Likvidert 13.12.2023 (avviklet uten konkurs)
Okkenhaug Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 217 077 000 | 221 440 000 | 179 791 000 | 164 842 000 | 135 127 000 | 131 375 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 217 077 000 | 221 440 000 | 179 791 000 | 164 842 000 | 135 127 000 | 131 375 000 |
|
|
| Varekostnad | 179 321 000 | 187 267 000 | 147 782 000 | 134 909 000 | 106 912 000 | 105 319 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 19 909 000 | 18 530 000 | 15 268 000 | 14 350 000 | 14 597 000 | 14 073 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 983 000 | 3 156 000 | 2 865 000 | 2 898 000 | 2 922 000 | 3 095 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 13 263 000 | 10 568 000 | 8 825 000 | 8 578 000 | 7 607 000 | 7 926 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 215 476 000 | 219 521 000 | 174 740 000 | 160 735 000 | 132 038 000 | 130 413 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 601 000 | 1 919 000 | 5 051 000 | 4 107 000 | 3 089 000 | 962 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 305 000 | 277 000 | 386 000 | 250 000 | 74 000 | 127 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 305 000 | 277 000 | 386 000 | 250 000 | 74 000 | 127 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 3 043 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 078 000 | 888 000 | 871 000 | 752 000 | 776 000 | 841 000 |
|
|
| Netto finans | -3 773 000 | -611 000 | -485 000 | -502 000 | -702 000 | -714 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -2 172 000 | 1 308 000 | 4 566 000 | 3 604 000 | 2 387 000 | 248 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 136 000 | 236 000 | 953 000 | 775 000 | 554 000 | 89 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -2 309 000 | 1 072 000 | 3 613 000 | 2 829 000 | 1 833 000 | 159 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -2 309 000 | 1 072 000 | 3 613 000 | 2 829 000 | 1 833 000 | 159 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -2 309 000 | 1 072 000 | 3 613 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 477 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 477 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 58 590 000 | 60 458 000 | 62 326 000 | 63 982 000 | 65 829 000 | 67 676 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 4 247 000 | 7 151 000 | 9 589 000 | 3 901 000 | 5 264 000 | 6 570 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 62 837 000 | 67 609 000 | 71 915 000 | 67 883 000 | 71 093 000 | 74 247 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 828 000 | 3 646 000 | 3 696 000 | 2 444 000 | 2 190 000 | 1 582 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 107 000 | 217 000 | 150 000 | 138 000 | 101 000 | 520 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 936 000 | 3 863 000 | 3 846 000 | 2 582 000 | 2 291 000 | 2 101 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 63 773 000 | 71 472 000 | 75 761 000 | 70 465 000 | 73 384 000 | 76 825 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 36 893 000 | 39 188 000 | 23 398 000 | 36 971 000 | 24 454 000 | 20 922 000 |
|
|
| Sum varelager | 36 893 000 | 39 188 000 | 23 398 000 | 36 971 000 | 24 454 000 | 20 922 000 |
|
|
| Kundefordringer | 4 620 000 | 544 000 | 922 000 | 1 992 000 | 1 794 000 | 731 000 |
|
|
| Andre fordringer | 876 000 | 1 711 000 | 1 080 000 | 3 853 000 | 1 009 000 | 1 404 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 5 496 000 | 2 254 000 | 2 002 000 | 5 846 000 | 2 803 000 | 2 135 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 714 000 | 759 000 | 6 392 000 | 2 831 000 | 2 615 000 | 9 819 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 43 103 000 | 42 202 000 | 31 791 000 | 45 647 000 | 29 872 000 | 32 875 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 106 876 000 | 113 674 000 | 107 553 000 | 116 112 000 | 103 256 000 | 109 700 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 180 000 | 180 000 | 180 000 | 180 000 | 180 000 | 180 000 |
|
|
| Egne aksjer | -5 000 | -5 000 | -5 000 | -5 000 | -5 000 | -5 000 |
|
|
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 759 000 | 759 000 | 759 000 | 759 000 | 759 000 | 759 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 63 394 000 | 65 703 000 | 68 631 000 | 65 019 000 | 65 189 000 | 63 356 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 63 394 000 | 65 703 000 | 68 631 000 | 65 019 000 | 65 189 000 | 63 356 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 64 153 000 | 66 462 000 | 69 390 000 | 65 778 000 | 65 949 000 | 64 115 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 29 000 | 322 000 | 437 000 | 392 000 | 77 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 29 000 | 322 000 | 437 000 | 392 000 | 77 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 4 380 000 | 630 000 | 3 199 000 | 0 | 652 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 19 016 000 | 20 553 000 | 20 000 000 | 21 000 000 | 22 000 000 | 23 000 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 19 045 000 | 20 875 000 | 20 437 000 | 21 392 000 | 22 077 000 | 23 000 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 23 396 000 | 21 183 000 | 23 199 000 | 21 000 000 | 22 652 000 | 23 000 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 4 520 000 | 15 436 000 | 6 962 000 | 20 973 000 | 7 926 000 | 14 699 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 429 000 | 351 000 | 909 000 | 459 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 291 000 | 1 724 000 | 2 317 000 | 962 000 | 1 389 000 | 1 983 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 13 058 000 | 8 196 000 | 4 338 000 | 6 548 000 | 5 264 000 | 5 903 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 23 678 000 | 26 337 000 | 17 725 000 | 28 942 000 | 15 231 000 | 22 585 000 |
|
|
| Sum gjeld | 42 723 000 | 47 212 000 | 38 162 000 | 50 334 000 | 37 308 000 | 45 585 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 106 876 000 | 113 674 000 | 107 553 000 | 116 112 000 | 103 256 000 | 109 700 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,7% | 2,0% | 4,9% | 4,0% | 3,0% | |||
| Resultat av driften i % | 0,7% | 0,9% | 2,8% | 2,5% | 2,3% | 0,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,0 | 2,0 | 1,6 | 1,5 | 1,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 17,4% | 15,4% | 17,8% | 18,2% | 20,9% | 19,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 0,9% | 1,0% | 3,0% | 2,6% | 2,3% | 0,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -3,3% | 1,9% | 6,8% | 5,5% | 3,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -3,5% | 1,6% | 5,3% | 4,3% | 2,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 10,9 | 12,0 | 11,8 | 11,5 | 9,3 | 9,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,8 | 1,6 | 1,8 | 1,6 | 2,0 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,3 | 0,1 | 0,5 | 0,3 | 0,4 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,4 | 0,1 | 0,2 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,9 | 4,8 | 6,3 | 3,6 | 4,4 | 5,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 76,4 | 60,2 | 73,5 | 82,0 | 76,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 60,0% | 58,5% | 64,5% | 56,7% | 63,9% | 58,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 29,6% | 30,0% | 38,6% | 39,9% | 48,8% | 48,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,2% | 2,3% | 1,9% | 2,4% | 1,7% | 2,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 52,7% | 40,5% | 60,1% | 45,2% | 59,9% | 49,2% | ||
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,7 | 0,5 | 0,8 | 0,6 | 0,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 22,2% | 23,2% | 16,5% | 24,9% | 14,8% | 20,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 17,8% | 18,4% | 19,0% | 18,4% | 21,4% | 21,0% | ||
| Lederlønninger | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 043 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
