Nygaten Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 233 000 | 1 210 000 | 1 129 000 | 1 056 000 | 966 000 | 930 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 1 233 000 | 1 210 000 | 1 129 000 | 1 056 000 | 966 000 | 930 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 11 000 | 11 000 | 11 000 | 7 000 | 14 000 | 5 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 23 000 | 23 000 | 23 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 986 000 | 2 604 000 | 888 000 | 828 000 | 928 000 | 663 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 997 000 | 2 615 000 | 899 000 | 858 000 | 965 000 | 691 000 |
|
|
| Driftsresultat | 236 000 | -1 405 000 | 230 000 | 198 000 | 1 000 | 239 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 192 000 | 164 000 | 64 000 | 53 000 | 61 000 | 72 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 256 000 | -859 000 | 154 000 | 139 000 | 137 000 | 149 000 |
|
|
| Netto finans | -256 000 | 860 000 | -153 000 | -138 000 | -136 000 | -147 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -21 000 | -546 000 | 77 000 | 60 000 | -135 000 | 92 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -21 000 | -546 000 | 77 000 | 60 000 | -135 000 | 92 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -21 000 | -546 000 | 77 000 | 60 000 | -135 000 | 92 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -21 000 | -546 000 | 77 000 | 60 000 | -135 000 | 92 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 300 000 | 2 300 000 | 2 300 000 | 2 300 000 | 2 300 000 | 2 300 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 23 000 | 47 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 2 300 000 | 2 300 000 | 2 300 000 | 2 300 000 | 2 323 000 | 2 347 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 2 300 000 | 2 300 000 | 2 300 000 | 2 300 000 | 2 323 000 | 2 347 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 4 000 | 24 000 | 0 | 0 | 0 | 4 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 4 000 | 24 000 | 0 | 0 | 0 | 4 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 223 000 | 217 000 | 648 000 | 565 000 | 502 000 | 634 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 226 000 | 241 000 | 648 000 | 565 000 | 502 000 | 638 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 526 000 | 2 541 000 | 2 948 000 | 2 865 000 | 2 825 000 | 2 985 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -609 000 | -652 000 | 916 000 | 749 000 | 604 000 | 662 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -609 000 | -652 000 | 916 000 | 749 000 | 604 000 | 662 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -609 000 | -652 000 | 916 000 | 749 000 | 604 000 | 662 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 929 000 | 2 993 000 | 1 970 000 | 2 061 000 | 2 146 000 | 2 222 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 929 000 | 2 993 000 | 1 970 000 | 2 061 000 | 2 146 000 | 2 222 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 412 000 | 2 476 000 | 1 453 000 | 1 544 000 | 1 629 000 | 1 705 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 17 000 | 20 000 | 24 000 | 24 000 | 39 000 | 73 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 000 | 1 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 190 000 | 180 000 | 38 000 | 32 000 | 29 000 | 27 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 207 000 | 200 000 | 62 000 | 56 000 | 76 000 | 101 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 136 000 | 3 193 000 | 2 032 000 | 2 117 000 | 2 222 000 | 2 323 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 526 000 | 2 541 000 | 2 948 000 | 2 865 000 | 2 825 000 | 2 985 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,3% | -51,2% | 7,9% | 7,0% | 0,1% | |||
| Resultat av driften i % | 19,1% | -116,1% | 20,4% | 18,8% | 0,1% | 25,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,5 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 19,1% | -116,0% | 20,5% | 18,8% | 0,2% | 25,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 3,3% | -413,6% | 9,2% | 8,9% | -21,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 3,3% | -413,6% | 9,2% | 8,9% | -21,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 112,1 | 110,0 | 102,6 | 150,9 | 69,0 | 186,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,2 | 10,5 | 10,1 | 6,6 | 6,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,2 | 10,5 | 10,1 | 6,6 | 6,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,1 | 1,1 | 10,5 | 10,1 | 6,6 | 6,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -24,1% | -25,7% | 31,1% | 26,1% | 21,4% | 22,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -49,4% | -53,9% | 81,1% | 70,9% | 62,5% | 71,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -5,1 | -4,9 | 2,2 | 2,8 | 3,7 | 3,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 8,2% | 7,9% | 2,1% | 2,0% | 2,7% | 3,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 116,0% | 117,8% | 66,8% | 71,9% | 76,0% | 74,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
