Norwegian Medical Consulting AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 215 000 | 3 751 000 | 3 776 000 | 3 649 000 | 3 515 000 | 2 567 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 3 215 000 | 3 751 000 | 3 776 000 | 3 649 000 | 3 515 000 | 2 567 000 |
|
|
| Varekostnad | 13 000 | 15 000 | 74 000 | 71 000 | 92 000 | 662 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 655 000 | 2 032 000 | 2 254 000 | 2 963 000 | 2 614 000 | 394 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 100 000 | 109 000 | 122 000 | 114 000 | 23 000 | 65 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 351 000 | 553 000 | 629 000 | 409 000 | 500 000 | 327 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 119 000 | 2 709 000 | 3 079 000 | 3 557 000 | 3 229 000 | 1 448 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 096 000 | 1 042 000 | 697 000 | 92 000 | 286 000 | 1 119 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 5 000 | 3 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 86 000 | 1 000 | 0 | 0 | 12 000 | 6 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 400 000 | 165 000 | 1 000 | 0 | 12 000 | 6 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 000 | 1 000 | 0 | 0 | 10 000 | 11 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 127 000 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 62 000 | 62 000 | 3 000 | 2 000 | 10 000 | 138 000 |
|
|
| Netto finans | 338 000 | 103 000 | -2 000 | -2 000 | 2 000 | -132 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 434 000 | 1 145 000 | 695 000 | 90 000 | 288 000 | 985 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 243 000 | 254 000 | 153 000 | 21 000 | 67 000 | 245 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 191 000 | 891 000 | 541 000 | 69 000 | 222 000 | 741 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 191 000 | 891 000 | 541 000 | 69 000 | 222 000 | 741 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 400 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 134 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 791 000 | 891 000 | 541 000 | -931 000 | 222 000 | 607 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 52 000 | 73 000 | 79 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 52 000 | 73 000 | 79 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 106 000 | 206 000 | 315 000 | 437 000 | 61 000 | 39 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 106 000 | 206 000 | 315 000 | 437 000 | 61 000 | 39 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 90 000 | 90 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 10 000 | 8 000 | 22 000 | 22 000 | 22 000 | 22 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 12 000 | 12 000 | 12 000 | 12 000 | 12 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 112 000 | 110 000 | 34 000 | 34 000 | 34 000 | 22 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 218 000 | 316 000 | 349 000 | 523 000 | 168 000 | 141 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 218 000 | 0 | 589 000 | 616 000 | 338 000 | 79 000 |
|
|
| Andre fordringer | 7 000 | 7 000 | 41 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 5 000 | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 230 000 | 12 000 | 630 000 | 616 000 | 338 000 | 79 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 3 658 000 | 2 118 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 3 658 000 | 2 118 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 153 000 | 1 007 000 | 1 139 000 | 2 259 000 | 2 044 000 | 2 108 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 041 000 | 3 136 000 | 1 770 000 | 2 875 000 | 2 381 000 | 2 187 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 259 000 | 3 452 000 | 2 119 000 | 3 398 000 | 2 550 000 | 2 328 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 231 000 | 2 440 000 | 1 549 000 | 1 007 000 | 1 939 000 | 1 717 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 231 000 | 2 440 000 | 1 549 000 | 1 007 000 | 1 939 000 | 1 717 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 261 000 | 2 470 000 | 1 579 000 | 1 037 000 | 1 969 000 | 1 747 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 12 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 12 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 194 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 12 000 | 0 | 0 | 194 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 12 000 | 37 000 | -1 000 | 10 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 243 000 | 266 000 | 90 000 | 0 | 60 000 | 249 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 123 000 | 264 000 | 121 000 | 311 000 | 219 000 | 103 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 134 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 619 000 | 415 000 | 319 000 | 2 040 000 | 299 000 | -99 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 997 000 | 982 000 | 529 000 | 2 361 000 | 581 000 | 387 000 |
|
|
| Sum gjeld | 997 000 | 982 000 | 541 000 | 2 361 000 | 581 000 | 581 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 259 000 | 3 452 000 | 2 119 000 | 3 398 000 | 2 550 000 | 2 328 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 38,8% | 43,3% | 25,3% | 3,1% | 12,2% | |||
| Resultat av driften i % | 34,1% | 27,8% | 18,5% | 2,5% | 8,1% | 43,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,8 | 1,3 | 1,4 | 1,2 | 1,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 99,6% | 99,6% | 98,0% | 98,1% | 97,4% | 74,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 46,5% | 32,2% | 18,5% | 2,5% | 8,5% | 43,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 50,0% | 56,6% | 53,1% | 6,0% | 15,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 41,6% | 44,0% | 41,4% | 4,6% | 11,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,9 | 1,8 | 1,7 | 1,2 | 1,3 | 6,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,1 | 3,2 | 3,3 | 1,2 | 4,1 | 5,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,1 | 3,2 | 3,3 | 1,2 | 4,1 | 5,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 1,0 | 2,2 | 1,0 | 3,5 | 5,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 76,6% | 71,6% | 74,5% | 30,5% | 77,2% | 75,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 101,4% | 65,8% | 41,8% | 28,4% | 56,0% | 68,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 45,1% | 0,0% | 0,0% | 3,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,2% | 0,5% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 2,3 | 0,3 | 0,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 23,4% | 28,4% | 25,0% | 69,5% | 22,8% | 16,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,6% | 0,0% | 0,0% | 8,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 093 000 | 150 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
