Origo øvre Storgate 3 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 1 919 000 | 1 819 000 | 845 000 | 451 000 | 851 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 919 000 | 1 819 000 | 845 000 | 451 000 | 851 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 398 000 | 382 000 | 230 000 | 93 000 | 80 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 737 000 | 763 000 | 570 000 | 477 000 | 542 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 135 000 | 1 145 000 | 800 000 | 570 000 | 622 000 |
|
|
| Driftsresultat | 784 000 | 674 000 | 45 000 | -119 000 | 229 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 78 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 78 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 6 000 | 4 000 | 1 000 | 0 | 273 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 544 000 | 1 563 000 | 1 171 000 | 352 000 | 367 000 |
|
|
| Netto finans | -1 544 000 | -1 563 000 | -1 171 000 | -352 000 | -289 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -760 000 | -889 000 | -1 126 000 | -472 000 | -60 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -167 000 | -196 000 | -248 000 | -104 000 | -13 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -593 000 | -693 000 | -878 000 | -368 000 | -47 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -593 000 | -693 000 | -878 000 | -368 000 | -47 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | -593 000 | -693 000 | 0 | 0 | 16 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | -878 000 | -368 000 | -63 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 29 557 000 | 29 252 000 | 28 965 000 | 19 399 000 | 11 017 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 29 557 000 | 29 252 000 | 28 965 000 | 19 399 000 | 11 017 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 29 557 000 | 29 252 000 | 28 965 000 | 19 399 000 | 11 017 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 13 000 | 6 000 | 41 000 | 177 000 |
|
|
| Andre fordringer | 14 000 | 9 000 | 128 000 | 971 000 | 11 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 760 000 | 693 000 | 1 737 000 | 897 000 | 203 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 774 000 | 716 000 | 1 872 000 | 1 908 000 | 391 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 10 000 | 16 000 | 10 000 | 20 000 | 46 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 784 000 | 731 000 | 1 881 000 | 1 928 000 | 438 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 30 341 000 | 29 984 000 | 30 846 000 | 21 327 000 | 11 455 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 344 000 | 344 000 | 344 000 | 344 000 | 344 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 955 000 | 1 955 000 | 1 955 000 | 1 478 000 | 1 146 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 955 000 | 1 955 000 | 1 955 000 | 1 478 000 | 1 146 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 44 000 | 44 000 | 239 000 | 105 000 | 11 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 44 000 | 44 000 | 239 000 | 105 000 | 11 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 25 369 000 | 25 827 000 | 27 155 000 | 16 132 000 | 9 604 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 26 438 000 | 25 827 000 | 27 155 000 | 16 132 000 | 9 654 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 26 482 000 | 25 871 000 | 27 394 000 | 16 237 000 | 9 665 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 300 000 | 438 000 | 265 000 | 2 263 000 | 514 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 22 000 | 18 000 | 0 | 0 | 11 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 1 538 000 | 0 | 0 | 0 | 20 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 46 000 | 1 702 000 | 1 232 000 | 1 350 000 | 98 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 906 000 | 2 158 000 | 1 497 000 | 3 613 000 | 643 000 |
|
|
| Sum gjeld | 28 388 000 | 28 029 000 | 28 891 000 | 19 850 000 | 10 308 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 30 341 000 | 29 984 000 | 30 846 000 | 21 327 000 | 11 455 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,6% | 2,2% | 0,2% | -0,7% | |||
| Resultat av driften i % | 40,9% | 37,1% | 5,3% | -26,4% | 26,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | |||||||
| Overskuddsgrad i % | 40,9% | 37,1% | 5,3% | -26,4% | 36,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -38,9% | -45,5% | -65,6% | -36,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -30,3% | -35,4% | -51,2% | -28,0% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | |||||||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,4 | 0,3 | 1,3 | 0,5 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,4 | 0,3 | 1,3 | 0,5 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | |||||||
| Lagertid i antall dager | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 6,4% | 6,5% | 6,3% | 6,9% | 10,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 101,9% | 107,5% | 231,4% | 327,7% | 134,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,2% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,1% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | |||||||
| Gjeldsgrad | 14,5 | 14,3 | 14,8 | 13,4 | 9,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 6,3% | 7,2% | 4,9% | 16,9% | 5,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 87,3% | 86,3% | 88,8% | 76,1% | 84,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
