Olaf B Terjesen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 184 467 000 | 208 510 000 | 215 978 000 | 190 153 000 | 165 882 000 | 164 644 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 252 000 | 254 000 | 217 000 | 46 000 | 31 000 | 211 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 184 720 000 | 208 765 000 | 216 195 000 | 190 199 000 | 165 912 000 | 164 855 000 |
|
|
| Varekostnad | 70 511 000 | 93 888 000 | 101 879 000 | 81 812 000 | 70 417 000 | 73 719 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 82 729 000 | 80 862 000 | 78 912 000 | 72 642 000 | 67 633 000 | 67 544 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 499 000 | 2 102 000 | 1 800 000 | 1 321 000 | 1 403 000 | 1 417 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 1 171 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 25 925 000 | 27 140 000 | 27 522 000 | 23 823 000 | 21 360 000 | 22 589 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 181 664 000 | 203 992 000 | 211 284 000 | 179 598 000 | 160 813 000 | 165 269 000 |
|
|
| Driftsresultat | 3 056 000 | 4 773 000 | 4 911 000 | 10 601 000 | 5 099 000 | -414 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 897 000 | 565 000 | 431 000 | 278 000 | 122 000 | 132 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 897 000 | 565 000 | 431 000 | 278 000 | 122 000 | 132 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 340 000 | 234 000 | 170 000 | 185 000 | 231 000 | 226 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 340 000 | 234 000 | 170 000 | 185 000 | 231 000 | 226 000 |
|
|
| Netto finans | 557 000 | 331 000 | 261 000 | 93 000 | -109 000 | -94 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 3 613 000 | 5 105 000 | 5 172 000 | 10 695 000 | 4 990 000 | -507 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -2 028 000 | 1 280 000 | 1 615 000 | 2 303 000 | 1 155 000 | 454 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 5 641 000 | 3 825 000 | 3 558 000 | 8 392 000 | 3 835 000 | -961 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 5 641 000 | 3 825 000 | 3 558 000 | 8 392 000 | 3 835 000 | -961 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 2 500 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 236 000 | 354 000 | -442 000 | 4 392 000 | 3 835 000 | -1 362 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 47 000 | 640 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 283 000 | 812 000 | 2 512 000 | 3 041 000 | 3 570 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 283 000 | 812 000 | 2 512 000 | 3 088 000 | 4 210 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 627 000 | 698 000 | 1 059 000 | 1 472 000 | 1 879 000 | 1 608 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 7 245 000 | 3 881 000 | 2 788 000 | 476 000 | 149 000 | 401 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 534 000 | 703 000 | 772 000 | 822 000 | 771 000 | 508 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 8 406 000 | 5 282 000 | 4 619 000 | 2 771 000 | 2 799 000 | 2 517 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 688 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 4 681 000 | 8 655 000 | 9 410 000 | 9 534 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 957 000 | 945 000 | 959 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 910 000 | 1 066 000 | 496 000 | 524 000 | 735 000 | 809 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 547 000 | 10 667 000 | 10 865 000 | 10 258 000 | 935 000 | 1 696 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 14 953 000 | 16 232 000 | 16 296 000 | 15 542 000 | 6 821 000 | 8 423 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 7 320 000 | 6 532 000 | 6 888 000 | 5 509 000 | 5 305 000 | 5 578 000 |
|
|
| Sum varelager | 7 320 000 | 6 532 000 | 6 888 000 | 5 509 000 | 5 305 000 | 5 578 000 |
|
|
| Kundefordringer | 20 539 000 | 25 176 000 | 23 672 000 | 24 570 000 | 15 538 000 | 24 052 000 |
|
|
| Andre fordringer | 12 121 000 | 14 774 000 | 17 872 000 | 15 290 000 | 9 652 000 | 9 360 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 32 659 000 | 39 949 000 | 41 543 000 | 39 860 000 | 25 190 000 | 33 412 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 21 854 000 | 18 028 000 | 15 699 000 | 17 513 000 | 23 039 000 | 14 400 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 61 833 000 | 64 510 000 | 64 131 000 | 62 882 000 | 53 534 000 | 53 390 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 76 786 000 | 80 741 000 | 80 427 000 | 78 424 000 | 60 356 000 | 61 813 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 32 587 000 | 29 276 000 | 29 451 000 | 29 893 000 | 25 501 000 | 21 666 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 32 587 000 | 29 276 000 | 29 451 000 | 29 893 000 | 25 501 000 | 21 666 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 32 787 000 | 29 476 000 | 29 651 000 | 30 093 000 | 25 701 000 | 21 866 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 911 000 | 363 000 | 182 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skatt | -3 091 000 | 1 155 000 | 1 071 000 | 479 000 | 335 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | -2 180 000 | 1 519 000 | 1 253 000 | 479 000 | 335 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 3 752 000 | 3 402 000 | 1 412 000 | 1 444 000 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 653 000 | 66 000 | 91 000 | 575 000 | 1 232 000 | 4 868 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | -527 000 | 1 585 000 | 1 344 000 | 1 054 000 | 1 567 000 | 4 868 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 785 000 | 3 468 000 | 1 503 000 | 2 019 000 | 958 000 | 1 492 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 11 226 000 | 14 557 000 | 16 360 000 | 12 183 000 | 9 693 000 | 11 345 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 219 000 | 1 195 000 | 1 022 000 | 2 112 000 | 226 000 | 793 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 10 435 000 | 11 550 000 | 11 710 000 | 11 900 000 | 9 890 000 | 9 149 000 |
|
|
| Utbytte | 2 500 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 14 395 000 | 14 977 000 | 14 929 000 | 15 638 000 | 13 278 000 | 13 793 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 44 527 000 | 49 681 000 | 49 433 000 | 47 277 000 | 33 087 000 | 35 080 000 |
|
|
| Sum gjeld | 44 000 000 | 51 266 000 | 50 777 000 | 48 331 000 | 34 654 000 | 39 948 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 76 786 000 | 80 741 000 | 80 427 000 | 78 424 000 | 60 356 000 | 61 813 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,0% | 6,6% | 6,7% | 15,7% | 8,5% | |||
| Resultat av driften i % | 1,7% | 2,3% | 2,3% | 5,6% | 3,1% | -0,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,3 | 2,6 | 2,7 | 2,7 | 2,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 61,8% | 55,0% | 52,8% | 57,0% | 57,5% | 55,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,1% | 2,6% | 2,5% | 5,7% | 3,1% | -0,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 11,6% | 17,3% | 17,3% | 38,3% | 21,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 18,1% | 12,9% | 11,9% | 30,1% | 16,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,2 | 2,6 | 2,7 | 2,6 | 2,5 | 2,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 1,6 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 1,5 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,4 | 0,3 | 0,4 | 0,7 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 9,6 | 14,4 | 14,8 | 14,9 | 13,3 | 13,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 35,4 | 25,7 | 21,9 | 23,8 | 27,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 42,7% | 36,5% | 36,9% | 38,4% | 42,6% | 35,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 17,7% | 14,1% | 13,7% | 15,8% | 15,5% | 13,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | -83,5% | 32,3% | 37,8% | 45,9% | 22,1% | 8,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,5% | 0,5% | 0,5% | 0,3% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 236,4% | 227,0% | 213,4% | 283,3% | 385,4% | 328,3% | ||
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,7 | 1,7 | 1,6 | 1,3 | 1,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 58,0% | 61,5% | 61,5% | 60,3% | 54,8% | 56,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | -0,7% | 2,0% | 1,7% | 1,3% | 2,6% | 7,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 872 000 | 0 | 805 000 | 779 000 | 791 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
