Østerdalsgata 1 Prosjekt AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 10 355 000 | 4 857 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 6 689 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 689 000 | 10 355 000 | 4 857 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 2 824 000 | 1 010 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 7 964 000 | 7 964 000 | 4 625 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 27 549 000 | 3 926 000 | 482 000 | 63 000 | 87 000 | 90 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 35 513 000 | 14 714 000 | 6 117 000 | 63 000 | 87 000 | 90 000 |
|
|
| Driftsresultat | -28 824 000 | -4 359 000 | -1 260 000 | -63 000 | -87 000 | -90 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 1 000 | 7 000 | 5 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 7 806 000 | 9 181 000 | 4 699 000 | 5 000 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | -7 806 000 | -9 180 000 | -4 699 000 | -5 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -36 629 000 | -13 539 000 | -5 959 000 | -67 000 | -86 000 | -89 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -36 629 000 | -13 539 000 | -5 959 000 | -67 000 | -86 000 | -89 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -36 629 000 | -13 539 000 | -5 959 000 | -67 000 | -86 000 | -89 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -36 629 000 | -13 539 000 | -5 959 000 | -67 000 | -86 000 | -89 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 227 206 000 | 249 236 000 | 248 340 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 227 206 000 | 249 236 000 | 248 340 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 900 000 | 2 800 000 | 2 800 000 | 2 800 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 900 000 | 2 800 000 | 2 800 000 | 2 800 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 227 206 000 | 249 236 000 | 249 240 000 | 2 800 000 | 2 800 000 | 2 800 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 18 065 000 | 19 038 000 | 11 141 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 18 065 000 | 19 038 000 | 11 141 000 |
|
|
| Kundefordringer | 1 135 000 | 825 000 | 746 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 1 189 000 | 115 000 | 858 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 324 000 | 940 000 | 1 604 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 585 000 | 547 000 | 5 188 000 | 200 000 | 34 000 | 20 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 910 000 | 1 487 000 | 6 792 000 | 18 266 000 | 19 072 000 | 11 162 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 230 116 000 | 250 723 000 | 256 032 000 | 21 066 000 | 21 872 000 | 13 962 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 60 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 277 970 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 278 023 000 | 23 000 | 23 000 | 23 000 | 23 000 | 23 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -56 436 000 | -19 806 000 | -6 268 000 | -309 000 | -241 000 | -155 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -56 436 000 | -19 806 000 | -6 268 000 | -309 000 | -241 000 | -155 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 221 587 000 | -19 783 000 | -6 245 000 | -285 000 | -218 000 | -132 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 20 777 000 | 15 706 000 | 8 754 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 7 765 000 | 268 883 000 | 260 203 000 | 21 006 000 | 15 706 000 | 8 754 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 7 765 000 | 268 883 000 | 260 203 000 | 21 006 000 | 15 706 000 | 8 754 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 661 000 | 1 365 000 | 1 450 000 | 345 000 | 730 000 | 74 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 84 000 | 331 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 102 000 | 174 000 | 292 000 | 0 | 5 653 000 | 5 265 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 763 000 | 1 623 000 | 2 073 000 | 345 000 | 6 383 000 | 5 339 000 |
|
|
| Sum gjeld | 8 528 000 | 270 506 000 | 262 276 000 | 21 351 000 | 22 089 000 | 14 093 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 230 116 000 | 250 723 000 | 256 032 000 | 21 066 000 | 21 872 000 | 13 962 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -12,0% | -1,7% | -0,9% | -0,3% | -0,5% | |||
| Resultat av driften i % | -430,9% | -42,1% | -25,9% | |||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 72,7% | 79,2% | ||||||
| Overskuddsgrad i % | -430,9% | -42,1% | -25,9% | |||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -36,3% | 104,0% | 182,5% | 26,6% | 49,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -36,3% | 104,0% | 182,5% | 26,6% | 49,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,8 | 0,9 | 3,3 | 52,9 | 3,0 | 2,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,8 | 0,9 | 3,3 | 0,6 | 0,0 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,8 | 0,3 | 2,5 | 0,6 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 3219,5 | ||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 96,3% | -7,9% | -2,4% | -1,4% | -1,0% | -0,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 3312,7% | -191,0% | -128,6% | |||||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,4% | 1,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 0,1% | 0,2% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 99,2% | 66,6% | 52,3% | |||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | -13,7 | -42,0 | -74,9 | -101,3 | -106,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,3% | 0,6% | 0,8% | 1,6% | 29,2% | 38,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 3,4% | 107,2% | 101,6% | 99,7% | 71,8% | 62,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
