Øvrevoll Boligselskap AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 4 613 000 | 4 609 000 | 4 638 000 | 4 320 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 6 402 000 | 5 339 000 | 85 000 | 50 000 | 54 000 | 37 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 402 000 | 5 339 000 | 4 698 000 | 4 658 000 | 4 692 000 | 4 357 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 240 000 | 240 000 | 154 000 | 154 000 | 145 000 | 137 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 87 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 3 904 000 | 4 131 000 | 3 740 000 | 3 459 000 | 7 568 000 | 22 254 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 231 000 | 4 371 000 | 3 894 000 | 3 613 000 | 7 713 000 | 22 391 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 171 000 | 968 000 | 804 000 | 1 045 000 | -3 021 000 | -18 034 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 122 000 | 107 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 102 000 | 93 000 | 45 000 | 80 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 122 000 | 107 000 | 102 000 | 93 000 | 45 000 | 80 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 432 000 | 1 264 000 | 755 000 | 511 000 | 598 000 | 350 000 |
|
|
| Netto finans | -1 310 000 | -1 157 000 | -653 000 | -418 000 | -553 000 | -270 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 862 000 | -190 000 | 152 000 | 627 000 | -3 575 000 | -18 304 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 862 000 | -190 000 | 152 000 | 627 000 | -3 575 000 | -18 304 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 862 000 | -190 000 | 152 000 | 627 000 | -3 575 000 | -18 304 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 862 000 | -190 000 | 152 000 | 627 000 | -3 575 000 | -18 304 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 8 651 000 | 8 739 000 | 8 739 000 | 8 739 000 | 8 739 000 | 8 739 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 8 651 000 | 8 739 000 | 8 739 000 | 8 739 000 | 8 739 000 | 8 739 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 8 651 000 | 8 739 000 | 8 739 000 | 8 739 000 | 8 739 000 | 8 739 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 19 000 | 13 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 7 000 | 0 | 808 000 | 751 000 | 676 000 | 796 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 26 000 | 13 000 | 808 000 | 751 000 | 676 000 | 796 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 537 000 | 1 092 000 | 1 869 000 | 2 355 000 | 2 580 000 | 1 313 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 563 000 | 1 105 000 | 2 677 000 | 3 106 000 | 3 256 000 | 2 109 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 10 215 000 | 9 844 000 | 11 415 000 | 11 845 000 | 11 995 000 | 10 848 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 116 000 | 116 000 | 5 601 000 | 5 601 000 | 5 601 000 | 5 601 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 116 000 | 116 000 | 5 601 000 | 5 601 000 | 5 601 000 | 5 601 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -13 096 000 | -13 958 000 | -19 253 000 | -19 406 000 | -20 033 000 | -16 458 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -13 096 000 | -13 958 000 | -19 253 000 | -19 406 000 | -20 033 000 | -16 458 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -12 980 000 | -13 842 000 | -13 652 000 | -13 804 000 | -14 432 000 | -10 857 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 66 000 | 64 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 22 719 000 | 23 261 000 | 23 839 000 | 24 584 000 | 25 417 000 | 20 016 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 22 719 000 | 23 261 000 | 23 839 000 | 24 584 000 | 25 417 000 | 20 016 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 22 785 000 | 23 325 000 | 23 811 000 | 24 556 000 | 25 371 000 | 19 970 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 308 000 | 206 000 | 1 060 000 | 909 000 | 779 000 | 1 452 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 102 000 | 155 000 | 169 000 | 156 000 | 231 000 | 237 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 476 000 | 425 000 | 1 229 000 | 1 065 000 | 1 010 000 | 1 689 000 |
|
|
| Sum gjeld | 23 195 000 | 23 686 000 | 25 068 000 | 25 649 000 | 26 427 000 | 21 705 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 10 215 000 | 9 844 000 | 11 415 000 | 11 845 000 | 11 995 000 | 10 848 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 22,9% | 10,1% | 7,8% | 9,5% | -26,1% | |||
| Resultat av driften i % | 33,9% | 18,1% | 17,1% | 22,4% | -64,4% | -413,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,6 | 0,5 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||||
| Overskuddsgrad i % | 35,8% | 20,1% | 19,3% | 24,4% | -63,4% | -412,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -6,4% | 1,4% | -1,1% | -4,4% | 28,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -6,4% | 1,4% | -1,1% | -4,4% | 28,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 26,7 | 22,2 | 30,5 | 30,2 | 32,4 | 31,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,3 | 2,6 | 2,2 | 2,9 | 3,2 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,3 | 2,6 | 2,2 | 2,9 | 3,2 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,2 | 2,6 | 1,5 | 2,2 | 2,6 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -127,1% | -140,6% | -119,6% | -116,5% | -120,3% | -100,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -202,7% | -259,3% | -290,6% | -296,4% | -307,6% | -249,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,8% | 0,8% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,8 | -1,7 | -1,8 | -1,9 | -1,8 | -2,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 4,7% | 4,3% | 10,8% | 9,0% | 8,4% | 15,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 222,4% | 236,3% | 208,8% | 207,5% | 211,9% | 184,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
