Olavsgaard Gruppen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 220 031 000 | 607 038 000 | 194 025 000 | 134 511 000 | 111 060 000 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 6 435 000 | 6 026 000 | 10 066 000 | 20 856 000 | 16 362 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 226 467 000 | 613 065 000 | 204 091 000 | 155 367 000 | 127 421 000 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 66 055 000 | 425 484 000 | 26 386 000 | 19 610 000 | 12 000 000 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 85 120 000 | 80 564 000 | 73 242 000 | 41 440 000 | 41 735 000 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 16 222 000 | 16 350 000 | 16 580 000 | 15 584 000 | 16 103 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 60 318 000 | 58 688 000 | 66 800 000 | 44 791 000 | 35 570 000 | 0 |
|
|
| Sum driftskostnader | 227 715 000 | 581 086 000 | 183 008 000 | 121 425 000 | 105 408 000 | 0 |
|
|
| Driftsresultat | -1 248 000 | 31 979 000 | 21 083 000 | 33 942 000 | 22 013 000 | 0 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 279 000 | 796 000 | 595 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 8 000 | 7 976 000 | 0 | 447 000 | 347 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 287 000 | 8 772 000 | 595 000 | 447 000 | 347 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 22 773 000 | 18 895 000 | 15 202 000 | 15 479 000 | 16 707 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 50 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 23 910 000 | 19 886 000 | 16 593 000 | 16 008 000 | 17 303 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -23 623 000 | -11 114 000 | -15 998 000 | -15 561 000 | -16 956 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -24 872 000 | 20 865 000 | 5 085 000 | 18 380 000 | 5 057 000 | 0 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -4 947 000 | 4 719 000 | 1 137 000 | 4 151 000 | 1 466 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -19 925 000 | 16 145 000 | 3 949 000 | 14 229 000 | 3 591 000 | 0 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -19 925 000 | 16 145 000 | 3 949 000 | 14 229 000 | 3 591 000 | 0 |
|
|
| Avsatt utbytte | 7 000 000 | 9 215 000 | 0 | 6 000 000 | 3 000 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -26 925 000 | 6 930 000 | 0 | 10 744 000 | -13 676 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 3 279 000 | 3 007 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 3 279 000 | 3 007 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 356 427 000 | 373 170 000 | 386 345 000 | 399 071 000 | 413 898 000 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 7 871 000 | 8 215 000 | 7 584 000 | 7 533 000 | 8 290 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 364 298 000 | 381 384 000 | 393 929 000 | 406 604 000 | 422 187 000 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 4 387 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 6 887 000 | 0 | 4 387 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 21 809 000 | 22 775 000 | 16 784 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 657 000 | 657 000 | 35 000 | 4 420 000 | 4 470 000 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 17 529 000 | 18 058 000 | 19 243 000 | 33 349 000 | 32 826 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 46 882 000 | 45 877 000 | 40 448 000 | 37 769 000 | 37 296 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 411 180 000 | 427 261 000 | 434 377 000 | 447 652 000 | 462 490 000 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 81 248 000 | 103 249 000 | 244 740 000 | 79 051 000 | 34 182 000 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 81 248 000 | 103 249 000 | 244 740 000 | 79 051 000 | 34 182 000 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 16 665 000 | 20 177 000 | 14 055 000 | 12 142 000 | 12 291 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 16 240 000 | 32 141 000 | 8 964 000 | 6 365 000 | 17 902 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 32 904 000 | 52 318 000 | 23 019 000 | 18 507 000 | 30 193 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 13 542 000 | 10 621 000 | 3 897 000 | 27 887 000 | 9 730 000 | 0 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 127 694 000 | 166 189 000 | 271 656 000 | 125 447 000 | 74 107 000 | 0 |
|
|
| Sum eiendeler | 538 874 000 | 593 450 000 | 706 033 000 | 573 099 000 | 536 597 000 | 0 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 0 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 7 586 000 | 7 586 000 | 7 586 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 7 686 000 | 7 686 000 | 7 686 000 | 39 644 000 | 41 064 000 | 0 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 32 286 000 | 59 334 000 | 47 896 000 | 15 004 000 | 5 433 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 4 507 000 | 4 179 000 | 4 161 000 | 0 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 32 286 000 | 59 334 000 | 47 896 000 | 15 004 000 | 5 433 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 4 507 000 | 4 179 000 | 4 161 000 | 0 |
|
|
| Sum egenkapital | 39 971 000 | 67 019 000 | 60 089 000 | 58 827 000 | 50 658 000 | 0 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 6 446 000 | 11 393 000 | 13 176 000 | 11 568 000 | 12 132 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 6 446 000 | 11 393 000 | 13 176 000 | 11 568 000 | 12 132 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 64 166 000 | 168 236 000 | 50 841 000 | 23 995 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 401 582 000 | 351 147 000 | 396 752 000 | 372 114 000 | 384 144 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 408 028 000 | 362 540 000 | 409 928 000 | 383 682 000 | 396 276 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 401 515 000 | 412 088 000 | 564 901 000 | 422 955 000 | 408 139 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 47 284 000 | 34 808 000 | 28 241 000 | 22 830 000 | 16 201 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 6 502 000 | 3 023 000 | 5 749 000 | 2 696 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 9 797 000 | 9 519 000 | 8 228 000 | 10 488 000 | 6 920 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 4 568 000 | 3 000 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 33 795 000 | 48 895 000 | 28 289 000 | 36 113 000 | 36 851 000 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 90 876 000 | 163 890 000 | 236 017 000 | 130 589 000 | 89 663 000 | 0 |
|
|
| Sum gjeld | 498 904 000 | 526 430 000 | 645 945 000 | 514 271 000 | 485 939 000 |
|
||
| Sum egenkapital og gjeld | 538 874 000 | 593 450 000 | 706 033 000 | 573 099 000 | 536 597 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -0,2% | 6,3% | 3,4% | 6,2% | 8,3% | |||
| Resultat av driften i % | -0,6% | 5,2% | 10,3% | 21,8% | 17,3% | |||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,9 | 0,3 | 0,3 | 0,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 70,0% | 29,9% | 86,4% | 85,4% | 89,2% | |||
| Overskuddsgrad i % | -0,4% | 6,6% | 10,6% | 22,1% | 17,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -46,5% | 32,8% | 8,6% | 33,6% | 20,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -37,2% | 25,4% | 6,6% | 26,0% | 14,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,7 | 7,6 | 2,8 | 3,7 | 3,1 | |||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 1,0 | 1,2 | 1,0 | 0,8 | |||
| Likviditetsgrad 2 | 0,5 | 0,4 | 0,1 | 0,4 | 0,4 | |||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,2 | 0,1 | |||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,8 | 4,1 | 0,1 | 0,2 | 0,4 | |||
| Lagertid i antall dager | 502,8 | 147,2 | 2208,8 | 1039,4 | 512,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 7,4% | 11,3% | 8,5% | 10,3% | 9,4% | |||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 17,6% | 10,9% | 29,4% | 37,9% | 39,8% | |||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,5% | 1,6% | 1,3% | 1,2% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 1,0% | 0,9% | 1,0% | 1,0% | |||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 45,3% | 2,2% | 14,6% | -6,5% | -45,5% | |||
| Gjeldsgrad | 12,5 | 7,9 | 10,7 | 8,7 | 9,6 | 0,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 16,9% | 27,6% | 33,4% | 22,8% | 16,7% | |||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 75,7% | 61,1% | 58,1% | 66,9% | 73,8% | |||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 2 853 000 | 2 437 000 | 2 812 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
