Norway Sports Adventures AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 379 000 | 1 416 000 | 998 000 | 932 000 | 609 000 | 714 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 59 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 379 000 | 1 416 000 | 999 000 | 932 000 | 609 000 | 772 000 |
|
|
| Varekostnad | 140 000 | 46 000 | 2 000 | 34 000 | 19 000 | 53 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 562 000 | 723 000 | 584 000 | 193 000 | 1 000 | 312 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 4 000 | 0 | 29 000 | 32 000 | 32 000 | 32 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 336 000 | 492 000 | 513 000 | 639 000 | 473 000 | 393 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 042 000 | 1 261 000 | 1 128 000 | 898 000 | 525 000 | 790 000 |
|
|
| Driftsresultat | 337 000 | 155 000 | -129 000 | 34 000 | 84 000 | -18 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 3 000 | 5 000 | 4 000 | 2 000 | 2 000 | 4 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 3 000 | 6 000 | 4 000 | 2 000 | 2 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 000 | 10 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 7 000 | 8 000 | 4 000 | 4 000 | 12 000 | 10 000 |
|
|
| Netto finans | -4 000 | -2 000 | 0 | -2 000 | -10 000 | -6 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 332 000 | 153 000 | -128 000 | 31 000 | 75 000 | -24 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 73 000 | 13 000 | -1 000 | 7 000 | 16 000 | -3 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 259 000 | 139 000 | -128 000 | 24 000 | 58 000 | -21 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 259 000 | 139 000 | -128 000 | 24 000 | 58 000 | -21 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 259 000 | 139 000 | -127 000 | 24 000 | 58 000 | -21 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 26 000 | 0 | 0 | 29 000 | 61 000 | 93 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 26 000 | 0 | 0 | 29 000 | 61 000 | 93 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 55 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 55 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 80 000 | 0 | 0 | 29 000 | 61 000 | 93 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 68 000 | 108 000 | 15 000 | 92 000 | 16 000 | 52 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 6 000 | 10 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 68 000 | 114 000 | 26 000 | 92 000 | 16 000 | 52 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 526 000 | 204 000 | 29 000 | 76 000 | 100 000 | 139 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 594 000 | 318 000 | 55 000 | 168 000 | 117 000 | 191 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 674 000 | 318 000 | 55 000 | 198 000 | 178 000 | 284 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 367 000 | 108 000 | -31 000 | 96 000 | 72 000 | 14 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 367 000 | 108 000 | -31 000 | 96 000 | 72 000 | 14 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 397 000 | 138 000 | -1 000 | 126 000 | 102 000 | 44 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 6 000 | 0 | 0 | 1 000 | 2 000 | 4 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 6 000 | 0 | 0 | 1 000 | 2 000 | 4 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 110 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 6 000 | 0 | 0 | 1 000 | 2 000 | 114 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 110 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 67 000 | 13 000 | 0 | 8 000 | 19 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 103 000 | 3 000 | 0 | 7 000 | 20 000 | 91 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 101 000 | 164 000 | 56 000 | 56 000 | 35 000 | 32 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 271 000 | 180 000 | 56 000 | 71 000 | 74 000 | 126 000 |
|
|
| Sum gjeld | 277 000 | 180 000 | 56 000 | 72 000 | 76 000 | 240 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 674 000 | 318 000 | 55 000 | 198 000 | 178 000 | 284 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 68,3% | 86,3% | -98,0% | 18,6% | 37,7% | |||
| Resultat av driften i % | 24,4% | 10,9% | -12,9% | 3,6% | 13,8% | -2,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,8 | 7,6 | 7,9 | 5,0 | 2,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 89,8% | 96,8% | 99,8% | 96,4% | 96,9% | 92,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 24,7% | 11,4% | -12,5% | 3,9% | 14,1% | -1,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 124,1% | 223,4% | -204,8% | 27,2% | 102,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 96,8% | 202,9% | -204,8% | 21,1% | 79,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,5 | 2,0 | 1,7 | 4,8 | 609,0 | 2,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,2 | 1,8 | 1,0 | 2,4 | 1,6 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,2 | 1,8 | 1,0 | 2,4 | 1,6 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,9 | 1,1 | 0,5 | 1,1 | 1,4 | 1,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 58,9% | 43,4% | -1,8% | 63,6% | 57,3% | 15,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 28,8% | 9,7% | -0,1% | 13,5% | 16,7% | 5,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 46,2% | 0,0% | 0,0% | 72,0% | 38,0% | 2,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,0% | 0,0% | 0,2% | 0,6% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,7 | 1,3 | -56,0 | 0,6 | 0,7 | 5,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 40,2% | 56,6% | 101,8% | 35,9% | 41,6% | 44,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,9% | 0,0% | 0,0% | 0,5% | 1,1% | 40,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
