Northern Lights Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 747 657 000 | 638 514 000 | 465 052 000 | 462 877 000 | 302 912 000 | 160 739 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 608 000 | 989 000 | 1 391 000 | 614 000 | 306 000 | 61 452 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 748 265 000 | 639 503 000 | 466 443 000 | 463 491 000 | 303 219 000 | 222 191 000 |
|
|
| Varekostnad | 352 371 000 | 271 045 000 | 198 225 000 | 171 389 000 | 171 053 000 | 92 238 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | -38 030 000 | -47 848 000 | -46 663 000 | 34 751 000 | -79 337 000 | -6 988 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 95 206 000 | 65 554 000 | 50 937 000 | 41 833 000 | 33 962 000 | 28 784 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 41 872 000 | 36 679 000 | 31 713 000 | 15 249 000 | 16 531 000 | 15 401 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 457 000 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 125 364 000 | 121 478 000 | 85 628 000 | 78 231 000 | 67 216 000 | 63 082 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 576 783 000 | 446 908 000 | 319 840 000 | 341 453 000 | 211 882 000 | 192 517 000 |
|
|
| Driftsresultat | 171 482 000 | 192 595 000 | 146 603 000 | 122 038 000 | 91 337 000 | 29 674 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | -2 602 000 | -3 467 000 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 11 969 000 | 5 430 000 | 1 132 000 | 157 000 | 368 000 | 1 270 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 797 000 | 697 000 | 851 000 | 426 000 | 493 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 12 766 000 | 6 127 000 | 1 983 000 | -2 019 000 | -2 606 000 | 1 270 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 904 000 | 6 380 000 | 3 125 000 | 647 000 | 569 000 | 495 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 904 000 | 6 380 000 | 3 125 000 | 647 000 | 595 000 | 507 000 |
|
|
| Netto finans | 7 862 000 | -253 000 | -1 142 000 | -2 666 000 | -3 201 000 | 763 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 179 343 000 | 192 341 000 | 145 462 000 | 119 373 000 | 88 134 000 | 30 437 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 51 048 000 | 59 580 000 | 33 038 000 | 26 780 000 | 20 112 000 | 6 714 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 128 296 000 | 132 761 000 | 112 424 000 | 92 593 000 | 68 023 000 | 23 723 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 128 296 000 | 132 761 000 | 112 424 000 | 92 593 000 | 64 554 000 | 20 542 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 36 000 000 | 0 | 0 | 15 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 110 119 000 | 119 305 000 | 76 424 000 | 92 593 000 | 64 554 000 | 5 542 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 22 932 000 | 16 132 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 16 132 000 | 16 132 000 | 16 132 000 | 16 132 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 22 932 000 | 16 132 000 | 16 132 000 | 16 132 000 | 16 132 000 | 16 132 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 123 089 000 | 127 228 000 | 133 573 000 | 43 729 000 | 42 387 000 | 38 640 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 4 184 000 | 4 163 000 | 0 | 0 | 143 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 53 584 000 | 58 316 000 | 61 915 000 | 68 898 000 | 63 926 000 | 48 450 000 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 61 958 000 | 64 343 000 | 65 383 000 | 25 911 000 | 24 651 000 | 25 546 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 238 631 000 | 254 070 000 | 265 033 000 | 138 538 000 | 130 964 000 | 112 779 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 28 614 000 | 31 647 000 | 30 948 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 290 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 745 000 | 2 745 000 | 1 343 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 13 077 000 | 12 867 000 | 134 000 | 0 | 53 000 | 160 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 15 823 000 | 15 612 000 | 1 477 000 | 28 614 000 | 31 701 000 | 31 398 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 277 385 000 | 285 814 000 | 282 642 000 | 183 283 000 | 178 796 000 | 160 309 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 263 508 000 | 224 357 000 | 173 808 000 | 103 007 000 | 137 629 000 | 58 293 000 |
|
|
| Sum varelager | 263 508 000 | 224 357 000 | 173 808 000 | 103 007 000 | 137 629 000 | 58 293 000 |
|
|
| Kundefordringer | 69 874 000 | 67 297 000 | 66 438 000 | 33 035 000 | 39 765 000 | 14 539 000 |
|
|
