Best Solutions AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 665 000 | 4 493 000 | 3 447 000 | 2 713 000 | 4 657 000 | 4 234 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 3 665 000 | 4 493 000 | 3 447 000 | 2 713 000 | 4 657 000 | 4 234 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 921 000 | 2 252 000 | 1 572 000 | 1 510 000 | 2 767 000 | 1 937 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 132 000 | 1 048 000 | 925 000 | 881 000 | 754 000 | 998 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 292 000 | 273 000 | 269 000 | 259 000 | 331 000 | 335 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 345 000 | 3 573 000 | 2 766 000 | 2 650 000 | 3 852 000 | 3 270 000 |
|
|
| Driftsresultat | 320 000 | 920 000 | 681 000 | 63 000 | 805 000 | 964 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 17 000 | 17 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 17 000 | 17 000 | 2 000 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 000 | 3 000 | -2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 000 | 3 000 | -1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 15 000 | 14 000 | 3 000 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 335 000 | 933 000 | 684 000 | 63 000 | 805 000 | 964 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 74 000 | 206 000 | 154 000 | 15 000 | 177 000 | 18 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 261 000 | 727 000 | 530 000 | 48 000 | 628 000 | 946 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 261 000 | 727 000 | 530 000 | 48 000 | 628 000 | 946 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 350 000 | 650 000 | 650 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 261 000 | 727 000 | 530 000 | -302 000 | -22 000 | 296 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 271 000 | 237 000 | 228 000 | 381 000 | 273 000 | 554 000 |
|
|
| Andre fordringer | 110 000 | 313 000 | 5 000 | 7 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 380 000 | 549 000 | 233 000 | 388 000 | 273 000 | 554 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 1 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum investeringer | 1 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 963 000 | 1 515 000 | 1 018 000 | 523 000 | 1 391 000 | 1 170 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 344 000 | 2 065 000 | 1 251 000 | 911 000 | 1 664 000 | 1 725 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 344 000 | 2 065 000 | 1 251 000 | 911 000 | 1 664 000 | 1 725 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 650 000 | 1 389 000 | 662 000 | 132 000 | 434 000 | 456 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 650 000 | 1 389 000 | 662 000 | 132 000 | 434 000 | 456 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 750 000 | 1 489 000 | 762 000 | 232 000 | 534 000 | 556 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 91 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 91 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 253 000 | 42 000 | 6 000 | 9 000 | 46 000 | 99 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 74 000 | 206 000 | 154 000 | 15 000 | 177 000 | 18 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 62 000 | 142 000 | 158 000 | 123 000 | 74 000 | 220 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 350 000 | 650 000 | 650 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 91 000 | 86 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 113 000 | 186 000 | 171 000 | 182 000 | 92 000 | 96 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 502 000 | 576 000 | 489 000 | 679 000 | 1 130 000 | 1 169 000 |
|
|
| Sum gjeld | 593 000 | 576 000 | 489 000 | 679 000 | 1 130 000 | 1 169 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 344 000 | 2 065 000 | 1 251 000 | 911 000 | 1 664 000 | 1 725 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 15,3% | 56,5% | 63,2% | 4,9% | 47,5% | |||
| Resultat av driften i % | 8,7% | 20,5% | 19,8% | 2,3% | 17,3% | 22,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,7 | 2,7 | 3,2 | 2,1 | 2,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 47,6% | 49,9% | 54,4% | 44,3% | 40,6% | 54,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 9,2% | 20,9% | 19,8% | 2,3% | 17,3% | 22,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 20,7% | 82,9% | 137,6% | 16,4% | 147,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 16,1% | 64,6% | 106,6% | 12,5% | 115,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,2 | 4,3 | 3,7 | 3,1 | 6,2 | 4,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,7 | 3,6 | 2,6 | 1,3 | 1,5 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,7 | 3,6 | 2,6 | 1,3 | 1,5 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,9 | 2,6 | 2,1 | 0,8 | 1,2 | 1,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 74,7% | 72,1% | 60,9% | 25,5% | 32,1% | 32,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 47,7% | 33,1% | 22,1% | 8,6% | 11,5% | 13,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 6,5% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,4 | 0,6 | 2,9 | 2,1 | 2,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 21,4% | 27,9% | 39,1% | 74,5% | 67,9% | 67,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 3,9% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 923 000 | 0 | 0 | 0 | 741 000 | 776 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
