Nye Eltonåsen Nærsenter AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 482 000 | 1 454 000 | 1 401 000 | 1 331 000 | 1 279 000 | 1 272 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 1 482 000 | 1 454 000 | 1 401 000 | 1 331 000 | 1 279 000 | 1 272 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 291 000 | 291 000 | 291 000 | 291 000 | 291 000 | 291 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 99 000 | 71 000 | 62 000 | 54 000 | 51 000 | 52 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 390 000 | 362 000 | 353 000 | 345 000 | 342 000 | 343 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 092 000 | 1 092 000 | 1 048 000 | 986 000 | 937 000 | 929 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 273 000 | 308 000 | 296 000 | 196 000 | 137 000 | 171 000 |
|
|
| Netto finans | -273 000 | -308 000 | -296 000 | -196 000 | -137 000 | -171 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 819 000 | 784 000 | 753 000 | 790 000 | 800 000 | 758 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 180 000 | 172 000 | 166 000 | 174 000 | 176 000 | 167 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 639 000 | 611 000 | 587 000 | 616 000 | 624 000 | 591 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 639 000 | 611 000 | 587 000 | 616 000 | 624 000 | 591 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 696 000 | 661 000 | 629 000 | 649 000 | 648 000 | 604 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -58 000 | -50 000 | -42 000 | -33 000 | -24 000 | -13 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 10 270 000 | 10 561 000 | 10 852 000 | 11 143 000 | 11 434 000 | 11 726 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 10 270 000 | 10 561 000 | 10 852 000 | 11 143 000 | 11 434 000 | 11 726 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 10 270 000 | 10 561 000 | 10 852 000 | 11 143 000 | 11 434 000 | 11 726 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 4 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 4 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 6 000 | 0 | 13 000 | 21 000 | 13 000 | 12 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 10 000 | 2 000 | 13 000 | 21 000 | 13 000 | 12 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 10 279 000 | 10 563 000 | 10 865 000 | 11 164 000 | 11 447 000 | 11 738 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 5 130 000 | 5 130 000 | 5 130 000 | 5 130 000 | 5 130 000 | 5 130 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 5 153 000 | 5 153 000 | 5 153 000 | 5 153 000 | 5 153 000 | 5 153 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 97 000 | 155 000 | 205 000 | 247 000 | 280 000 | 304 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 97 000 | 155 000 | 205 000 | 247 000 | 280 000 | 304 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 5 250 000 | 5 307 000 | 5 357 000 | 5 399 000 | 5 432 000 | 5 456 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 25 000 | 42 000 | 56 000 | 67 000 | 77 000 | 84 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 25 000 | 42 000 | 56 000 | 67 000 | 77 000 | 84 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 4 112 000 | 4 367 000 | 4 646 000 | 4 865 000 | 5 108 000 | 5 421 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 4 112 000 | 4 367 000 | 4 646 000 | 4 865 000 | 5 108 000 | 5 421 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 4 137 000 | 4 409 000 | 4 702 000 | 4 932 000 | 5 185 000 | 5 505 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 893 000 | 848 000 | 806 000 | 832 000 | 830 000 | 775 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum kortsiktig gjeld | 893 000 | 848 000 | 806 000 | 832 000 | 830 000 | 777 000 |
|
|
| Sum gjeld | 5 030 000 | 5 257 000 | 5 508 000 | 5 764 000 | 6 015 000 | 6 282 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 10 279 000 | 10 563 000 | 10 865 000 | 11 164 000 | 11 447 000 | 11 738 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 10,5% | 10,2% | 9,5% | 8,7% | 8,1% | |||
| Resultat av driften i % | 73,7% | 75,1% | 74,8% | 74,1% | 73,3% | 73,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 73,7% | 75,1% | 74,8% | 74,1% | 73,3% | 73,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 15,5% | 14,7% | 14,0% | 14,6% | 14,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 12,1% | 11,5% | 10,9% | 11,4% | 11,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 51,1% | 50,2% | 49,3% | 48,4% | 47,5% | 46,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 354,3% | 365,0% | 382,4% | 405,6% | 424,7% | 428,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,2% | 1,2% | 1,2% | 1,2% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | 1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 8,7% | 8,0% | 7,4% | 7,5% | 7,3% | 6,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 40,2% | 41,7% | 43,3% | 44,2% | 45,3% | 46,9% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
