Oppdal Hotellinvest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 16 419 000 | 129 402 000 | 16 429 000 | 13 648 000 | 13 346 000 | 13 055 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 16 419 000 | 129 402 000 | 16 429 000 | 13 648 000 | 13 346 000 | 13 055 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 98 548 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 3 547 000 | 3 410 000 | 3 238 000 | 3 169 000 | 3 116 000 | 3 153 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 193 000 | 1 015 000 | 719 000 | 986 000 | 716 000 | 811 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 740 000 | 102 973 000 | 3 957 000 | 4 155 000 | 3 832 000 | 3 964 000 |
|
|
| Driftsresultat | 11 679 000 | 26 429 000 | 12 472 000 | 9 493 000 | 9 514 000 | 9 091 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 3 527 000 | 2 519 000 | 668 000 | 53 000 | 114 000 | 154 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 9 000 | 7 000 | 8 000 | 8 000 | 5 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 3 527 000 | 2 528 000 | 675 000 | 61 000 | 122 000 | 159 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 7 282 000 | 6 817 000 | 4 622 000 | 3 590 000 | 7 072 000 | 8 363 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 7 282 000 | 6 817 000 | 4 622 000 | 3 590 000 | 7 072 000 | 8 363 000 |
|
|
| Netto finans | -3 755 000 | -4 289 000 | -3 947 000 | -3 529 000 | -6 950 000 | -8 204 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 7 925 000 | 22 139 000 | 8 525 000 | 5 965 000 | 2 564 000 | 886 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 743 000 | 4 872 000 | 1 879 000 | 1 312 000 | 564 000 | 195 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 6 181 000 | 17 267 000 | 6 646 000 | 4 652 000 | 2 000 000 | 691 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 6 181 000 | 17 267 000 | 6 646 000 | 4 652 000 | 2 000 000 | 691 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 12 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 6 181 000 | 5 267 000 | 6 646 000 | 4 652 000 | 2 000 000 | 691 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 1 310 000 | 3 189 000 | 4 501 000 | 5 065 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 1 310 000 | 3 189 000 | 4 501 000 | 5 065 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 126 237 000 | 125 933 000 | 124 197 000 | 123 950 000 | 126 664 000 | 129 570 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 897 000 | 1 677 000 | 1 626 000 | 923 000 | 387 000 | 410 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 128 134 000 | 127 610 000 | 125 823 000 | 124 873 000 | 127 051 000 | 129 979 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 128 134 000 | 127 610 000 | 127 134 000 | 128 062 000 | 131 552 000 | 135 044 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 10 019 000 | 10 196 000 | 68 740 000 | 3 061 000 | 1 838 000 | 1 838 000 |
|
|
| Sum varelager | 10 019 000 | 10 196 000 | 68 740 000 | 3 061 000 | 1 838 000 | 1 838 000 |
|
|
| Kundefordringer | 395 000 | 283 000 | 2 907 000 | 77 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 574 000 | 640 000 | 104 000 | 0 | 257 000 | 61 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 969 000 | 923 000 | 3 011 000 | 77 000 | 257 000 | 61 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 6 504 000 | 25 471 000 | 1 196 000 | 13 908 000 | 14 302 000 | 13 095 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 17 491 000 | 36 590 000 | 72 946 000 | 17 046 000 | 16 397 000 | 14 994 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 145 625 000 | 164 200 000 | 200 080 000 | 145 108 000 | 147 949 000 | 150 038 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 6 000 000 | 6 000 000 | 6 000 000 | 6 000 000 | 6 000 000 | 6 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 21 841 000 | 21 841 000 | 21 841 000 | 21 841 000 | 21 841 000 | 21 841 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 27 841 000 | 27 841 000 | 27 841 000 | 27 841 000 | 27 841 000 | 27 841 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 6 645 000 | 464 000 | -4 803 000 | -11 449 000 | -16 101 000 | -18 101 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 6 645 000 | 464 000 | -4 803 000 | -11 449 000 | -16 101 000 | -18 101 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 34 487 000 | 28 306 000 | 23 039 000 | 16 393 000 | 11 740 000 | 9 740 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 1 038 000 | 356 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 1 038 000 | 356 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 307 000 | 49 652 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 9 244 000 | 12 090 000 | 11 864 000 |
|
|
| Annen langsiktig gjeld | 106 071 000 | 110 893 000 | 115 714 000 | 127 369 000 | 135 036 000 | 138 426 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 107 109 000 | 111 249 000 | 115 714 000 | 127 369 000 | 135 036 000 | 138 426 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 106 071 000 | 111 200 000 | 165 366 000 | 118 125 000 | 122 946 000 | 126 562 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 37 000 | 71 000 | 10 160 000 | 86 000 | 23 000 | 74 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 062 000 | 3 205 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 668 000 | 152 000 | 590 000 | 609 000 | 482 000 | 538 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 12 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 262 000 | 8 910 000 | 925 000 | 652 000 | 667 000 | 1 259 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 4 029 000 | 24 645 000 | 61 327 000 | 1 347 000 | 1 172 000 | 1 871 000 |
|
|
| Sum gjeld | 111 138 000 | 135 894 000 | 177 041 000 | 128 716 000 | 136 208 000 | 140 297 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 145 625 000 | 164 200 000 | 200 080 000 | 145 108 000 | 147 949 000 | 150 038 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,8% | 15,9% | 7,6% | 6,5% | 6,5% | |||
| Resultat av driften i % | 71,1% | 20,4% | 75,9% | 69,6% | 71,3% | 69,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,7 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 92,6% | 22,4% | 80,0% | 70,0% | 72,2% | 70,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 25,2% | 86,2% | 43,2% | 42,4% | 23,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 19,7% | 67,3% | 33,7% | 33,1% | 18,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,3 | 1,5 | 1,2 | 12,7 | 14,0 | 8,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,9 | 1,1 | 0,1 | 10,4 | 12,4 | 7,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,6 | 1,0 | 0,0 | 10,3 | 12,2 | 7,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,0 | 9,7 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 144,2 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 23,7% | 17,2% | 11,5% | 11,3% | 7,9% | 6,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 210,0% | 21,9% | 140,2% | 120,1% | 88,0% | 74,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,2% | 1,5% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 134,4% | 117,2% | 16,9% | 512,9% | 828,3% | 713,9% | ||
| Gjeldsgrad | 3,2 | 4,8 | 7,7 | 7,9 | 11,6 | 14,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,8% | 15,0% | 30,7% | 0,9% | 0,8% | 1,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 73,6% | 67,8% | 57,8% | 87,8% | 91,3% | 92,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
