Op Mikalsen Transport AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 930 000 | 3 465 000 | 3 214 000 | 4 439 000 | 4 923 000 | 8 666 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 17 000 | 0 | 92 000 | 30 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 930 000 | 3 482 000 | 3 214 000 | 4 531 000 | 4 953 000 | 8 666 000 |
|
|
| Varekostnad | 151 000 | 0 | 4 000 | 0 | 236 000 | 283 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 773 000 | 556 000 | 1 040 000 | 1 453 000 | 1 587 000 | 2 571 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 19 000 | 8 000 | 60 000 | 917 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 224 000 | 2 489 000 | 2 139 000 | 2 992 000 | 4 254 000 | 6 005 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 148 000 | 3 045 000 | 3 202 000 | 4 453 000 | 6 137 000 | 9 776 000 |
|
|
| Driftsresultat | -218 000 | 437 000 | 12 000 | 78 000 | -1 184 000 | -1 110 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 187 000 | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 187 000 | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 29 000 | 6 000 | 29 000 | 88 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 29 000 | 7 000 | 31 000 | 96 000 |
|
|
| Netto finans | 187 000 | 0 | -29 000 | -6 000 | -31 000 | -95 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -31 000 | 437 000 | -17 000 | 72 000 | -1 214 000 | -1 206 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 63 000 | -158 000 | -265 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -31 000 | 437 000 | -17 000 | 10 000 | -1 057 000 | -941 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -31 000 | 437 000 | -17 000 | 10 000 | -1 057 000 | -941 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -31 000 | 437 000 | -17 000 | 10 000 | -1 057 000 | -941 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 967 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 193 000 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 69 000 | 87 000 | 172 000 | 34 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 69 000 | 87 000 | 172 000 | 2 194 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 101 000 | 0 | 0 | 0 | 15 000 | 10 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 101 000 | 0 | 0 | 0 | 15 000 | 10 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 101 000 | 0 | 69 000 | 87 000 | 187 000 | 2 204 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 69 000 | 110 000 | 112 000 | 114 000 | 223 000 | 336 000 |
|
|
| Andre fordringer | 64 000 | 35 000 | 25 000 | 129 000 | 140 000 | 274 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 133 000 | 145 000 | 137 000 | 243 000 | 363 000 | 610 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 16 000 | 197 000 | 136 000 | 46 000 | 192 000 | 84 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 149 000 | 342 000 | 273 000 | 289 000 | 555 000 | 694 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 250 000 | 342 000 | 342 000 | 376 000 | 742 000 | 2 898 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 850 000 | 850 000 | 850 000 | 850 000 | 850 000 | 850 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 850 000 | 850 000 | 850 000 | 850 000 | 850 000 | 850 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 699 000 | -1 668 000 | -2 105 000 | -2 088 000 | -2 098 000 | -1 042 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 699 000 | -1 668 000 | -2 105 000 | -2 088 000 | -2 098 000 | -1 042 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -849 000 | -818 000 | -1 255 000 | -1 238 000 | -1 248 000 | -192 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 95 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 95 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 790 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 790 000 | 914 000 | 1 166 000 | 915 000 | 1 107 000 | 1 312 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 790 000 | 914 000 | 1 166 000 | 915 000 | 1 107 000 | 1 407 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 234 000 | 120 000 | 251 000 | 229 000 | 378 000 | 663 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 21 000 | 71 000 | 90 000 | 259 000 | 265 000 | 385 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 54 000 | 55 000 | 91 000 | 212 000 | 240 000 | 635 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 309 000 | 246 000 | 432 000 | 700 000 | 883 000 | 1 683 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 099 000 | 1 160 000 | 1 598 000 | 1 615 000 | 1 990 000 | 3 090 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 250 000 | 342 000 | 342 000 | 376 000 | 742 000 | 2 898 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -10,5% | 127,8% | 3,3% | 14,1% | -65,0% | |||
| Resultat av driften i % | -7,4% | 12,6% | 0,4% | 1,7% | -23,9% | -12,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 9,9 | 10,2 | 9,0 | 8,1 | 2,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 94,8% | 100,0% | 99,9% | 100,0% | 95,2% | 96,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | -1,1% | 12,6% | 0,4% | 1,7% | -23,9% | -12,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 3,7% | -42,2% | 1,4% | -5,8% | 168,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 3,7% | -42,2% | 1,4% | -0,8% | 146,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,8 | 6,3 | 3,1 | 3,1 | 3,1 | 3,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,5 | 1,4 | 0,6 | 0,4 | 0,6 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,5 | 1,4 | 0,6 | 0,4 | 0,6 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,8 | 0,3 | 0,1 | 0,2 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -339,6% | -239,2% | -367,0% | -329,3% | -168,2% | -6,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -29,0% | -23,5% | -39,0% | -27,3% | -25,2% | -2,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,4% | 1,3% | 1,4% | 1,8% | 1,8% | 2,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | -1,7% | 0,0% | -0,8% | -0,3% | -1,3% | 1,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,3 | -1,4 | -1,3 | -1,3 | -1,6 | -16,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 123,6% | 71,9% | 126,3% | 186,2% | 119,0% | 58,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 316,0% | 267,3% | 340,9% | 243,4% | 149,2% | 48,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 236 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
