O H Slåke Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 15 994 000 | 14 367 000 | 43 527 000 | 32 237 000 | 58 837 000 | 12 256 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 133 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 16 127 000 | 14 367 000 | 43 527 000 | 32 237 000 | 58 837 000 | 12 256 000 |
|
|
| Varekostnad | 67 000 | 119 000 | 26 994 000 | 16 541 000 | 41 420 000 | 405 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 532 000 | 2 357 000 | 2 285 000 | 4 333 000 | 3 553 000 | 2 994 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 376 000 | 2 302 000 | 2 343 000 | 2 360 000 | 2 306 000 | 2 340 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 5 122 000 | 4 771 000 | 4 155 000 | 3 093 000 | 2 371 000 | 2 028 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 10 097 000 | 9 549 000 | 35 777 000 | 26 327 000 | 49 650 000 | 7 767 000 |
|
|
| Driftsresultat | 6 030 000 | 4 818 000 | 7 750 000 | 5 910 000 | 9 187 000 | 4 489 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 56 844 000 | 14 996 000 | 7 395 000 | 3 428 000 | 36 367 000 | 3 814 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 3 810 000 | 2 437 000 | 1 493 000 | 1 071 000 | 1 036 000 | 1 141 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 1 552 000 | 461 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 61 090 000 | 17 851 000 | 10 440 000 | 6 045 000 | 37 407 000 | 5 507 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 6 032 000 | 4 979 000 | 3 431 000 | 2 645 000 | 4 024 000 | 3 503 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 6 365 000 | 5 238 000 | 4 823 000 | 2 862 000 | 4 301 000 | 3 621 000 |
|
|
| Netto finans | 54 725 000 | 12 613 000 | 5 617 000 | 3 183 000 | 33 106 000 | 1 886 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 60 755 000 | 17 430 000 | 13 367 000 | 9 092 000 | 42 294 000 | 6 375 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 337 000 | 963 000 | 1 715 000 | 1 450 000 | 1 964 000 | 895 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 59 417 000 | 16 467 000 | 11 652 000 | 7 642 000 | 40 330 000 | 5 481 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 59 417 000 | 16 467 000 | 11 652 000 | 7 642 000 | 40 330 000 | 5 481 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 500 000 | 1 000 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 59 417 000 | 15 967 000 | 10 652 000 | 7 642 000 | 40 330 000 | 5 481 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 59 000 | 108 000 | 108 000 | 108 000 | 38 000 | 38 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 59 000 | 108 000 | 108 000 | 108 000 | 38 000 | 38 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 89 781 000 | 73 572 000 | 75 793 000 | 77 174 000 | 76 733 000 | 80 582 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 055 000 | 113 000 | 122 000 | 283 000 | 317 000 | 459 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 90 835 000 | 73 684 000 | 75 915 000 | 77 457 000 | 77 050 000 | 81 041 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 16 887 000 | 15 419 000 | 14 023 000 | 12 702 000 | 11 152 000 | 11 152 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 2 907 000 | 3 756 000 | 2 863 000 | 2 710 000 | 5 441 000 | 11 161 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 51 016 000 | 8 416 000 | 8 401 000 | 8 386 000 | 8 136 000 | 8 121 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 91 113 000 | 82 409 000 | 75 995 000 | 72 321 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 449 000 | 435 000 | 444 000 | 444 000 | 27 258 000 | 27 535 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 162 372 000 | 110 435 000 | 101 726 000 | 96 563 000 | 51 987 000 | 57 970 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 253 267 000 | 184 227 000 | 177 750 000 | 174 129 000 | 129 075 000 | 139 048 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 11 702 000 | 11 696 000 | 11 686 000 | 23 764 000 | 23 502 000 | 40 764 000 |
|
|
| Sum varelager | 11 702 000 | 11 696 000 | 11 686 000 | 23 764 000 | 23 502 000 | 40 764 000 |
|
|
| Kundefordringer | 2 635 000 | 2 684 000 | 1 861 000 | 1 728 000 | 1 061 000 | 1 571 000 |
|
|
