Os Allè Tannklinikk AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 758 000 | 3 243 000 | 2 875 000 | 2 867 000 | 2 745 000 | 2 070 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 291 000 | 199 000 | 173 000 | 167 000 | 129 000 | 141 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 049 000 | 3 442 000 | 3 048 000 | 3 034 000 | 2 875 000 | 2 211 000 |
|
|
| Varekostnad | 392 000 | 439 000 | 427 000 | 388 000 | 509 000 | 329 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 559 000 | 1 615 000 | 1 598 000 | 1 439 000 | 1 374 000 | 1 043 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 17 000 | 17 000 | 10 000 | 9 000 | 17 000 | 10 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 742 000 | 756 000 | 646 000 | 634 000 | 829 000 | 758 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 710 000 | 2 827 000 | 2 681 000 | 2 470 000 | 2 729 000 | 2 140 000 |
|
|
| Driftsresultat | 339 000 | 615 000 | 367 000 | 564 000 | 146 000 | 71 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 16 000 | 6 000 | 0 | 0 | 9 000 | 6 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 17 000 | 7 000 | 1 000 | 1 000 | 9 000 | 6 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 16 000 | 7 000 | 0 | 1 000 | 9 000 | 6 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 354 000 | 622 000 | 367 000 | 564 000 | 156 000 | 78 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 78 000 | 137 000 | 81 000 | 124 000 | 34 000 | 19 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 276 000 | 485 000 | 286 000 | 440 000 | 122 000 | 59 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 276 000 | 485 000 | 286 000 | 440 000 | 122 000 | 59 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 276 000 | 1 042 000 | 400 000 | 150 000 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | -556 000 | -114 000 | 290 000 | 122 000 | 59 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 48 000 | 65 000 | 82 000 | 7 000 | 15 000 | 32 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 48 000 | 65 000 | 82 000 | 7 000 | 15 000 | 32 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 48 000 | 65 000 | 82 000 | 7 000 | 15 000 | 32 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 41 000 | 13 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 41 000 | 13 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 33 000 | 46 000 | 63 000 | 79 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 115 000 | 17 000 | 37 000 | 39 000 | 65 000 | 96 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 49 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 197 000 | 63 000 | 100 000 | 117 000 | 65 000 | 96 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 431 000 | 1 400 000 | 1 208 000 | 1 464 000 | 1 001 000 | 711 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 669 000 | 1 476 000 | 1 308 000 | 1 581 000 | 1 066 000 | 807 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 717 000 | 1 541 000 | 1 390 000 | 1 588 000 | 1 081 000 | 839 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 0 | 556 000 | 671 000 | 380 000 | 258 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 0 | 556 000 | 671 000 | 380 000 | 258 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 30 000 | 30 000 | 586 000 | 701 000 | 410 000 | 288 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 1 000 | 2 000 | 3 000 | 1 000 | 1 000 | 3 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 1 000 | 2 000 | 3 000 | 1 000 | 1 000 | 3 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 328 000 | 357 000 | 327 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 328 000 | 357 000 | 327 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 000 | 2 000 | 3 000 | 329 000 | 358 000 | 330 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 44 000 | 77 000 | 77 000 | 53 000 | 58 000 | 33 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 000 | 137 000 | 79 000 | 123 000 | 37 000 | 16 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 55 000 | 88 000 | 84 000 | 103 000 | 94 000 | 72 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 354 000 | 1 042 000 | 400 000 | 150 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 231 000 | 165 000 | 161 000 | 129 000 | 124 000 | 100 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 686 000 | 1 509 000 | 801 000 | 558 000 | 313 000 | 221 000 |
|
|
| Sum gjeld | 687 000 | 1 511 000 | 804 000 | 887 000 | 671 000 | 551 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 717 000 | 1 541 000 | 1 390 000 | 1 588 000 | 1 081 000 | 839 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 31,4% | 42,4% | 24,7% | 42,3% | 16,3% | |||
| Resultat av driften i % | 11,1% | 17,9% | 12,0% | 18,6% | 5,1% | 3,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,7 | 2,3 | 2,0 | 2,3 | 3,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 85,8% | 86,5% | 85,1% | 86,5% | 81,5% | 84,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 11,7% | 18,1% | 12,1% | 18,6% | 5,4% | 3,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 1180,0% | 201,9% | 57,0% | 101,5% | 44,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 920,0% | 157,5% | 44,4% | 79,2% | 35,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,0 | 2,1 | 1,9 | 2,1 | 2,1 | 2,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 1,0 | 1,6 | 2,8 | 3,4 | 3,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 1,0 | 1,6 | 2,8 | 3,4 | 3,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,9 | 1,5 | 2,6 | 3,2 | 3,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 9,6 | 33,8 | ||||||
| Lagertid i antall dager | 24,8 | 5,3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 4,2% | 1,9% | 42,2% | 44,1% | 37,9% | 34,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 1,0% | 0,9% | 19,2% | 23,1% | 14,3% | 13,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 687,0% | 755,5% | 268,0% | 2,7% | 1,9% | 1,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,5% | 2,0% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -41,5% | -253,8% | ||||||
| Gjeldsgrad | 22,9 | 50,4 | 1,4 | 1,3 | 1,6 | 1,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 95,7% | 97,9% | 57,6% | 35,1% | 29,0% | 26,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,1% | 0,1% | 0,2% | 20,7% | 33,1% | 39,3% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 686 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
