Ørehavna Terasse Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 1 884 000 | 1 851 000 | 1 912 000 | 1 572 000 | 1 468 000 | 1 424 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 884 000 | 1 851 000 | 1 912 000 | 1 572 000 | 1 468 000 | 1 424 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 91 000 | 68 000 | 57 000 | 57 000 | 29 000 | 29 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 300 000 | 650 000 | 691 000 | 542 000 | 1 016 000 | 1 838 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 391 000 | 718 000 | 748 000 | 599 000 | 1 045 000 | 1 867 000 |
|
|
| Driftsresultat | 493 000 | 1 133 000 | 1 164 000 | 973 000 | 423 000 | -443 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 13 000 | 13 000 | 9 000 | 2 000 | 0 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 7 000 | 5 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 20 000 | 18 000 | 13 000 | 6 000 | 4 000 | 6 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 603 000 | 684 000 | 705 000 | 401 000 | 242 000 | 366 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 603 000 | 684 000 | 705 000 | 401 000 | 242 000 | 366 000 |
|
|
| Netto finans | -583 000 | -666 000 | -692 000 | -395 000 | -238 000 | -360 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -89 000 | 468 000 | 472 000 | 578 000 | 186 000 | -803 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -89 000 | 468 000 | 472 000 | 578 000 | 186 000 | -803 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -89 000 | 468 000 | 472 000 | 578 000 | 186 000 | -803 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -89 000 | 468 000 | 472 000 | 578 000 | 186 000 | -803 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 42 925 000 | 42 925 000 | 42 925 000 | 42 925 000 | 42 925 000 | 42 925 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 42 925 000 | 42 925 000 | 42 925 000 | 42 925 000 | 42 925 000 | 42 925 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 42 925 000 | 42 925 000 | 42 925 000 | 42 925 000 | 42 925 000 | 42 925 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | -7 000 | 15 000 | 57 000 | 55 000 | 9 000 | 3 000 |
|
|
| Andre fordringer | 127 000 | 116 000 | 98 000 | 80 000 | 70 000 | 144 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 120 000 | 130 000 | 155 000 | 135 000 | 79 000 | 147 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 201 000 | 175 000 | 144 000 | 148 000 | 40 000 | 490 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 321 000 | 305 000 | 299 000 | 283 000 | 120 000 | 637 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 43 246 000 | 43 230 000 | 43 224 000 | 43 208 000 | 43 045 000 | 43 562 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 5 756 000 | 5 845 000 | 5 378 000 | 4 905 000 | 4 328 000 | 4 142 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 5 756 000 | 5 845 000 | 5 378 000 | 4 905 000 | 4 328 000 | 4 142 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 5 866 000 | 5 955 000 | 5 488 000 | 5 015 000 | 4 438 000 | 4 252 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 37 271 000 | 37 172 000 | 37 626 000 | 38 099 000 | 38 389 000 | 39 059 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 37 271 000 | 37 172 000 | 37 626 000 | 38 099 000 | 38 389 000 | 39 059 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 10 142 000 | 9 853 000 | 10 936 000 | 12 888 000 | 12 995 000 | 13 459 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 109 000 | 103 000 | 108 000 | 94 000 | 218 000 | 156 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 3 000 | 0 | 0 | 96 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 109 000 | 103 000 | 111 000 | 94 000 | 218 000 | 252 000 |
|
|
| Sum gjeld | 37 380 000 | 37 275 000 | 37 737 000 | 38 193 000 | 38 607 000 | 39 311 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 43 246 000 | 43 230 000 | 43 224 000 | 43 208 000 | 43 045 000 | 43 562 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,2% | 2,7% | 2,7% | 2,3% | 1,0% | |||
| Resultat av driften i % | 26,2% | 61,2% | 60,9% | 61,9% | 28,8% | -31,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 27,2% | 62,2% | 61,6% | 62,3% | 29,1% | -30,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -1,5% | 8,2% | 9,0% | 12,2% | 4,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -1,5% | 8,2% | 9,0% | 12,2% | 4,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 20,7 | 27,2 | 33,5 | 27,6 | 50,6 | 49,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,9 | 3,0 | 2,7 | 3,0 | 0,6 | 2,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,9 | 3,0 | 2,7 | 3,0 | 0,6 | 2,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,8 | 1,7 | 1,3 | 1,6 | 0,2 | 1,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 13,6% | 13,8% | 12,7% | 11,6% | 10,3% | 9,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 311,4% | 321,7% | 287,0% | 319,0% | 302,3% | 298,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 6,4 | 6,3 | 6,9 | 7,6 | 8,7 | 9,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,3% | 0,2% | 0,3% | 0,2% | 0,5% | 0,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 86,2% | 86,0% | 87,0% | 88,2% | 89,2% | 89,7% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
