Olderdalen Næringsbygg AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 121 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 901 000 | 1 786 000 | 2 993 000 | 1 508 000 | 480 000 | 2 605 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 901 000 | 1 786 000 | 3 114 000 | 1 508 000 | 480 000 | 2 605 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 617 000 | 607 000 | 607 000 | 598 000 | 598 000 | 600 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 988 000 | 499 000 | 654 000 | 549 000 | 347 000 | 162 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 605 000 | 1 106 000 | 1 261 000 | 1 147 000 | 945 000 | 762 000 |
|
|
| Driftsresultat | 296 000 | 680 000 | 1 853 000 | 361 000 | -465 000 | 1 843 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 262 000 | 1 400 000 | 1 072 000 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 262 000 | 1 400 000 | 1 072 000 | 0 | 1 000 | 410 000 |
|
|
| Netto finans | -1 262 000 | -1 400 000 | -1 072 000 | 0 | -1 000 | -410 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -966 000 | -721 000 | 782 000 | 361 000 | -466 000 | 1 433 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -212 000 | -159 000 | 172 000 | 79 000 | -103 000 | 315 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -753 000 | -562 000 | 610 000 | 281 000 | -364 000 | 1 118 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -753 000 | -562 000 | 610 000 | 281 000 | -364 000 | 1 118 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 751 000 | 138 000 | 0 | 1 203 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -753 000 | -562 000 | -141 000 | 143 000 | -364 000 | -85 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 179 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 179 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 23 550 000 | 23 836 000 | 24 443 000 | 24 796 000 | 25 185 000 | 25 784 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 23 550 000 | 23 836 000 | 24 443 000 | 24 796 000 | 25 185 000 | 25 784 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 23 728 000 | 23 836 000 | 24 443 000 | 24 796 000 | 25 185 000 | 25 784 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 364 000 | 182 000 | 36 000 | 75 000 | 0 | 15 000 |
|
|
| Andre fordringer | 9 000 | 7 000 | 85 000 | 0 | 4 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 372 000 | 190 000 | 121 000 | 75 000 | 4 000 | 15 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 190 000 | 109 000 | 688 000 | 1 200 000 | 181 000 | 263 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 563 000 | 299 000 | 810 000 | 1 275 000 | 186 000 | 278 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 24 291 000 | 24 135 000 | 25 253 000 | 26 072 000 | 25 371 000 | 26 061 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 402 000 | 1 155 000 | 1 717 000 | 1 858 000 | 1 715 000 | 2 079 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 402 000 | 1 155 000 | 1 717 000 | 1 858 000 | 1 715 000 | 2 079 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 502 000 | 1 255 000 | 1 817 000 | 1 958 000 | 1 815 000 | 2 179 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 34 000 | 192 000 | 232 000 | 192 000 | 294 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 34 000 | 192 000 | 232 000 | 192 000 | 294 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 6 030 000 | 4 530 000 | 2 967 000 | 23 290 000 | 23 290 000 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 23 280 000 | 22 780 000 | 22 217 000 | 23 290 000 | 23 290 000 | 21 982 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 23 280 000 | 22 814 000 | 22 409 000 | 23 522 000 | 23 482 000 | 22 276 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 17 250 000 | 18 250 000 | 19 250 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 380 000 | 35 000 | 44 000 | 270 000 | 74 000 | 64 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 20 000 | 13 000 | 0 | 144 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 963 000 | 177 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 110 000 | 19 000 | 19 000 | 1 000 | 0 | 1 542 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 510 000 | 67 000 | 1 026 000 | 592 000 | 74 000 | 1 606 000 |
|
|
| Sum gjeld | 23 790 000 | 22 881 000 | 23 435 000 | 24 114 000 | 23 556 000 | 23 882 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 24 291 000 | 24 135 000 | 25 253 000 | 26 072 000 | 25 371 000 | 26 061 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,2% | 2,7% | 7,2% | 1,4% | -1,8% | |||
| Resultat av driften i % | 15,6% | 38,1% | 59,5% | 23,9% | -96,9% | 70,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | |||||||
| Overskuddsgrad i % | 15,6% | 38,1% | 59,5% | 23,9% | -96,9% | 70,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -110,0% | -46,9% | 41,4% | 19,1% | -23,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -85,7% | -36,6% | 32,3% | 14,9% | -18,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 4,5 | 0,8 | 2,2 | 2,5 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 4,5 | 0,8 | 2,2 | 2,5 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 1,6 | 0,7 | 2,0 | 2,4 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 2,1% | 5,2% | 7,2% | 7,5% | 7,2% | 8,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 26,4% | 70,3% | 58,3% | 129,8% | 378,1% | 83,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 47,4 | 18,2 | 12,9 | 12,3 | 13,0 | 11,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,1% | 0,3% | 4,1% | 2,3% | 0,3% | 6,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 95,8% | 94,5% | 88,7% | 90,2% | 92,6% | 85,5% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
