Østerdalen Kraftproduksjon AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 109 538 000 | 158 207 000 | 391 241 000 | 139 486 000 | 22 251 000 | 71 284 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 3 418 000 | 20 106 000 | 0 | 6 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 109 538 000 | 161 625 000 | 411 346 000 | 139 486 000 | 22 257 000 | 71 284 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 375 000 | 442 000 | 292 000 | 291 000 | 319 000 | 552 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 12 289 000 | 12 459 000 | 12 454 000 | 12 467 000 | 12 418 000 | 13 406 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | -10 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 33 812 000 | 37 943 000 | 32 215 000 | 23 541 000 | 24 965 000 | 55 204 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 46 476 000 | 50 844 000 | 44 961 000 | 26 299 000 | 37 702 000 | 69 162 000 |
|
|
| Driftsresultat | 63 062 000 | 110 781 000 | 366 385 000 | 113 187 000 | -15 445 000 | 2 122 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 3 544 000 | 4 903 000 | 2 588 000 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 2 610 000 | 4 774 000 | 2 926 000 | 114 000 | 103 000 | 102 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 6 154 000 | 9 677 000 | 5 514 000 | 114 000 | 103 000 | 104 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 30 000 | 491 000 | 375 000 | 998 000 | 1 653 000 | 764 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 024 000 | 1 726 000 | 2 067 000 | 4 490 000 | 3 948 000 | 3 148 000 |
|
|
| Netto finans | 5 130 000 | 7 951 000 | 3 447 000 | -4 376 000 | -3 845 000 | -3 044 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 68 191 000 | 118 732 000 | 369 832 000 | 108 811 000 | -19 290 000 | -922 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 34 698 000 | 61 648 000 | 192 895 000 | 52 052 000 | -6 311 000 | 3 587 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 33 493 000 | 57 084 000 | 176 937 000 | 56 759 000 | -12 978 000 | -4 508 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 33 493 000 | 57 084 000 | 176 937 000 | 56 759 000 | -12 978 000 | -4 508 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 25 000 000 | 35 000 000 | 70 000 000 | 25 000 000 | 0 | 8 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 8 493 000 | 22 084 000 | 106 937 000 | 31 759 000 | -12 978 000 | -12 508 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 1 536 000 | 1 536 000 | 1 536 000 | 1 536 000 | 1 536 000 | 1 536 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 4 971 000 | 5 385 000 | 5 799 000 | 6 214 000 | 6 628 000 | 7 042 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 6 507 000 | 6 921 000 | 7 335 000 | 7 750 000 | 8 164 000 | 8 578 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 288 822 000 | 273 552 000 | 277 903 000 | 289 973 000 | 291 956 000 | 215 412 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 2 932 000 | 1 355 000 | 373 000 | 83 393 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 212 000 | 219 000 | 227 000 | 234 000 | 242 000 | 249 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 289 033 000 | 273 771 000 | 281 061 000 | 291 562 000 | 292 571 000 | 299 055 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 783 000 | 783 000 | 783 000 | 783 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 783 000 | 783 000 | 783 000 | 783 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 295 540 000 | 280 693 000 | 289 180 000 | 300 095 000 | 301 518 000 | 308 416 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 10 637 000 | 9 384 000 | 32 462 000 | 7 493 000 | 2 194 000 | 5 718 000 |
|
|
| Andre fordringer | 7 794 000 | 7 034 000 | 24 405 000 | 0 | 4 128 000 | 2 263 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 18 431 000 | 16 418 000 | 56 866 000 | 7 493 000 | 6 322 000 | 7 980 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 74 637 000 | 121 843 000 | 298 247 000 | 46 706 000 | 3 143 000 | 2 358 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 93 068 000 | 138 261 000 | 355 113 000 | 54 200 000 | 9 465 000 | 10 339 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 388 608 000 | 418 954 000 | 644 293 000 | 354 294 000 | 310 983 000 | 318 755 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 60 000 000 | 60 000 000 | 60 000 000 | 60 000 000 | 60 000 000 | 60 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 44 691 000 | 44 691 000 | 44 691 000 | 44 691 000 | 44 691 000 | 44 691 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 125 878 000 | 125 878 000 | 125 878 000 | 125 878 000 | 125 878 000 | 138 856 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 169 273 000 | 160 780 000 | 138 696 000 | 31 759 000 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 169 273 000 | 160 780 000 | 138 696 000 | 31 759 000 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 295 151 000 | 286 658 000 | 264 574 000 | 157 637 000 | 125 878 000 | 138 856 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 786 000 | 896 000 | 979 000 | 1 084 000 | 1 214 000 | 1 280 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 15 558 000 | 15 375 000 | 15 904 000 | 13 109 000 | 6 178 000 | 9 464 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 360 000 | 3 465 000 | 6 351 000 | 3 835 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 16 344 000 | 16 271 000 | 17 243 000 | 17 658 000 | 13 743 000 | 14 579 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 21 448 000 | 106 710 000 | 45 095 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 60 000 000 | 60 000 000 | 60 000 000 | 60 000 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 16 344 000 | 16 271 000 | 77 243 000 | 77 658 000 | 73 743 000 | 74 579 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 21 448 000 | 106 710 000 | 45 095 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 3 872 000 | 4 134 000 | 12 408 000 | 9 923 000 | 2 991 000 | 20 408 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 35 087 000 | 62 178 000 | 190 043 000 | 45 141 000 | 0 | 16 659 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 4 036 000 | 7 002 000 | 15 507 000 | 12 272 000 | 788 000 | 11 000 |
|
|
| Utbytte | 25 000 000 | 35 000 000 | 70 000 000 | 25 000 000 | 0 | 8 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 9 118 000 | 7 711 000 | 14 518 000 | 5 215 000 | 873 000 | 15 147 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 77 113 000 | 116 025 000 | 302 476 000 | 118 999 000 | 111 362 000 | 105 320 000 |
|
|
| Sum gjeld | 93 457 000 | 132 296 000 | 379 719 000 | 196 657 000 | 185 105 000 | 179 899 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 388 608 000 | 418 954 000 | 644 293 000 | 354 294 000 | 310 983 000 | 318 755 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 17,1% | 22,7% | 74,5% | 34,1% | -4,9% | |||
| Resultat av driften i % | 57,6% | 68,5% | 89,1% | 81,1% | -69,4% | 3,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,3 | 0,8 | 0,4 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 63,2% | 74,5% | 90,4% | 81,2% | -68,9% | 3,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 23,4% | 43,1% | 175,2% | 76,8% | -14,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 11,5% | 20,7% | 83,8% | 40,0% | -9,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 292,1 | 365,7 | 1408,7 | 479,3 | 69,8 | 129,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 0,5 | 0,1 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 0,5 | 0,1 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,0 | 1,1 | 1,0 | 0,4 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 76,0% | 68,4% | 41,1% | 44,5% | 40,5% | 43,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 269,5% | 177,4% | 64,3% | 113,0% | 565,6% | 194,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 5,7% | 8,1% | 4,9% | 2,5% | 2,5% | 2,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,8% | 1,3% | 1,5% | 1,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,5 | 1,4 | 1,2 | 1,5 | 1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 19,8% | 27,7% | 46,9% | 33,6% | 35,8% | 33,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 4,2% | 3,9% | 12,0% | 21,9% | 23,7% | 23,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 25 000 | 179 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
