Opplæringskontoret Logistikk og Transport Vestfold - Telemark - Buskerud SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 12 401 000 | 10 251 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 125 000 | 83 000 | 11 006 000 | 11 411 000 | 10 460 000 | 9 158 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 12 526 000 | 10 334 000 | 11 008 000 | 11 411 000 | 10 460 000 | 9 158 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 3 924 000 | 3 643 000 | 3 042 000 | 2 619 000 | 2 480 000 | 2 304 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 10 000 | 5 000 | 5 000 | 2 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 040 000 | 4 244 000 | 3 759 000 | 3 349 000 | 3 219 000 | 2 918 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 7 974 000 | 7 892 000 | 6 806 000 | 5 970 000 | 5 701 000 | 5 322 000 |
|
|
| Driftsresultat | 4 552 000 | 2 442 000 | 4 202 000 | 5 441 000 | 4 759 000 | 3 836 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 131 000 | 60 000 | 12 000 | 6 000 | 5 000 | 9 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 131 000 | 60 000 | 12 000 | 6 000 | 5 000 | 9 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 131 000 | 60 000 | 12 000 | 6 000 | 3 000 | 9 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 4 683 000 | 2 502 000 | 4 214 000 | 5 446 000 | 4 762 000 | 3 845 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 4 683 000 | 2 502 000 | 4 214 000 | 5 446 000 | 4 762 000 | 3 845 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 4 683 000 | 2 502 000 | 4 214 000 | 5 446 000 | 4 762 000 | 3 845 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 4 214 000 | 5 446 000 | 4 762 000 | 3 845 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 39 000 | 49 000 | 54 000 | 16 000 | 17 000 | 19 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 39 000 | 49 000 | 54 000 | 16 000 | 17 000 | 19 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 39 000 | 49 000 | 54 000 | 16 000 | 17 000 | 19 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 82 000 | 88 000 | 65 000 | 36 000 | 43 000 | 5 000 |
|
|
| Andre fordringer | 480 000 | 410 000 | 476 000 | 424 000 | 449 000 | 316 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 562 000 | 498 000 | 541 000 | 461 000 | 492 000 | 320 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 8 506 000 | 6 478 000 | 8 033 000 | 8 862 000 | 8 683 000 | 7 205 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 9 068 000 | 6 976 000 | 8 573 000 | 9 322 000 | 9 174 000 | 7 525 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 9 107 000 | 7 025 000 | 8 628 000 | 9 338 000 | 9 192 000 | 7 545 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 573 000 | 551 000 | 0 | 0 | 0 | 446 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 573 000 | 551 000 | 522 000 | 498 000 | 485 000 | 446 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 4 683 000 | 2 502 000 | 4 214 000 | 4 946 000 | 4 762 000 | 3 845 000 |
|
|
| Annen egenkapital | 3 037 000 | 3 037 000 | 3 037 000 | 3 037 000 | 2 538 000 | 2 537 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 7 720 000 | 5 539 000 | 7 251 000 | 7 983 000 | 7 300 000 | 6 382 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 8 293 000 | 6 090 000 | 7 773 000 | 8 481 000 | 7 784 000 | 6 828 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 112 000 | 182 000 | 179 000 | 100 000 | 243 000 | 62 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 281 000 | 271 000 | 255 000 | 245 000 | 240 000 | 209 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 421 000 | 482 000 | 421 000 | 511 000 | 925 000 | 446 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 814 000 | 935 000 | 855 000 | 856 000 | 1 408 000 | 717 000 |
|
|
| Sum gjeld | 814 000 | 935 000 | 855 000 | 856 000 | 1 408 000 | 717 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 9 107 000 | 7 025 000 | 8 628 000 | 9 338 000 | 9 192 000 | 7 545 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 58,1% | 32,0% | 46,9% | 58,8% | 56,9% | |||
| Resultat av driften i % | 36,3% | 23,6% | 38,2% | 47,7% | 45,5% | 41,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,6 | 1,3 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | |||||
| Overskuddsgrad i % | 37,4% | 24,2% | 38,3% | 47,7% | 45,5% | 42,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 65,1% | 36,1% | 51,9% | 67,0% | 65,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 65,1% | 36,1% | 51,9% | 67,0% | 65,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,2 | 2,8 | 3,6 | 4,4 | 4,2 | 4,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 11,1 | 7,5 | 10,0 | 10,9 | 6,5 | 10,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 11,1 | 7,5 | 10,0 | 10,9 | 6,5 | 10,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 10,4 | 6,9 | 9,4 | 10,4 | 6,2 | 10,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 91,1% | 86,7% | 90,1% | 90,8% | 84,7% | 90,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 66,2% | 58,9% | 70,6% | 74,3% | 74,4% | 74,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 8,9% | 13,3% | 9,9% | 9,2% | 15,3% | 9,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 752 000 | 696 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