| Andre fordringer | 26 299 000 | 11 588 000 | 9 503 000 | 1 426 000 | 3 900 000 | 5 422 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 96 174 000 | 78 885 000 | 75 942 000 | 34 460 000 | 43 666 000 | 19 961 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 232 351 000 | 249 946 000 | 212 650 000 | 216 636 000 | 124 045 000 | 155 133 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 592 033 000 | 553 187 000 | 462 399 000 | 354 104 000 | 305 340 000 | 233 387 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 869 418 000 | 839 002 000 | 745 042 000 | 537 387 000 | 484 136 000 | 393 696 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 240 000 | 240 000 | 240 000 | 240 000 | 240 000 | 240 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 240 000 | 240 000 | 240 000 | 240 000 | 240 000 | 240 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 545 133 000 | 495 869 000 | 395 982 000 | 377 630 000 | 362 215 000 | 297 662 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 74 271 000 | 56 095 000 | 41 573 000 | 23 875 000 | 18 697 000 | 14 748 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 545 133 000 | 495 869 000 | 395 982 000 | 377 630 000 | 362 215 000 | 297 662 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 74 271 000 | 56 095 000 | 41 573 000 | 23 875 000 | 18 697 000 | 14 748 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 619 644 000 | 552 203 000 | 437 795 000 | 401 745 000 | 381 152 000 | 312 650 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 98 869 000 | 82 162 000 | 44 815 000 | 26 457 000 | 33 612 000 | 13 418 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 98 869 000 | 82 162 000 | 44 815 000 | 26 457 000 | 33 612 000 | 13 418 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 13 103 000 | 1 655 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 45 700 000 | 88 494 000 | 138 441 000 | 44 813 000 | 25 632 000 | 24 374 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 144 569 000 | 170 656 000 | 183 256 000 | 71 270 000 | 59 244 000 | 37 792 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 23 268 000 | 58 166 000 | 111 027 000 | 25 195 000 | 17 853 000 | 8 305 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 48 257 000 | 48 390 000 | 35 599 000 | 9 731 000 | 14 866 000 | 14 049 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 35 431 000 | 41 233 000 | 19 557 000 | 33 504 000 | 3 806 000 | 6 150 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 8 491 000 | 15 700 000 | 7 524 000 | 8 195 000 | 4 422 000 | 3 390 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 36 000 000 | 0 | 0 | 15 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 13 025 000 | 10 820 000 | 25 310 000 | 12 942 000 | 7 543 000 | 3 010 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 105 204 000 | 116 143 000 | 123 990 000 | 64 372 000 | 43 740 000 | 43 254 000 |
|
|
| Sum gjeld | 249 773 000 | 286 799 000 | 307 246 000 | 135 642 000 | 102 984 000 | 81 046 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 869 418 000 | 839 002 000 | 745 042 000 | 537 387 000 | 484 136 000 | 393 696 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 21,6% | 25,1% | 23,2% | 23,5% | 20,2% | |||
| Resultat av driften i % | 22,9% | 30,1% | 31,4% | 26,3% | 30,1% | 13,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,9 | 0,8 | 0,7 | 0,9 | 0,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 52,9% | 57,6% | 57,4% | 63,0% | 43,5% | 42,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 24,6% | 31,1% | 31,9% | 25,9% | 29,3% | 13,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 30,6% | 38,9% | 34,7% | 30,5% | 25,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 21,9% | 26,8% | 26,8% | 23,7% | 18,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 7,9 | 9,8 | 9,2 | 11,1 | 8,9 | 7,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 5,6 | 4,8 | 3,7 | 5,5 | 7,0 | 5,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,1 | 2,8 | 2,3 | 3,9 | 3,8 | 4,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,2 | 2,2 | 1,7 | 3,4 | 2,8 | 3,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,3 | 1,2 | 1,1 | 1,7 | 1,2 | 1,6 | ||
| Lagertid i antall dager | 249,2 | 264,4 | 251,4 | 252,7 | 206,2 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 71,3% | 65,8% | 58,8% | 74,8% | 78,7% | 79,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 82,8% | 86,3% | 93,9% | 86,7% | 125,7% | 140,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,7% | 1,7% | 1,7% | 1,9% | 1,7% | 2,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,4% | 0,5% | 0,4% | 0,4% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 184,7% | 194,8% | 194,7% | 281,3% | 190,1% | 326,2% | ||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,5 | 0,7 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 12,1% | 13,8% | 16,6% | 12,0% | 9,0% | 11,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 16,6% | 20,3% | 24,6% | 13,3% | 12,2% | 9,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 019 000 | 2 414 000 | 0 | 1 549 000 | 893 000 | 934 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
