 70 000 | -20 000 | 18 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 86 000 | 67 000 | 4 000 | 70 000 | -20 000 | 18 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 117 000 | 99 000 | 35 000 | 102 000 | 12 000 | 50 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 90 000 | 100 000 | 85 000 | 65 000 | 70 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 90 000 | 100 000 | 85 000 | 65 000 | 70 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 101 000 | 110 000 | 118 000 | 108 000 | 77 000 | 22 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 12 000 | 6 000 | 11 000 | 25 000 | 36 000 | 60 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 15 000 | 0 | 29 000 | 30 000 | 157 000 | 120 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 218 000 | 216 000 | 243 000 | 228 000 | 340 000 | 202 000 |
|
|
| Sum gjeld | 218 000 | 216 000 | 243 000 | 228 000 | 340 000 | 202 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 335 000 | 315 000 | 278 000 | 330 000 | 352 000 | 252 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 15,4% | 17,5% | -16,8% | 29,9% | -8,9% | |||
| Resultat av driften i % | 7,8% | 7,1% | -4,5% | 7,2% | -2,8% | -2,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,9 | 2,5 | 4,0 | 3,2 | 3,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 30,6% | 35,6% | 36,7% | 50,1% | 55,7% | 56,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 7,8% | 7,1% | -4,2% | 9,3% | -2,8% | -2,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 22,2% | 46,3% | -97,8% | 157,9% | -122,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 17,6% | 111,9% | -97,8% | 157,9% | -122,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 23,3 | 73,5 | 5,5 | 4,7 | 2,1 | 2,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 1,3 | 1,1 | 1,4 | 1,0 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 1,1 | 1,0 | 1,3 | 0,9 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,4 | 0,5 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 10,2 | 13,8 | 12,8 | 7,7 | 7,2 | 4,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 31,7 | 30,5 | 28,1 | 43,4 | 49,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 34,9% | 31,4% | 12,6% | 30,9% | 3,4% | 19,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 18,6% | 13,5% | 2,9% | 9,4% | 1,2% | 10,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,4% | 0,0% | 0,0% | 0,8% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 192,7% | 166,7% | 79,5% | 231,8% | 5,3% | 105,3% | ||
| Gjeldsgrad | 1,9 | 2,2 | 6,9 | 2,2 | 28,3 | 4,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 65,1% | 68,6% | 87,4% | 69,1% | 96,6% | 80,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 201 000 | 213 000 | 286 000 | 145 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
