Øyenlegeklinikken Naboulsi AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 4 031 000 | 4 418 000 | 4 308 000 | 4 507 000 | 4 328 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 0 | 4 031 000 | 4 418 000 | 4 308 000 | 4 507 000 | 4 328 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 2 000 | 4 000 | 8 000 | 7 000 | 9 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 1 443 000 | 1 885 000 | 2 477 000 | 2 437 000 | 2 464 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 25 000 | 25 000 | 1 000 | 0 | 19 000 | 21 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 53 000 | 608 000 | 754 000 | 885 000 | 866 000 | 813 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 78 000 | 2 078 000 | 2 644 000 | 3 370 000 | 3 329 000 | 3 307 000 |
|
|
| Driftsresultat | -78 000 | 1 953 000 | 1 774 000 | 938 000 | 1 178 000 | 1 021 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 358 000 | 288 000 | 166 000 | 41 000 | 9 000 | 19 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 358 000 | 288 000 | 166 000 | 41 000 | 9 000 | 19 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 358 000 | 288 000 | 166 000 | 41 000 | 9 000 | 19 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 280 000 | 2 241 000 | 1 940 000 | 979 000 | 1 187 000 | 1 040 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 62 000 | 493 000 | 421 000 | 216 000 | 264 000 | 231 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 218 000 | 1 748 000 | 1 519 000 | 763 000 | 923 000 | 808 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 218 000 | 1 748 000 | 1 519 000 | 763 000 | 923 000 | 808 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 218 000 | 1 748 000 | 1 119 000 | 363 000 | 523 000 | 408 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 25 000 | 49 000 | 74 000 | 0 | 0 | 19 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 25 000 | 49 000 | 74 000 | 0 | 0 | 19 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 25 000 | 49 000 | 74 000 | 0 | 0 | 19 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 8 000 | 7 000 | 3 000 | 5 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 28 000 | 17 000 | 21 000 | 19 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 0 | 35 000 | 24 000 | 24 000 | 25 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 9 136 000 | 9 532 000 | 8 167 000 | 7 033 000 | 6 694 000 | 6 110 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 9 136 000 | 9 532 000 | 8 202 000 | 7 057 000 | 6 718 000 | 6 135 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 9 160 000 | 9 581 000 | 8 276 000 | 7 057 000 | 6 718 000 | 6 154 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 8 989 000 | 8 770 000 | 7 023 000 | 5 904 000 | 5 541 000 | 5 018 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 8 989 000 | 8 770 000 | 7 023 000 | 5 904 000 | 5 541 000 | 5 018 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 9 089 000 | 8 870 000 | 7 123 000 | 6 004 000 | 5 641 000 | 5 118 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 7 000 | 10 000 | 45 000 | 42 000 | 22 000 | 21 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 65 000 | 491 000 | 421 000 | 216 000 | 264 000 | 231 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 83 000 | 123 000 | 179 000 | 175 000 | 172 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | -1 000 | 124 000 | 164 000 | 216 000 | 216 000 | 212 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 71 000 | 708 000 | 1 153 000 | 1 053 000 | 1 077 000 | 1 036 000 |
|
|
| Sum gjeld | 71 000 | 711 000 | 1 153 000 | 1 053 000 | 1 077 000 | 1 036 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 9 160 000 | 9 581 000 | 8 276 000 | 7 057 000 | 6 718 000 | 6 154 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 3,0% | 25,1% | 25,3% | 14,2% | 18,4% | |||
| Resultat av driften i % | 48,4% | 40,2% | 21,8% | 26,1% | 23,6% | |||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,5 | 0,6 | 0,6 | 0,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 99,9% | 99,8% | 99,8% | 99,8% | |||
| Overskuddsgrad i % | 55,6% | 43,9% | 22,7% | 26,3% | 24,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 3,1% | 28,0% | 29,6% | 16,8% | 22,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 2,4% | 21,9% | 23,1% | 13,1% | 17,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,8 | 2,3 | 1,7 | 1,8 | 1,8 | |||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 128,7 | 13,5 | 7,1 | 6,7 | 6,2 | 5,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 128,7 | 13,5 | 7,1 | 6,7 | 6,2 | 5,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 128,7 | 13,5 | 7,1 | 6,7 | 6,2 | 5,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 99,2% | 92,6% | 86,1% | 85,1% | 84,0% | 83,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 220,0% | 161,2% | 139,4% | 125,2% | 118,3% | |||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 237,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,8% | 7,4% | 13,9% | 14,9% | 16,0% | 16,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 840 000 | 847 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
