Oppsjø Næringspark AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 503 000 | 440 000 | 7 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 407 000 | 1 346 000 | 963 000 | 808 000 | 797 000 | 786 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 910 000 | 1 786 000 | 970 000 | 808 000 | 797 000 | 786 000 |
|
|
| Varekostnad | -12 000 | 84 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 19 000 | 20 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 483 000 | 465 000 | 467 000 | 189 000 | 200 000 | 203 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 597 000 | 588 000 | 795 000 | 318 000 | 361 000 | 396 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 068 000 | 1 137 000 | 1 262 000 | 507 000 | 580 000 | 619 000 |
|
|
| Driftsresultat | 842 000 | 649 000 | -292 000 | 301 000 | 217 000 | 167 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 718 000 | 670 000 | 354 000 | 150 000 | 173 000 | 201 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 718 000 | 670 000 | 354 000 | 150 000 | 173 000 | 201 000 |
|
|
| Netto finans | -718 000 | -669 000 | -354 000 | -150 000 | -172 000 | -200 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 124 000 | -21 000 | -646 000 | 151 000 | 45 000 | -33 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 33 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 124 000 | -21 000 | -646 000 | 118 000 | 43 000 | -33 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 124 000 | -21 000 | -646 000 | 118 000 | 43 000 | -33 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 124 000 | -21 000 | -646 000 | 118 000 | 43 000 | -33 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 11 575 000 | 12 042 000 | 11 664 000 | 6 083 000 | 6 259 000 | 6 297 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 24 000 | 30 000 | 38 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 47 000 | 59 000 | 46 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 11 600 000 | 12 072 000 | 11 702 000 | 6 130 000 | 6 319 000 | 6 343 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 11 600 000 | 12 072 000 | 11 702 000 | 6 130 000 | 6 319 000 | 6 343 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 236 000 | 381 000 | 626 000 | 180 000 | 153 000 | 203 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 9 000 | 88 000 | 12 000 | 46 000 | 34 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 236 000 | 390 000 | 714 000 | 192 000 | 198 000 | 237 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 198 000 | 332 000 | 186 000 | 12 000 | 0 | 11 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 434 000 | 722 000 | 900 000 | 204 000 | 198 000 | 248 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 12 033 000 | 12 794 000 | 12 601 000 | 6 334 000 | 6 517 000 | 6 591 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 407 000 | 283 000 | 303 000 | 949 000 | 831 000 | 788 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 407 000 | 283 000 | 303 000 | 949 000 | 831 000 | 788 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 507 000 | 1 383 000 | 1 403 000 | 2 049 000 | 1 931 000 | 1 888 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 10 075 000 | 10 602 000 | 8 637 000 | 3 869 000 | 4 114 000 | 4 387 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 10 075 000 | 10 602 000 | 8 637 000 | 3 869 000 | 4 114 000 | 4 387 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 9 665 000 | 10 192 000 | 8 229 000 | 3 411 000 | 3 706 000 | 3 977 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 311 000 | 688 000 | 855 000 | 300 000 | 462 000 | 308 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 33 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 41 000 | -15 000 | 0 | 17 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 98 000 | 135 000 | 1 707 000 | 66 000 | 8 000 | 8 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 450 000 | 808 000 | 2 562 000 | 416 000 | 472 000 | 316 000 |
|
|
| Sum gjeld | 10 525 000 | 11 410 000 | 11 199 000 | 4 285 000 | 4 586 000 | 4 703 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 12 033 000 | 12 794 000 | 12 601 000 | 6 334 000 | 6 517 000 | 6 591 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,8% | 5,1% | -3,1% | 4,7% | 3,3% | |||
| Resultat av driften i % | 44,1% | 36,3% | -30,1% | 37,3% | 27,2% | 21,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 102,4% | 80,9% | 100,0% | |||||
| Overskuddsgrad i % | 44,1% | 36,4% | -30,1% | 37,3% | 27,4% | 21,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 8,6% | -1,5% | -37,4% | 7,6% | 2,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 8,6% | -1,5% | -37,4% | 5,9% | 2,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 41,9 | 39,3 | ||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 0,9 | 0,4 | 0,5 | 0,4 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 0,9 | 0,4 | 0,5 | 0,4 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,4 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | ||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 12,5% | 10,8% | 11,1% | 32,3% | 29,6% | 28,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 78,9% | 77,4% | 144,6% | 253,6% | 242,3% | 240,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,1% | 1,3% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,2% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 7,0 | 8,3 | 8,0 | 2,1 | 2,4 | 2,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 3,7% | 6,3% | 20,3% | 6,6% | 7,2% | 4,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 83,7% | 82,9% | 68,5% | 61,1% | 63,1% | 66,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
