Nuortamielli Mánáidgárdi AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 613 000 | 2 728 000 | 3 499 000 | 324 000 | 423 000 | 7 631 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 196 000 | 25 000 | 184 000 | 3 942 000 | 5 855 000 | 25 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 809 000 | 2 753 000 | 3 683 000 | 4 267 000 | 6 279 000 | 7 656 000 |
|
|
| Varekostnad | 57 000 | 159 000 | 98 000 | 109 000 | 168 000 | 284 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 266 000 | 1 989 000 | 1 598 000 | 3 846 000 | 4 232 000 | 5 473 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 66 000 | 63 000 | 63 000 | 49 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 177 000 | 935 000 | 1 342 000 | 1 049 000 | 1 575 000 | 2 218 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 500 000 | 3 083 000 | 3 104 000 | 5 067 000 | 6 038 000 | 8 024 000 |
|
|
| Driftsresultat | -691 000 | -330 000 | 579 000 | -800 000 | 241 000 | -368 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 26 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 26 000 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 37 000 | 57 000 | 1 000 | 0 | 2 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 37 000 | 57 000 | 10 000 | 0 | 2 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | -37 000 | -31 000 | -9 000 | 0 | -2 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -728 000 | -361 000 | 570 000 | -800 000 | 239 000 | -368 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 28 000 | 53 000 | -81 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -728 000 | -361 000 | 570 000 | -828 000 | 186 000 | -287 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -728 000 | -361 000 | 570 000 | -828 000 | 186 000 | -287 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -728 000 | -361 000 | 570 000 | -828 000 | 186 000 | 287 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 35 000 | 81 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 35 000 | 81 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 71 000 | 134 000 | 196 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 71 000 | 134 000 | 196 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Lån til foretak i samme konsern | 825 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 25 000 | 440 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 826 000 | 1 000 | 1 000 | 26 000 | 441 000 | 1 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 826 000 | 1 000 | 1 000 | 96 000 | 609 000 | 278 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 33 000 | 57 000 | 250 000 | 192 000 | 157 000 | 361 000 |
|
|
| Andre fordringer | -7 000 | -125 000 | 115 000 | 5 000 | -43 000 | 164 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 744 000 | 359 000 | 174 000 | 153 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 26 000 | 676 000 | 724 000 | 371 000 | 267 000 | 524 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 000 | 11 000 | 241 000 | 218 000 | 657 000 | 601 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 27 000 | 687 000 | 966 000 | 588 000 | 924 000 | 1 127 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 853 000 | 688 000 | 967 000 | 685 000 | 1 533 000 | 1 405 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 110 000 | 110 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 0 | 0 | 10 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 402 000 | -673 000 | -312 000 | -882 000 | -53 000 | -240 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 402 000 | -673 000 | -312 000 | -882 000 | -53 000 | -240 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -1 292 000 | -563 000 | -202 000 | -772 000 | 57 000 | -130 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 577 000 | 581 000 | 577 000 | 577 000 | 699 000 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 777 000 | 906 000 | 577 000 | 577 000 | 699 000 | 699 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 777 000 | 906 000 | 577 000 | 577 000 | 699 000 | 699 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 200 000 | 325 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 94 000 | 131 000 | 140 000 | 64 000 | 27 000 | 79 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | -53 000 | 47 000 | 170 000 | 140 000 | 163 000 | 169 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 285 000 | -156 000 | -5 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 1 042 000 | 323 000 | 287 000 | 676 000 | 580 000 | 588 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 368 000 | 345 000 | 592 000 | 880 000 | 777 000 | 836 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 145 000 | 1 251 000 | 1 169 000 | 1 457 000 | 1 476 000 | 1 535 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 853 000 | 688 000 | 967 000 | 685 000 | 1 533 000 | 1 405 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -89,7% | -36,7% | 70,2% | -72,1% | 16,4% | |||
| Resultat av driften i % | -38,2% | -12,0% | 15,7% | -18,7% | 3,8% | -4,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,3 | 3,3 | 4,5 | 3,8 | 4,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 96,5% | 94,2% | 97,2% | 66,4% | 60,3% | 96,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | -38,2% | -11,0% | 15,7% | -18,7% | 3,8% | -4,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 78,5% | 94,4% | -117,0% | 223,8% | -654,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 78,5% | 94,4% | -117,0% | 231,6% | -509,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,4 | 1,4 | 2,3 | 1,1 | 1,5 | 1,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,0 | 2,0 | 1,6 | 0,7 | 1,2 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,0 | 2,0 | 1,6 | 0,7 | 1,2 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,4 | 0,2 | 0,8 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -151,5% | -81,8% | -20,9% | -112,7% | 3,7% | -9,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -71,4% | -20,5% | -5,5% | -18,1% | 0,9% | -1,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,8% | 1,4% | 2,0% | 2,5% | 2,1% | 2,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | -1,6% | 0,0% | 0,0% | -0,5% | 0,8% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,7 | -2,2 | -5,8 | -1,9 | 25,9 | -11,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 160,4% | 50,1% | 61,2% | 128,5% | 50,7% | 59,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 91,1% | 131,7% | 59,7% | 84,2% | 45,6% | 49,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 746 000 | 859 000 | 770 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
