Øvre Tåsen Boligsameie
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 8 212 000 | 2 669 000 | 2 557 000 | 2 528 000 | 2 434 000 | 2 014 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 8 212 000 | 2 669 000 | 2 557 000 | 2 528 000 | 2 434 000 | 2 014 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 103 000 | 103 000 | 103 000 | 103 000 | 99 000 | 103 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 7 821 000 | 1 816 000 | 2 924 000 | 1 548 000 | 1 365 000 | 2 410 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 7 924 000 | 1 919 000 | 3 027 000 | 1 651 000 | 1 464 000 | 2 513 000 |
|
|
| Driftsresultat | 288 000 | 750 000 | -470 000 | 877 000 | 970 000 | -499 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 19 000 | 18 000 | 6 000 | 2 000 | 2 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 19 000 | 18 000 | 6 000 | 2 000 | 2 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 208 000 | 224 000 | 145 000 | 129 000 | 168 000 | 152 000 |
|
|
| Netto finans | -189 000 | -206 000 | -139 000 | -127 000 | -166 000 | -149 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 100 000 | 544 000 | -609 000 | 750 000 | 805 000 | -648 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 100 000 | 544 000 | -609 000 | 750 000 | 805 000 | -648 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 100 000 | 544 000 | -609 000 | 750 000 | 805 000 | -648 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 100 000 | 544 000 | -609 000 | 750 000 | 805 000 | -648 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 62 000 | 10 000 | 8 000 | 0 | 10 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 486 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 62 000 | 10 000 | 8 000 | 486 000 | 10 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 101 000 | 848 000 | 1 313 000 | 1 309 000 | 1 404 000 | 1 380 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 163 000 | 858 000 | 1 321 000 | 1 795 000 | 1 414 000 | 1 380 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 163 000 | 858 000 | 1 321 000 | 1 795 000 | 1 414 000 | 1 380 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -2 182 000 | -2 282 000 | -2 826 000 | -2 217 000 | -2 967 000 | -3 772 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -2 182 000 | -2 282 000 | -2 826 000 | -2 217 000 | -2 967 000 | -3 772 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -2 182 000 | -2 282 000 | -2 826 000 | -2 217 000 | -2 967 000 | -3 772 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 2 000 | 20 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 276 000 | 3 054 000 | 3 714 000 | 3 510 000 | 4 298 000 | 5 054 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 276 000 | 3 054 000 | 3 714 000 | 3 510 000 | 4 298 000 | 5 054 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 278 000 | 3 074 000 | 3 715 000 | 3 511 000 | 4 299 000 | 5 055 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 16 000 | 43 000 | 394 000 | 481 000 | 35 000 | 83 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 50 000 | 23 000 | 38 000 | 21 000 | 48 000 | 14 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 68 000 | 86 000 | 433 000 | 503 000 | 84 000 | 98 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 344 000 | 3 140 000 | 4 147 000 | 4 013 000 | 4 382 000 | 5 152 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 163 000 | 858 000 | 1 321 000 | 1 795 000 | 1 414 000 | 1 380 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 60,3% | 70,5% | -29,8% | 54,8% | 69,6% | |||
| Resultat av driften i % | 3,5% | 28,1% | -18,4% | 34,7% | 39,9% | -24,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 16,1 | 2,4 | 1,6 | 1,6 | 1,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 3,7% | 28,8% | -18,1% | 34,8% | 39,9% | -24,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -4,5% | -21,3% | 24,2% | -28,9% | -23,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -4,5% | -21,3% | 24,2% | -28,9% | -23,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 79,7 | 25,9 | 24,8 | 24,5 | 24,6 | 19,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,4 | 10,0 | 3,1 | 3,6 | 16,8 | 14,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,4 | 10,0 | 3,1 | 3,6 | 16,8 | 14,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,5 | 9,9 | 3,0 | 2,6 | 16,7 | 14,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -1338,7% | -266,0% | -213,9% | -123,5% | -209,8% | -273,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -26,6% | -85,5% | -110,5% | -87,7% | -121,9% | -187,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,1 | -1,4 | -1,5 | -1,8 | -1,5 | -1,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 41,7% | 10,0% | 32,8% | 28,0% | 5,9% | 7,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 1396,3% | 355,9% | 281,2% | 195,5% | 304,0% | 366,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
