Observe Medical ASA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 17 228 000 | 27 942 000 | 19 521 000 | 24 042 000 | 2 961 000 | 177 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 255 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 18 483 000 | 27 942 000 | 19 521 000 | 24 042 000 | 2 961 000 | 177 000 |
|
|
| Varekostnad | 15 409 000 | 18 655 000 | 14 344 000 | 14 524 000 | 1 975 000 | 637 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 16 138 000 | 25 964 000 | 28 521 000 | 19 013 000 | 10 891 000 | 5 299 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 14 380 000 | 13 570 000 | 10 931 000 | 3 463 000 | 3 163 000 | 4 285 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 2 675 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 16 955 000 | 21 016 000 | 24 868 000 | 23 586 000 | 15 019 000 | 5 743 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 65 557 000 | 79 205 000 | 78 664 000 | 60 586 000 | 31 048 000 | 15 964 000 |
|
|
| Driftsresultat | -47 074 000 | -51 263 000 | -59 143 000 | -36 544 000 | -28 087 000 | -15 787 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 5 677 000 | 7 523 000 | 19 122 000 | 15 711 000 | 3 853 000 | 365 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 5 677 000 | 7 523 000 | 19 122 000 | 15 711 000 | 3 853 000 | 365 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 275 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 17 329 000 | 16 605 000 | 10 704 000 | 5 488 000 | 12 635 000 | 1 496 000 |
|
|
| Netto finans | -11 652 000 | -9 082 000 | 8 418 000 | 10 223 000 | -8 782 000 | -1 131 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -58 726 000 | -60 345 000 | -50 725 000 | -26 321 000 | -36 869 000 | -16 917 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 17 000 | 76 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -58 726 000 | -60 362 000 | -50 801 000 | -26 321 000 | -36 869 000 | -16 917 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -58 726 000 | -60 362 000 | -50 801 000 | -26 321 000 | -36 869 000 | -16 917 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 35 385 000 | 35 738 000 | -18 281 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 97 658 000 | 122 012 000 | 82 767 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 21 328 000 | 20 965 000 | 20 997 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 33 067 000 | 102 314 000 | 99 961 000 | 33 870 000 | 36 268 000 | 30 333 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 130 725 000 | 224 326 000 | 182 728 000 | 55 198 000 | 57 233 000 | 51 331 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 278 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 196 000 | 1 989 000 | 4 152 000 | 1 381 000 | 703 000 | 62 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 196 000 | 1 989 000 | 4 152 000 | 1 381 000 | 703 000 | 339 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 130 921 000 | 226 315 000 | 186 880 000 | 56 579 000 | 57 936 000 | 51 670 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 5 327 000 | 6 890 000 | 8 117 000 | 7 013 000 | 7 661 000 | 2 504 000 |
|
|
| Sum varelager | 5 327 000 | 6 890 000 | 8 117 000 | 7 013 000 | 7 661 000 | 2 504 000 |
|
|
| Kundefordringer | 2 759 000 | 3 117 000 | 4 731 000 | 1 348 000 | 1 460 000 | 66 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 661 000 | 3 539 000 | 2 443 000 | 3 934 000 | 1 730 000 | 609 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 4 420 000 | 6 656 000 | 7 174 000 | 5 282 000 | 3 190 000 | 674 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 978 000 | 13 676 000 | 13 641 000 | 2 864 000 | 18 945 000 | 485 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 11 725 000 | 27 222 000 | 28 932 000 | 15 159 000 | 29 796 000 | 3 663 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 142 646 000 | 253 537 000 | 215 812 000 | 71 738 000 | 87 732 000 | 55 333 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 75 108 000 | 49 578 000 | 13 908 000 | 5 097 000 | 5 097 000 | 3 918 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 288 433 000 | 0 | 0 | 87 065 000 | 87 065 000 | 46 852 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 375 341 000 | 49 578 000 | 13 908 000 | 103 962 000 | 103 962 000 | 62 570 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -354 206 000 | 66 028 000 | 124 398 000 | -118 084 000 | -83 614 000 | -48 029 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -354 206 000 | 66 028 000 | 124 398 000 | -118 084 000 | -83 614 000 | -48 029 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 21 135 000 | 115 606 000 | 138 306 000 | -14 122 000 | 20 348 000 | 14 542 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 27 021 000 | 4 330 000 | 13 581 000 | 22 628 000 | 12 476 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 27 021 000 | 4 330 000 | 13 581 000 | 22 628 000 | 12 476 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 6 509 000 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 61 642 000 | 50 027 000 | 946 000 | 0 | 34 821 000 | 25 413 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 61 642 000 | 77 048 000 | 5 276 000 | 13 581 000 | 57 449 000 | 37 889 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 34 821 000 | 25 413 000 |
|
|
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 878 000 | 946 000 | 6 509 000 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 18 120 000 | 17 847 000 | 8 610 000 | 6 163 000 | 3 843 000 | 1 338 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 51 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 7 698 000 | 10 574 000 | 6 074 000 | 3 747 000 | 2 348 000 | 499 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 34 052 000 | 32 462 000 | 57 495 000 | 55 860 000 | 3 744 000 | 1 065 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 59 870 000 | 60 883 000 | 72 230 000 | 72 279 000 | 9 935 000 | 2 902 000 |
|
|
| Sum gjeld | 121 512 000 | 137 931 000 | 77 506 000 | 85 860 000 | 67 384 000 | 40 791 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 142 647 000 | 253 537 000 | 215 812 000 | 71 738 000 | 87 732 000 | 55 333 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -20,9% | -18,6% | -27,8% | -26,1% | -33,9% | |||
| Resultat av driften i % | -254,7% | -183,5% | -303,0% | -152,0% | -948,6% | -8919,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,3 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 10,6% | 33,2% | 26,5% | 39,6% | 33,3% | -259,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | -224,0% | -156,5% | -205,0% | -86,7% | -818,4% | -8713,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -85,9% | -47,5% | -81,7% | -845,5% | -211,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -85,9% | -47,5% | -81,8% | -845,5% | -211,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,1 | 1,1 | 0,7 | 1,3 | 0,3 | 0,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,2 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | 3,0 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 0,3 | 0,3 | 0,1 | 2,2 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,2 | 0,2 | 0,0 | 1,9 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,9 | 2,7 | 1,8 | 2,1 | 0,3 | 0,3 | ||
| Lagertid i antall dager | 142,7 | 144,8 | 189,9 | 181,9 | 926,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 14,8% | 45,6% | 64,1% | -19,7% | 23,2% | 26,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 114,3% | 413,7% | 708,5% | -58,7% | 687,2% | 8215,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,0% | 1,8% | 14,7% | 6,3% | 1,2% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,6% | 1,2% | 1,3% | -104,6% | 0,7% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -903,8% | -488,5% | -533,4% | -814,5% | 259,2% | 30,4% | ||
| Gjeldsgrad | 5,7 | 1,2 | 0,6 | -6,1 | 3,3 | 2,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 42,0% | 24,0% | 33,5% | 100,8% | 11,3% | 5,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 43,2% | 30,4% | 2,4% | 18,9% | 65,5% | 68,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 1 636 000 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
