Nsf IV Stormåsan 42 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 19 316 000 | 5 080 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 19 316 000 | 5 080 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 9 601 000 | 2 326 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 770 000 | 1 912 000 | 4 698 000 | 2 157 000 | 1 097 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 12 371 000 | 4 238 000 | 4 698 000 | 2 157 000 | 1 097 000 |
|
|
| Driftsresultat | 6 945 000 | 842 000 | -4 698 000 | -2 157 000 | -1 097 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 1 190 000 | 159 000 | 24 000 | 1 000 | 38 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 190 000 | 159 000 | 24 000 | 1 000 | 38 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 22 986 000 | 8 441 000 | 3 242 000 | 2 576 000 | 1 610 000 |
|
|
| Netto finans | -21 796 000 | -8 282 000 | -3 218 000 | -2 575 000 | -1 572 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -14 851 000 | -7 441 000 | -7 915 000 | -4 733 000 | -2 669 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 691 000 | 1 010 000 | -1 036 000 | -1 041 000 | -587 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -15 542 000 | -8 451 000 | -6 879 000 | -3 692 000 | -2 082 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -15 542 000 | -8 451 000 | -6 879 000 | -3 692 000 | -2 082 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -15 542 000 | -8 451 000 | -6 879 000 | -3 692 000 | -2 082 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 138 000 | 1 148 000 | 1 041 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 138 000 | 1 148 000 | 1 041 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 239 691 000 | 238 269 000 | 92 649 000 | 27 997 000 | 27 971 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 239 691 000 | 238 269 000 | 92 649 000 | 27 997 000 | 27 971 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 239 691 000 | 238 407 000 | 93 796 000 | 29 038 000 | 27 971 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 7 000 | 387 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 8 043 000 | 7 109 000 | 6 896 000 | 2 669 000 | 2 669 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 8 050 000 | 7 496 000 | 6 896 000 | 2 669 000 | 2 669 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 8 449 000 | 20 608 000 | 68 552 000 | 727 000 | 649 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 16 499 000 | 28 104 000 | 75 448 000 | 3 397 000 | 3 318 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 256 190 000 | 266 511 000 | 169 244 000 | 32 435 000 | 31 289 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -30 383 000 | -15 724 000 | -7 274 000 | -3 692 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -30 383 000 | -15 724 000 | -7 274 000 | -3 692 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -30 353 000 | -15 694 000 | -7 244 000 | -3 662 000 | 30 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 189 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 189 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 284 440 000 | 279 680 000 | 138 331 000 | 35 864 000 | 31 216 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 284 629 000 | 279 680 000 | 138 331 000 | 35 864 000 | 31 216 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 189 434 000 | 191 630 000 | 88 312 000 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 15 000 | 205 000 | 37 638 000 | 188 000 | 21 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 614 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 672 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 614 000 | 2 320 000 | 518 000 | 44 000 | 22 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 915 000 | 2 525 000 | 38 156 000 | 232 000 | 43 000 |
|
|
| Sum gjeld | 286 544 000 | 282 205 000 | 176 487 000 | 36 096 000 | 31 259 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 256 190 000 | 266 511 000 | 169 244 000 | 32 435 000 | 31 289 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 3,1% | 0,5% | -4,6% | -6,8% | |||
| Resultat av driften i % | 36,0% | 16,6% | |||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | |||||||
| Overskuddsgrad i % | 42,1% | 19,7% | |||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 64,5% | 64,9% | 145,1% | 260,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 67,5% | 73,7% | 126,2% | 203,3% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | |||||||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 8,6 | 11,1 | 2,0 | 14,6 | 77,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 8,6 | 11,1 | 2,0 | 14,6 | 77,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 4,4 | 8,2 | 1,8 | 3,1 | 15,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | |||||||
| Lagertid i antall dager | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | -11,8% | -5,9% | -4,3% | -11,3% | 0,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -157,1% | -308,9% | |||||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,3% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,7% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | |||||||
| Gjeldsgrad | -9,4 | -18,0 | -24,4 | -9,9 | 1042,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,7% | 0,9% | 22,5% | 0,7% | 0,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 111,1% | 104,9% | 81,7% | 110,6% | 99,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
