Oslo Fashion Outlet AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 74 880 000 | 70 033 000 | 62 254 000 | 59 664 000 | 53 657 000 | 52 230 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 78 000 | 13 016 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 74 880 000 | 70 111 000 | 75 270 000 | 59 664 000 | 53 657 000 | 52 230 000 |
|
|
| Varekostnad | 30 812 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 4 177 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 33 119 000 | 132 308 000 | 25 085 000 | 23 705 000 | 22 817 000 | 22 696 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 45 820 000 | 0 | 39 565 000 | 119 932 000 |
|
|
| Andre driftskostnader | 4 153 000 | 38 845 000 | 34 024 000 | 28 122 000 | 18 306 000 | 20 987 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 72 261 000 | 171 153 000 | 104 929 000 | 51 827 000 | 80 688 000 | 163 615 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 619 000 | -101 042 000 | -29 659 000 | 7 837 000 | -27 031 000 | -111 385 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 502 000 | 427 000 | 133 000 | 0 | 130 000 | 134 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 34 000 | -386 000 | 428 000 | 69 000 | 41 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 502 000 | 461 000 | -253 000 | 428 000 | 199 000 | 175 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 2 000 | 77 000 | 19 736 000 | 18 654 000 | 24 051 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 28 702 000 | 28 337 000 | 23 788 000 | 25 925 000 | 22 664 000 | 27 789 000 |
|
|
| Netto finans | -28 200 000 | -27 876 000 | -24 041 000 | -25 497 000 | -22 465 000 | -27 614 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -25 581 000 | -128 918 000 | -53 700 000 | -17 660 000 | -49 495 000 | -138 998 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -5 225 000 | -12 720 000 | -4 380 000 | -3 272 000 | -5 232 000 | -7 377 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -20 356 000 | -116 197 000 | -49 320 000 | -14 388 000 | -44 263 000 | -131 621 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -20 356 000 | -116 197 000 | -49 320 000 | -14 388 000 | -44 263 000 | -131 621 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -20 356 000 | -116 197 000 | -49 320 000 | -14 388 000 | -44 263 000 | -131 621 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 58 229 000 | 60 061 000 | 79 393 000 | 88 365 000 | 90 168 000 | 97 444 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 58 229 000 | 60 061 000 | 79 393 000 | 88 365 000 | 90 168 000 | 97 444 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 770 455 000 | 775 367 000 | 853 943 000 | 810 872 000 | 813 022 000 | 828 638 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 25 406 000 | 25 167 000 | 26 063 000 | 21 460 000 | 22 972 000 | 26 286 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 795 860 000 | 800 535 000 | 880 005 000 | 832 332 000 | 835 994 000 | 854 924 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 854 090 000 | 860 596 000 | 959 398 000 | 920 697 000 | 926 162 000 | 952 368 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 10 239 000 | 16 352 000 | 16 276 000 | 17 040 000 | 9 530 000 | 11 577 000 |
|
|
| Andre fordringer | 3 348 000 | 0 | 0 | 0 | 1 168 000 | 80 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 10 000 | 0 | 30 002 000 | 6 000 | 1 300 000 | 1 300 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 13 597 000 | 16 352 000 | 46 278 000 | 17 046 000 | 11 998 000 | 12 957 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 25 807 000 | 31 112 000 | 12 833 000 | 40 725 000 | 31 397 000 | 29 920 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 39 404 000 | 47 464 000 | 59 112 000 | 57 771 000 | 43 395 000 | 42 877 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 893 494 000 | 908 060 000 | 1 018 510 000 | 978 468 000 | 969 556 000 | 995 245 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 3 314 000 | 3 311 000 | 3 311 000 | 3 311 000 | 3 304 000 | 3 295 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 348 982 000 | 323 986 000 | 312 946 000 | 312 946 000 | 132 952 000 | 51 962 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 352 297 000 | 352 297 000 | 603 939 000 | 603 939 000 | 588 939 000 | 342 939 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -218 939 000 | -198 582 000 | -359 808 000 | -310 488 000 | -296 100 000 | -251 837 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -218 939 000 | -198 582 000 | -359 808 000 | -310 488 000 | -296 100 000 | -251 837 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 133 358 000 | 153 714 000 | 244 131 000 | 293 451 000 | 292 839 000 | 91 102 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 71 587 000 | 76 811 000 | 107 032 000 | 118 412 000 | 121 684 000 | 133 578 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 71 587 000 | 76 811 000 | 107 032 000 | 118 412 000 | 121 684 000 | 133 578 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 578 875 000 | 578 875 000 | 578 875 000 | 488 875 000 | 63 875 000 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 578 875 000 | 578 875 000 | 578 875 000 | 488 875 000 | 495 125 000 | 730 125 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 650 462 000 | 655 686 000 | 685 907 000 | 607 287 000 | 616 809 000 | 863 703 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 431 250 000 | 501 250 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 2 468 000 | 2 608 000 | 4 754 000 | 6 516 000 | 2 140 000 | 10 496 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 107 207 000 | 96 051 000 | 83 718 000 | 71 215 000 | 57 769 000 | 29 945 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 109 675 000 | 98 659 000 | 88 472 000 | 77 731 000 | 59 909 000 | 40 441 000 |
|
|
| Sum gjeld | 760 137 000 | 754 345 000 | 774 379 000 | 685 018 000 | 676 718 000 | 904 144 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 893 494 000 | 908 060 000 | 1 018 510 000 | 978 468 000 | 969 556 000 | 995 245 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 0,3% | -10,4% | -3,0% | 0,8% | -2,7% | |||
| Resultat av driften i % | 3,5% | -144,1% | -39,4% | 13,1% | -50,4% | -213,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 58,9% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,2% | -143,5% | -39,7% | 13,9% | -50,0% | -212,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -17,8% | -64,8% | -20,0% | -6,0% | -25,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -14,2% | -58,4% | -18,3% | -4,9% | -23,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 17,9 | |||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,4 | 0,5 | 0,7 | 0,7 | 0,7 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,4 | 0,5 | 0,7 | 0,7 | 0,7 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,3 | 0,1 | 0,5 | 0,5 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 14,9% | 16,9% | 24,0% | 30,0% | 30,2% | 9,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 178,1% | 219,2% | 324,3% | 491,8% | 545,8% | 174,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,2% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 5,7 | 4,9 | 3,2 | 2,3 | 2,3 | 9,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 12,3% | 10,9% | 8,7% | 7,9% | 6,2% | 4,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 72,8% | 72,2% | 67,3% | 62,1% | 63,6% | 86,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
