Norske Kvinners Sanitetsforening Rogaland Fylke
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 214 921 000 | 195 913 000 | 186 480 000 | 186 850 000 | 187 234 000 | 181 610 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 7 132 000 | 6 181 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 214 921 000 | 203 045 000 | 192 661 000 | 186 850 000 | 187 234 000 | 181 610 000 |
|
|
| Varekostnad | 4 353 000 | 3 418 000 | 5 991 000 | 7 674 000 | 6 422 000 | 4 766 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 196 342 000 | 187 489 000 | 175 430 000 | 168 581 000 | 156 210 000 | 162 464 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 593 000 | 1 670 000 | 2 024 000 | 1 604 000 | 1 837 000 | 1 939 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 14 003 000 | 16 510 000 | 16 198 000 | 15 402 000 | 12 412 000 | 14 313 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 216 291 000 | 209 087 000 | 199 643 000 | 193 261 000 | 176 881 000 | 183 482 000 |
|
|
| Driftsresultat | -1 370 000 | -6 042 000 | -6 982 000 | -6 411 000 | 10 353 000 | -1 872 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 979 000 | 3 422 000 | 2 053 000 | 798 000 | 902 000 | 1 475 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | -2 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 979 000 | 3 422 000 | 2 053 000 | 796 000 | 902 000 | 1 475 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 4 000 | 0 | 0 | 1 000 | 24 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 4 000 | 0 | 0 | 1 000 | 24 000 |
|
|
| Netto finans | 2 979 000 | 3 418 000 | 2 053 000 | 796 000 | 901 000 | 1 451 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 609 000 | -2 624 000 | -4 929 000 | -5 615 000 | 11 254 000 | -421 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 1 609 000 | -2 624 000 | -4 929 000 | -5 615 000 | 11 254 000 | -421 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 609 000 | -2 624 000 | -4 929 000 | -5 615 000 | 11 254 000 | -421 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 22 901 000 | 23 998 000 | 24 152 000 | 25 846 000 | 23 103 000 | 23 832 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 214 000 | 1 350 000 | 1 868 000 | 2 266 000 | 1 759 000 | 2 542 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 24 115 000 | 25 347 000 | 26 021 000 | 28 112 000 | 24 862 000 | 26 374 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 23 112 000 | 12 158 000 | 11 342 000 | 10 523 000 | 9 812 000 | 9 016 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 23 112 000 | 12 158 000 | 11 342 000 | 10 523 000 | 9 812 000 | 9 016 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 47 228 000 | 37 505 000 | 37 363 000 | 38 636 000 | 34 675 000 | 35 390 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 135 000 | 100 000 | 115 000 | 117 000 | 127 000 | 138 000 |
|
|
| Sum varelager | 135 000 | 100 000 | 115 000 | 117 000 | 127 000 | 138 000 |
|
|
| Kundefordringer | 3 479 000 | 956 000 | 1 925 000 | 5 640 000 | 637 000 | 2 045 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 371 000 | 2 468 000 | 2 136 000 | 1 626 000 | 9 696 000 | 4 096 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 5 850 000 | 3 424 000 | 4 061 000 | 7 266 000 | 10 333 000 | 6 141 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 51 176 000 | 63 652 000 | 84 580 000 | 84 960 000 | 80 971 000 | 76 282 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 57 161 000 | 67 176 000 | 88 755 000 | 92 343 000 | 91 430 000 | 82 560 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 104 388 000 | 104 681 000 | 126 118 000 | 130 979 000 | 126 105 000 | 117 951 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 56 035 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 56 035 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 54 426 000 | 57 051 000 | 61 980 000 | 67 594 000 | 56 322 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 54 426 000 | 57 051 000 | 61 980 000 | 67 594 000 | 56 322 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 56 035 000 | 54 426 000 | 57 051 000 | 61 980 000 | 67 594 000 | 56 322 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 3 860 000 | 26 935 000 | 30 329 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 3 860 000 | 26 935 000 | 30 329 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 7 637 000 | 7 048 000 | 0 | 0 | 23 178 000 | 22 864 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 7 637 000 | 10 908 000 | 26 935 000 | 30 329 000 | 23 178 000 | 22 864 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 2 598 000 | 2 542 000 | 1 553 000 | 2 348 000 | 1 276 000 | 2 023 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 15 560 000 | 16 153 000 | 13 183 000 | 9 179 000 | 10 273 000 | 10 925 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 22 559 000 | 20 652 000 | 27 397 000 | 27 144 000 | 23 783 000 | 25 817 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 40 717 000 | 39 347 000 | 42 133 000 | 38 671 000 | 35 332 000 | 38 765 000 |
|
|
| Sum gjeld | 48 354 000 | 50 255 000 | 69 068 000 | 69 000 000 | 58 510 000 | 61 629 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 104 388 000 | 104 681 000 | 126 118 000 | 130 979 000 | 126 105 000 | 117 951 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,5% | -2,3% | -3,8% | -4,4% | 9,2% | |||
| Resultat av driften i % | -0,6% | -3,0% | -3,6% | -3,4% | 5,5% | -1,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,1 | 1,8 | 1,5 | 1,5 | 1,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 98,0% | 98,3% | 96,8% | 95,9% | 96,6% | 97,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 0,7% | -1,3% | -2,6% | -3,0% | 6,0% | -0,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 2,9% | -4,7% | -8,3% | -8,7% | 18,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 2,9% | -4,7% | -8,3% | -8,7% | 18,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,2 | 1,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 1,7 | 2,1 | 2,4 | 2,6 | 2,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 1,7 | 2,1 | 2,4 | 2,6 | 2,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,3 | 1,6 | 2,0 | 2,2 | 2,3 | 2,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 32,2 | 34,2 | 52,1 | 65,6 | 50,6 | 34,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 9,7 | 11,3 | 7,0 | 5,7 | 7,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 53,7% | 52,0% | 45,2% | 47,3% | 53,6% | 47,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 26,1% | 26,8% | 29,6% | 33,2% | 36,1% | 31,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 6,3% | 4,6% | 2,6% | 2,3% | 2,5% | 2,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,6% | 0,4% | 0,4% | 0,4% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 12180,7% | 27829,0% | 40541,7% | 45874,4% | 44170,9% | 31736,2% | ||
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,9 | 1,2 | 1,1 | 0,9 | 1,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 39,0% | 37,6% | 33,4% | 29,5% | 28,0% | 32,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 7,3% | 10,4% | 21,4% | 23,2% | 18,4% | 19,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
