Nygaard Helse Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 386 000 | 125 000 | 909 000 | 1 001 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 386 000 | 125 000 | 909 000 | 1 001 000 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 283 000 | 363 000 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 61 000 | 652 000 | 12 000 | 28 000 | 3 000 | 1 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 61 000 | 652 000 | 295 000 | 391 000 | 3 000 | 1 000 |
|
|
| Driftsresultat | 325 000 | -527 000 | 614 000 | 610 000 | -3 000 | -1 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 46 000 | 2 000 | 16 000 | 29 000 | 20 000 | 24 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 46 000 | 2 008 000 | 16 000 | 29 000 | 20 000 | 24 000 |
|
|
| Netto finans | -46 000 | -2 008 000 | -16 000 | -29 000 | -20 000 | -24 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 279 000 | -2 535 000 | 597 000 | 581 000 | -23 000 | -24 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -17 000 | -203 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 297 000 | -2 332 000 | 597 000 | 581 000 | -23 000 | -24 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 297 000 | -2 332 000 | 597 000 | 581 000 | -23 000 | -24 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | -597 000 | 476 000 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 297 000 | -2 332 000 | 0 | 105 000 | -23 000 | -24 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 203 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 203 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 30 000 | 30 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 123 000 | 123 000 | 134 000 | 249 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 135 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 30 000 | 30 000 | 288 000 | 153 000 | 164 000 | 279 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 30 000 | 233 000 | 288 000 | 153 000 | 164 000 | 279 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 1 389 000 | 1 003 000 | 448 000 | 379 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 391 000 | 0 | 261 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 56 000 | 214 000 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 389 000 | 1 003 000 | 895 000 | 593 000 | 261 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 302 000 | 506 000 | 133 000 | 206 000 | 79 000 | 0 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 691 000 | 1 509 000 | 1 029 000 | 798 000 | 340 000 | 0 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 721 000 | 1 743 000 | 1 316 000 | 952 000 | 504 000 | 279 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 0 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 2 828 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 2 858 000 | 0 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -2 286 000 | -2 582 000 | 448 000 | 448 000 | -133 000 | -110 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -2 286 000 | -2 582 000 | 448 000 | 448 000 | -133 000 | -110 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 573 000 | -2 582 000 | 478 000 | 478 000 | -103 000 | -80 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 70 000 | 70 000 | 66 000 | -3 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 201 000 | 596 000 | 666 000 | 539 000 | 600 000 | 328 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 201 000 | 596 000 | 666 000 | 539 000 | 600 000 | 328 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 131 000 | 290 000 | 0 | -58 000 | 600 000 | 328 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 595 000 | 519 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 7 000 | 228 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 37 000 | 52 000 | 170 000 | 182 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 309 000 | 2 931 000 | 0 | -249 000 | 5 000 | 32 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 948 000 | 3 730 000 | 172 000 | -65 000 | 7 000 | 32 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 149 000 | 4 326 000 | 838 000 | 474 000 | 607 000 | 360 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 721 000 | 1 743 000 | 1 316 000 | 952 000 | 504 000 | 279 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 18,8% | 54,1% | 83,8% | -0,8% | ||||
| Resultat av driften i % | 84,2% | -421,6% | 67,5% | 60,9% | ||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,8 | 1,4 | 0,0 | ||||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||||
| Overskuddsgrad i % | 84,2% | -421,6% | 67,5% | 60,9% | ||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -27,8% | 124,9% | 309,9% | 25,1% | ||||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -29,6% | 124,9% | 309,9% | 25,1% | ||||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,2 | 2,8 | ||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,8 | 0,4 | 6,0 | 48,6 | 0,0 | |||
| Likviditetsgrad 2 | 1,8 | 0,4 | 6,0 | 48,6 | 0,0 | |||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,1 | 0,8 | -3,2 | 11,3 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | ||
| Egenkapitalandel i % | 33,3% | -148,1% | 36,3% | 50,2% | -20,4% | -28,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 148,4% | -2065,6% | 52,6% | 47,8% | ||||
| Rentedekningsgrad i % | 5,7% | 7,3% | 1,3% | 0,9% | 1,0% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | -0,1% | 0,3% | 0,2% | 0,3% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,0 | -1,7 | 1,8 | 1,0 | -5,9 | -4,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 55,1% | 214,0% | 13,1% | -6,8% | 1,4% | 11,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 11,7% | 34,2% | 50,6% | 56,6% | 119,0% | 117,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
