Oslo Tak & Beslag AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 607 000 | 768 000 | 3 369 000 | 745 000 | 1 831 000 | 2 928 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 3 000 | 0 | 22 000 | 0 | 4 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 607 000 | 771 000 | 3 369 000 | 767 000 | 1 831 000 | 2 932 000 |
|
|
| Varekostnad | 62 000 | 99 000 | 855 000 | 135 000 | 388 000 | 506 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 987 000 | 1 010 000 | 890 000 | 940 000 | 1 214 000 | 1 053 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 30 000 | 62 000 | 48 000 | 46 000 | 51 000 | 58 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 273 000 | 292 000 | 491 000 | 503 000 | 497 000 | 584 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 352 000 | 1 463 000 | 2 284 000 | 1 624 000 | 2 150 000 | 2 201 000 |
|
|
| Driftsresultat | -745 000 | -692 000 | 1 085 000 | -857 000 | -319 000 | 731 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 3 000 | 4 000 | 4 000 | 6 000 | 6 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 3 000 | 4 000 | 4 000 | 6 000 | 10 000 |
|
|
| Netto finans | 1 000 | -3 000 | -4 000 | -4 000 | -6 000 | -10 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -743 000 | -695 000 | 1 082 000 | -862 000 | -325 000 | 721 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 48 000 | 0 | -68 000 | 161 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -743 000 | -695 000 | 1 034 000 | -862 000 | -257 000 | 560 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -743 000 | -695 000 | 1 034 000 | -862 000 | -257 000 | 560 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -744 000 | -695 000 | 1 034 000 | -862 000 | -257 000 | 560 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 50 000 | 79 000 | 125 000 | 102 000 | 148 000 | 179 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 50 000 | 79 000 | 125 000 | 102 000 | 148 000 | 179 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 50 000 | 79 000 | 125 000 | 128 000 | 174 000 | 204 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 122 000 | 200 000 |
|
|
| Andre fordringer | 10 000 | 23 000 | 19 000 | 56 000 | 105 000 | 36 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 10 000 | 23 000 | 19 000 | 56 000 | 230 000 | 238 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 451 000 | 553 000 | 1 360 000 | 211 000 | 1 035 000 | 1 383 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 461 000 | 575 000 | 1 380 000 | 267 000 | 1 264 000 | 1 621 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 511 000 | 655 000 | 1 505 000 | 394 000 | 1 438 000 | 1 825 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -321 000 | 423 000 | 1 117 000 | 84 000 | 945 000 | 1 202 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -321 000 | 423 000 | 1 117 000 | 84 000 | 945 000 | 1 202 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -295 000 | 448 000 | 1 143 000 | 109 000 | 970 000 | 1 227 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 3 000 | 35 000 | 66 000 | 99 000 | 127 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 3 000 | 35 000 | 66 000 | 99 000 | 127 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 3 000 | 35 000 | 66 000 | 99 000 | 127 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 11 000 | 11 000 | 10 000 | 67 000 | 80 000 | 5 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 48 000 | 0 | 0 | 161 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 57 000 | 80 000 | 150 000 | 45 000 | 122 000 | 180 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 738 000 | 113 000 | 119 000 | 108 000 | 167 000 | 125 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 806 000 | 204 000 | 327 000 | 220 000 | 369 000 | 471 000 |
|
|
| Sum gjeld | 806 000 | 207 000 | 362 000 | 286 000 | 468 000 | 598 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 511 000 | 655 000 | 1 505 000 | 394 000 | 1 438 000 | 1 825 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -127,4% | -64,1% | 114,4% | -93,7% | -19,6% | |||
| Resultat av driften i % | -122,7% | -89,8% | 32,2% | -111,7% | -17,4% | 24,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,0 | 0,7 | 3,5 | 0,8 | 1,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 89,8% | 87,1% | 74,6% | 81,9% | 78,8% | 82,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | -122,6% | -89,8% | 32,2% | -111,7% | -17,4% | 24,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -971,2% | -87,4% | 172,8% | -159,8% | -29,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -971,2% | -87,4% | 165,2% | -159,8% | -23,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 0,6 | 0,8 | 3,8 | 0,8 | 1,5 | 2,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,6 | 2,8 | 4,2 | 1,2 | 3,4 | 3,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 2,8 | 4,2 | 1,2 | 3,4 | 3,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 2,7 | 4,2 | 1,0 | 2,8 | 2,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -57,7% | 68,4% | 75,9% | 27,7% | 67,5% | 67,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -48,6% | 58,1% | 33,9% | 14,2% | 53,0% | 41,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 69,0% | 10,3% | 4,3% | 4,7% | 4,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | -0,2% | 0,2% | 0,1% | 0,7% | 0,2% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -2,7 | 0,5 | 0,3 | 2,6 | 0,5 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 157,7% | 31,1% | 21,7% | 55,8% | 25,7% | 25,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,5% | 2,3% | 16,8% | 6,9% | 7,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 739 000 | 687 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
