Oslo Drosjeeieres Innkjøpslag SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 28 172 000 | 53 637 000 | 60 907 000 | 49 115 000 | 33 991 000 | 45 764 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 20 492 000 | 2 143 000 | 2 706 000 | 2 858 000 | 18 078 000 | 18 876 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 48 665 000 | 55 779 000 | 63 612 000 | 51 974 000 | 52 069 000 | 64 640 000 |
|
|
| Varekostnad | 23 796 000 | 31 280 000 | 39 951 000 | 30 248 000 | 29 614 000 | 40 940 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 7 700 000 | 7 213 000 | 7 188 000 | 6 736 000 | 6 886 000 | 7 714 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 815 000 | 2 953 000 | 2 855 000 | 3 194 000 | 4 750 000 | 4 788 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 12 582 000 | 10 983 000 | 11 000 000 | 8 868 000 | 7 038 000 | 9 646 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 46 893 000 | 52 429 000 | 60 994 000 | 49 046 000 | 48 288 000 | 63 088 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 772 000 | 3 350 000 | 2 618 000 | 2 928 000 | 3 781 000 | 1 552 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 41 000 | 112 000 | 177 000 | 248 000 | 327 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 1 171 000 | 1 212 000 | 551 000 | 45 000 | 84 000 | 251 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 3 303 000 | 2 323 000 | 2 802 000 | 2 067 000 | 1 813 000 | 2 107 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 4 474 000 | 3 576 000 | 3 465 000 | 2 289 000 | 2 145 000 | 2 685 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 341 000 | 1 313 000 | 998 000 | 736 000 | 864 000 | 1 132 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 911 000 | 1 968 000 | 1 996 000 | 1 433 000 | 864 000 | 1 132 000 |
|
|
| Netto finans | 2 563 000 | 1 608 000 | 1 469 000 | 856 000 | 1 281 000 | 1 553 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 4 334 000 | 4 959 000 | 4 087 000 | 3 784 000 | 5 063 000 | 3 104 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 892 000 | 1 090 000 | 806 000 | 615 000 | 556 000 | 704 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 3 443 000 | 3 868 000 | 3 281 000 | 3 169 000 | 4 507 000 | 2 401 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 874 000 | 359 000 |
|
|
| Årsresultat | 3 443 000 | 3 868 000 | 3 281 000 | 3 169 000 | 3 633 000 | 2 042 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 3 443 000 | 3 054 000 | 3 281 000 | 3 169 000 | 3 633 000 | 2 042 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 6 217 000 | 5 956 000 | 5 812 000 | 5 675 000 | 5 440 000 | 4 884 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 6 217 000 | 5 956 000 | 5 812 000 | 5 675 000 | 5 440 000 | 4 884 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 18 280 000 | 20 549 000 | 22 640 000 | 22 985 000 | 25 671 000 | 30 323 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 003 000 | 1 253 000 | 732 000 | 285 000 | 376 000 | 426 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 19 283 000 | 21 802 000 | 23 371 000 | 23 271 000 | 26 047 000 | 30 748 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 2 366 000 | 2 366 000 | 2 366 000 | 2 534 000 | 2 534 000 | 2 458 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 95 000 | 95 000 | 95 000 | 95 000 | 95 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 3 844 000 | 4 613 000 | 5 382 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 366 000 | 2 461 000 | 2 461 000 | 6 472 000 | 7 241 000 | 7 934 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 27 867 000 | 30 219 000 | 31 644 000 | 35 418 000 | 38 728 000 | 43 566 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 530 000 | 596 000 | 498 000 | 499 000 | 1 446 000 | 1 642 000 |
|
|
| Sum varelager | 530 000 | 596 000 | 498 000 | 499 000 | 1 446 000 | 1 642 000 |
|
|
