Østhus Bygg & Maskin AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 51 477 000 | 42 255 000 | 51 412 000 | 41 263 000 | 27 591 000 | 31 845 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 411 000 | 475 000 | 1 572 000 | 12 000 | 731 000 | 232 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 51 888 000 | 42 730 000 | 52 984 000 | 41 275 000 | 28 322 000 | 32 077 000 |
|
|
| Varekostnad | 33 698 000 | 24 876 000 | 35 676 000 | 26 449 000 | 15 122 000 | 19 212 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 11 293 000 | 11 263 000 | 9 933 000 | 7 943 000 | 7 530 000 | 7 141 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 654 000 | 593 000 | 459 000 | 488 000 | 449 000 | 473 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 5 396 000 | 4 508 000 | 4 948 000 | 4 724 000 | 4 438 000 | 5 483 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 51 041 000 | 41 240 000 | 51 016 000 | 39 604 000 | 27 539 000 | 32 309 000 |
|
|
| Driftsresultat | 847 000 | 1 490 000 | 1 968 000 | 1 671 000 | 783 000 | -232 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 13 000 | 12 000 | 4 000 | 5 000 | 10 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 18 000 | 4 000 | 23 000 | 3 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 31 000 | 16 000 | 27 000 | 8 000 | 10 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 117 000 | 117 000 | 86 000 | 83 000 | 95 000 | 102 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 202 000 | 150 000 | 92 000 | 83 000 | 95 000 | 105 000 |
|
|
| Netto finans | -171 000 | -134 000 | -65 000 | -75 000 | -85 000 | -101 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 676 000 | 1 356 000 | 1 903 000 | 1 596 000 | 698 000 | -333 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 149 000 | 301 000 | 419 000 | 356 000 | 154 000 | -70 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 527 000 | 1 055 000 | 1 485 000 | 1 240 000 | 544 000 | -263 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 527 000 | 1 055 000 | 1 485 000 | 1 240 000 | 544 000 | -263 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 390 000 | 390 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 137 000 | 665 000 | 1 485 000 | 1 240 000 | 544 000 | -263 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 4 238 000 | 4 229 000 | 1 665 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 2 122 000 | 2 565 000 | 2 121 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 4 238 000 | 4 229 000 | 1 665 000 | 2 122 000 | 2 565 000 | 2 121 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 194 000 | 268 000 | 315 000 | 55 000 | 86 000 | 197 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 194 000 | 268 000 | 315 000 | 55 000 | 86 000 | 197 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 4 433 000 | 4 496 000 | 1 980 000 | 2 177 000 | 2 651 000 | 2 318 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 3 253 000 | 3 084 000 | 3 479 000 | 3 959 000 | 3 782 000 | 4 176 000 |
|
|
| Sum varelager | 3 253 000 | 3 084 000 | 3 479 000 | 3 959 000 | 3 782 000 | 4 176 000 |
|
|
| Kundefordringer | 11 499 000 | 5 452 000 | 5 756 000 | 6 132 000 | 5 455 000 | 6 171 000 |
|
|
| Andre fordringer | 492 000 | 378 000 | 1 597 000 | 96 000 | 98 000 | 197 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 304 000 | 267 000 | 0 | 0 | 84 000 | 117 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 12 296 000 | 6 097 000 | 7 354 000 | 6 228 000 | 5 637 000 | 6 485 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 796 000 | 4 625 000 | 6 399 000 | 1 583 000 | 1 188 000 | 327 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 18 345 000 | 13 806 000 | 17 232 000 | 11 770 000 | 10 606 000 | 10 988 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 22 778 000 | 18 302 000 | 19 212 000 | 13 947 000 | 13 258 000 | 13 306 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 415 000 | 1 415 000 | 1 415 000 | 1 415 000 | 1 415 000 | 1 350 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 7 311 000 | 7 174 000 | 6 509 000 | 5 025 000 | 3 785 000 | 3 241 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 7 311 000 | 7 174 000 | 6 509 000 | 5 025 000 | 3 785 000 | 3 241 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 8 726 000 | 8 589 000 | 7 924 000 | 6 440 000 | 5 200 000 | 4 590 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 490 000 | 466 000 | 387 000 | 202 000 | 259 000 | 87 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 490 000 | 466 000 | 387 000 | 202 000 | 259 000 | 87 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 316 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 46 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 461 000 | 1 538 000 | 1 661 000 | 1 701 000 | 1 789 000 | 1 872 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 951 000 | 2 004 000 | 2 048 000 | 1 903 000 | 2 048 000 | 1 959 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 461 000 | 1 538 000 | 1 615 000 | 1 701 000 | 1 789 000 | 2 188 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 3 099 000 | 1 778 000 | 5 017 000 | 2 270 000 | 3 240 000 | 2 759 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 15 000 | 113 000 | 233 000 | 413 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 3 355 000 | 2 451 000 | 2 019 000 | 1 307 000 | 1 294 000 | 1 508 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 500 000 | 500 000 | 0 | 84 000 | 184 000 | 365 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 5 131 000 | 2 868 000 | 1 970 000 | 1 530 000 | 1 292 000 | 1 809 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 12 100 000 | 7 710 000 | 9 239 000 | 5 604 000 | 6 010 000 | 6 757 000 |
|
|
| Sum gjeld | 14 051 000 | 9 714 000 | 11 287 000 | 7 507 000 | 8 058 000 | 8 716 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 22 778 000 | 18 302 000 | 19 212 000 | 13 947 000 | 13 258 000 | 13 306 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,3% | 8,0% | 12,0% | 12,3% | 6,0% | |||
| Resultat av driften i % | 1,6% | 3,5% | 3,7% | 4,0% | 2,8% | -0,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,5 | 2,3 | 3,2 | 3,0 | 2,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 34,5% | 41,1% | 30,6% | 35,9% | 45,2% | 39,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,7% | 3,5% | 3,8% | 4,1% | 2,8% | -0,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 7,8% | 16,4% | 26,5% | 27,4% | 14,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 6,1% | 12,8% | 20,7% | 21,3% | 11,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,6 | 3,8 | 5,3 | 5,2 | 3,8 | 4,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 1,8 | 1,9 | 2,1 | 1,8 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 1,4 | 1,5 | 1,4 | 1,1 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,6 | 0,7 | 0,3 | 0,2 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 10,4 | 8,1 | 10,3 | 6,7 | 4,0 | 4,6 | ||
| Lagertid i antall dager | 33,8 | 47,5 | 37,5 | 52,7 | 94,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 38,3% | 46,9% | 41,2% | 46,2% | 39,2% | 34,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 16,8% | 20,1% | 15,0% | 15,6% | 18,4% | 14,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 7,2% | 4,9% | 5,5% | 3,9% | 3,9% | 4,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,4% | 0,2% | 0,3% | 0,4% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 191,9% | 197,7% | 229,7% | 155,7% | 121,5% | 101,3% | ||
| Gjeldsgrad | 1,6 | 1,1 | 1,4 | 1,2 | 1,5 | 1,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 53,1% | 42,1% | 48,1% | 40,2% | 45,3% | 50,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 8,6% | 10,9% | 10,7% | 13,6% | 15,4% | 14,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 602 000 | 480 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