| Andre fordringer | 16 031 000 | 15 936 000 | 8 288 000 | 3 778 000 | 36 787 000 | 3 971 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 18 667 000 | 18 620 000 | 10 149 000 | 5 507 000 | 37 848 000 | 5 542 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 27 917 000 | 26 030 000 | 5 407 000 | 7 321 000 | 6 115 000 | 6 241 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 27 917 000 | 26 030 000 | 5 407 000 | 7 321 000 | 6 115 000 | 6 241 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 847 000 | 10 965 000 | 27 604 000 | 27 342 000 | 13 865 000 | 5 529 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 61 132 000 | 67 311 000 | 54 847 000 | 63 934 000 | 81 330 000 | 58 076 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 314 399 000 | 251 538 000 | 232 596 000 | 238 063 000 | 210 405 000 | 197 125 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 548 000 | 1 548 000 | 1 548 000 | 1 548 000 | 1 548 000 | 1 548 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 2 548 000 | 2 548 000 | 1 948 000 | 1 948 000 | 1 948 000 | 1 948 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 194 806 000 | 135 389 000 | 119 421 000 | 108 770 000 | 101 128 000 | 60 798 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 194 806 000 | 135 389 000 | 119 421 000 | 108 770 000 | 101 128 000 | 60 798 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 197 354 000 | 137 937 000 | 121 369 000 | 110 718 000 | 103 076 000 | 62 746 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 2 509 000 | 2 586 000 | 2 651 000 | 2 734 000 | 3 061 000 | 2 997 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 2 509 000 | 2 586 000 | 2 651 000 | 2 734 000 | 3 061 000 | 2 997 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 25 041 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 108 320 000 | 105 068 000 | 101 993 000 | 114 304 000 | 99 874 000 | 96 642 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 110 829 000 | 107 654 000 | 104 644 000 | 117 038 000 | 102 935 000 | 99 639 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 74 992 000 | 71 492 000 | 71 492 000 | 81 591 000 | 79 834 000 | 99 329 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 371 000 | 1 721 000 | 1 884 000 | 3 399 000 | 1 112 000 | 5 663 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 978 000 | 632 000 | 1 436 000 | 1 363 000 | 1 899 000 | 1 058 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 268 000 | 178 000 | 261 000 | 462 000 | 383 000 | 291 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 599 000 | 3 415 000 | 3 002 000 | 5 083 000 | 1 000 000 | 2 687 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 6 216 000 | 5 946 000 | 6 583 000 | 10 307 000 | 4 394 000 | 34 740 000 |
|
|
| Sum gjeld | 117 045 000 | 113 600 000 | 111 227 000 | 127 345 000 | 107 329 000 | 134 379 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 314 399 000 | 251 538 000 | 232 596 000 | 238 063 000 | 210 405 000 | 197 125 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 23,7% | 9,4% | 7,7% | 5,3% | 22,9% | |||
| Resultat av driften i % | 37,4% | 33,5% | 17,8% | 18,3% | 15,6% | 36,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 99,6% | 99,2% | 38,0% | 48,7% | 29,6% | 96,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 416,2% | 157,8% | 41,8% | 37,1% | 79,2% | 81,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 36,2% | 13,4% | 11,5% | 8,5% | 51,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 35,4% | 12,7% | 10,0% | 7,1% | 48,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,4 | 6,1 | 19,0 | 7,4 | 16,6 | 4,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 9,8 | 11,3 | 8,3 | 6,2 | 18,5 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 8,0 | 9,4 | 6,6 | 3,9 | 13,2 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 1,8 | 4,2 | 2,7 | 3,2 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 2,3 | 0,7 | 1,8 | 0,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 62860,3 | 35367,7 | 236,4 | 514,4 | 279,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 62,8% | 54,8% | 52,2% | 46,5% | 49,0% | 31,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 1223,7% | 960,1% | 278,8% | 343,5% | 175,2% | 512,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,6% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 469,3% | 524,7% | 413,0% | 225,7% | 327,4% | 57,2% | ||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,8 | 0,9 | 1,2 | 1,0 | 2,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,0% | 2,4% | 2,8% | 4,3% | 2,1% | 17,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 35,3% | 42,8% | 45,0% | 49,2% | 48,9% | 50,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 989 000 | 965 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