| Kundefordringer | 1 628 000 | 633 000 | 1 054 000 | 171 000 | 540 000 | 58 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 196 000 | 1 587 000 | 3 946 000 | 3 204 000 | 3 384 000 | 4 533 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 4 763 000 | 1 810 000 | 2 219 000 | 2 059 000 | 2 072 000 | 2 173 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 7 588 000 | 4 029 000 | 7 220 000 | 5 434 000 | 5 996 000 | 6 765 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 11 191 000 | 10 439 000 | 9 683 000 | 10 009 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 11 191 000 | 10 439 000 | 9 683 000 | 10 009 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 17 785 000 | 17 947 000 | 14 727 000 | 10 632 000 | 15 967 000 | 11 651 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 37 095 000 | 33 011 000 | 32 128 000 | 26 573 000 | 23 409 000 | 20 058 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 64 961 000 | 63 230 000 | 63 772 000 | 61 991 000 | 62 137 000 | 63 624 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 4 386 000 | 13 367 000 | 12 756 000 | 12 246 000 | 4 560 000 | 4 604 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 9 643 000 | 0 | 0 | 0 | 7 476 000 | 7 242 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 14 029 000 | 13 367 000 | 12 756 000 | 12 246 000 | 12 036 000 | 11 845 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 26 633 000 | 24 046 000 | 20 992 000 | 18 410 000 | 15 730 000 | 12 511 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 26 633 000 | 24 046 000 | 20 992 000 | 18 410 000 | 15 730 000 | 12 511 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 40 662 000 | 37 413 000 | 33 747 000 | 30 656 000 | 27 765 000 | 24 356 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 17 550 000 | 19 650 000 | 21 750 000 | 23 850 000 | 25 950 000 | 28 050 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 17 550 000 | 19 650 000 | 21 750 000 | 23 850 000 | 25 950 000 | 28 050 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 17 550 000 | 19 650 000 | 21 750 000 | 23 850 000 | 25 950 000 | 28 050 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 868 000 | 2 303 000 | 2 261 000 | 1 713 000 | 2 009 000 | 4 129 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 153 000 | 1 234 000 | 943 000 | 850 000 | 1 409 000 | 867 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 522 000 | 443 000 | 402 000 | 424 000 | 767 000 | 589 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 14 000 | 18 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 3 206 000 | 2 173 000 | 4 651 000 | 4 498 000 | 4 237 000 | 5 633 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 6 749 000 | 6 167 000 | 8 275 000 | 7 485 000 | 8 422 000 | 11 218 000 |
|
|
| Sum gjeld | 24 299 000 | 25 817 000 | 30 025 000 | 31 335 000 | 34 372 000 | 39 268 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 64 961 000 | 63 230 000 | 63 772 000 | 61 991 000 | 62 137 000 | 63 624 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,7% | 10,9% | 9,7% | 8,4% | 9,4% | |||
| Resultat av driften i % | 3,6% | 6,0% | 4,1% | 5,6% | 7,3% | 2,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,8 | 0,9 | 1,0 | 0,8 | 0,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 15,5% | 41,7% | 34,4% | 38,4% | 12,9% | 10,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 12,8% | 12,4% | 9,6% | 10,0% | 11,4% | 6,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 11,1% | 13,9% | 12,7% | 13,0% | 19,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 8,8% | 10,9% | 10,2% | 10,8% | 13,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,3 | 7,7 | 8,8 | 7,7 | 7,6 | 8,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 5,5 | 5,4 | 3,9 | 3,6 | 2,8 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 5,4 | 5,3 | 3,8 | 3,5 | 2,6 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,6 | 2,9 | 1,8 | 1,4 | 1,9 | 1,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 44,9 | 52,5 | 80,2 | 60,6 | 20,5 | 24,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 8,5 | 6,3 | 4,5 | 11,6 | 18,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 62,6% | 59,2% | 52,9% | 49,5% | 44,7% | 38,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 83,6% | 67,1% | 53,1% | 59,0% | 53,3% | 37,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,4% | 1,3% | 1,4% | 1,3% | 1,3% | 1,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,5% | 0,6% | 0,6% | 0,7% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 5725,5% | 4504,0% | 4789,8% | 3825,3% | 1036,4% | 538,4% | ||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,7 | 0,9 | 1,0 | 1,2 | 1,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 10,4% | 9,8% | 13,0% | 12,1% | 13,6% | 17,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 27,0% | 31,1% | 34,1% | 38,5% | 41,8% | 44,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 040 000 | 1 585 000 | 1 490 000 | 1 431 000 | 0 | 1 370 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
