Oslo Offentlig Boliginvest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | -22 000 | 22 000 | 22 000 | 22 000 | 21 000 | 62 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 436 000 | 532 000 | 426 000 | 331 000 | 218 000 | 184 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 414 000 | 554 000 | 448 000 | 353 000 | 239 000 | 246 000 |
|
|
| Driftsresultat | -414 000 | -554 000 | -448 000 | -353 000 | -239 000 | -246 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 4 568 000 | 4 885 000 | 4 309 000 | 3 851 000 | 7 431 000 | 8 108 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 22 000 | 100 000 | 172 000 | 272 000 | 388 000 | 404 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 85 000 | 35 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 4 675 000 | 5 020 000 | 4 481 000 | 4 123 000 | 7 819 000 | 8 512 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 239 000 | 4 465 000 | 4 075 000 | 3 769 000 | 4 255 000 | 4 632 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 239 000 | 4 466 000 | 4 076 000 | 3 770 000 | 4 256 000 | 4 647 000 |
|
|
| Netto finans | 436 000 | 554 000 | 405 000 | 353 000 | 3 563 000 | 3 865 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 22 000 | 0 | -43 000 | 0 | 3 324 000 | 3 620 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 96 000 | 796 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 17 000 | 0 | -43 000 | 0 | 3 228 000 | 2 824 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 17 000 | 0 | -43 000 | 0 | 3 228 000 | 2 824 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 17 000 | 0 | -43 000 | 0 | 3 228 000 | 2 824 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 8 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 8 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 139 876 000 | 139 876 000 | 139 876 000 | 139 876 000 | 139 876 000 | 171 680 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 2 499 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 139 876 000 | 142 375 000 | 139 876 000 | 139 876 000 | 139 876 000 | 171 680 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 139 876 000 | 142 380 000 | 139 881 000 | 139 881 000 | 139 881 000 | 171 688 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 663 000 | 133 000 | 272 000 | 83 000 | 117 000 | 58 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 4 973 000 | 8 885 000 | 9 327 000 | 8 001 000 | 10 584 000 | 16 054 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 5 636 000 | 9 018 000 | 9 599 000 | 8 085 000 | 10 701 000 | 16 112 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 654 000 | 179 000 | 1 358 000 | 1 435 000 | 1 283 000 | 217 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 6 290 000 | 9 197 000 | 10 956 000 | 9 520 000 | 11 983 000 | 16 329 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 146 166 000 | 151 577 000 | 150 837 000 | 149 401 000 | 151 864 000 | 188 018 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 44 240 000 | 44 240 000 | 44 240 000 | 44 240 000 | 44 240 000 | 61 568 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 45 235 000 | 45 235 000 | 45 235 000 | 45 235 000 | 45 235 000 | 62 562 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 4 779 000 | 4 762 000 | 4 762 000 | 4 805 000 | 4 805 000 | 1 562 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 4 779 000 | 4 762 000 | 4 762 000 | 4 805 000 | 4 805 000 | 1 562 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 50 014 000 | 49 997 000 | 49 997 000 | 50 039 000 | 50 039 000 | 64 124 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 95 334 000 | 100 696 000 | 100 150 000 | 98 986 000 | 101 495 000 | 123 273 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 95 334 000 | 100 696 000 | 100 150 000 | 98 986 000 | 101 495 000 | 123 273 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 91 472 000 | 93 972 000 | 96 477 000 | 98 986 000 | 101 495 000 | 123 273 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 0 | 13 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 818 000 | 871 000 | 691 000 | 376 000 | 330 000 | 620 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 818 000 | 884 000 | 691 000 | 376 000 | 330 000 | 620 000 |
|
|
| Sum gjeld | 96 152 000 | 101 580 000 | 100 841 000 | 99 362 000 | 101 825 000 | 123 893 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 146 166 000 | 151 577 000 | 150 837 000 | 149 401 000 | 151 864 000 | 188 018 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,9% | 3,0% | 2,7% | 2,5% | 4,5% | |||
| Resultat av driften i % | ||||||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | ||||||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 0,0% | 0,0% | -0,1% | 0,0% | 5,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 0,0% | 0,0% | -0,1% | 0,0% | 5,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 7,7 | 10,4 | 15,9 | 25,3 | 36,3 | 26,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 7,7 | 10,4 | 15,9 | 25,3 | 36,3 | 26,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,8 | 0,2 | 2,0 | 3,8 | 3,9 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 34,2% | 33,0% | 33,1% | 33,5% | 32,9% | 34,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | ||||||||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,9 | 2,0 | 2,0 | 2,0 | 2,0 | 1,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,6% | 0,6% | 0,5% | 0,3% | 0,2% | 0,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 65,2% | 66,4% | 66,4% | 66,3% | 66,8% | 65,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
