Norsk Sveiseteknikk AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 260 744 000 | 227 753 000 | 193 932 000 | 139 462 000 | 126 607 000 | 144 466 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 2 668 000 | 3 062 000 | 2 508 000 | 2 215 000 | 2 057 000 | 2 232 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 263 412 000 | 230 815 000 | 196 441 000 | 141 677 000 | 128 664 000 | 146 699 000 |
|
|
| Varekostnad | 208 020 000 | 173 504 000 | 154 353 000 | 106 183 000 | 92 883 000 | 104 191 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 19 777 000 | 20 774 000 | 17 006 000 | 16 588 000 | 15 450 000 | 16 047 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 237 000 | 241 000 | 281 000 | 247 000 | 331 000 | 493 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 30 443 000 | 28 203 000 | 24 882 000 | 19 077 000 | 18 191 000 | 21 131 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 258 477 000 | 222 722 000 | 196 522 000 | 142 095 000 | 126 855 000 | 141 862 000 |
|
|
| Driftsresultat | 4 935 000 | 8 093 000 | -81 000 | -418 000 | 1 809 000 | 4 837 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 13 505 000 | 8 943 000 | 4 210 000 | 6 675 000 | 4 752 000 | 7 440 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 699 000 | 509 000 | 52 000 | 30 000 | 92 000 | 65 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 5 957 000 | 7 540 000 | 6 171 000 | 3 739 000 | 6 560 000 | 2 249 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 20 161 000 | 16 992 000 | 10 433 000 | 10 444 000 | 11 404 000 | 9 754 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 411 000 | 1 132 000 | 435 000 | 308 000 | 240 000 | 29 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 341 000 | 6 399 000 | 5 456 000 | 3 773 000 | 5 562 000 | 6 043 000 |
|
|
| Netto finans | 16 820 000 | 10 593 000 | 4 977 000 | 6 671 000 | 5 842 000 | 3 711 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 21 754 000 | 18 687 000 | 4 896 000 | 6 252 000 | 7 651 000 | 8 548 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 912 000 | 2 215 000 | 237 000 | -39 000 | 685 000 | 347 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 19 842 000 | 16 471 000 | 4 659 000 | 6 291 000 | 6 966 000 | 8 200 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 19 842 000 | 16 471 000 | 4 659 000 | 6 291 000 | 6 966 000 | 8 200 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | -12 500 000 | 0 | 5 000 000 | 10 000 000 | 10 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 19 842 000 | -3 971 000 | 4 659 000 | 1 291 000 | -3 034 000 | -1 800 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 1 539 000 | 1 299 000 | 1 139 000 | 1 239 000 | 1 244 000 | 1 270 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 539 000 | 1 299 000 | 1 139 000 | 1 239 000 | 1 244 000 | 1 270 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 199 000 | 81 000 | 100 000 | 169 000 | 237 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 372 000 | 557 000 | 789 000 | 511 000 | 593 000 | 654 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 372 000 | 757 000 | 870 000 | 611 000 | 762 000 | 891 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 395 000 | 395 000 | 395 000 | 395 000 | 395 000 | 395 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 109 000 | 71 000 | 357 000 | 1 017 000 | 1 585 000 | 2 047 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 504 000 | 467 000 | 753 000 | 1 412 000 | 1 980 000 | 2 442 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 2 415 000 | 2 522 000 | 2 761 000 | 3 263 000 | 3 986 000 | 4 603 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 87 697 000 | 82 965 000 | 85 209 000 | 38 933 000 | 33 103 000 | 41 597 000 |
|
|
| Sum varelager | 87 697 000 | 82 965 000 | 85 209 000 | 38 933 000 | 33 103 000 | 41 597 000 |
|
|
| Kundefordringer | 35 674 000 | 36 785 000 | 30 618 000 | 19 572 000 | 16 092 000 | 23 072 000 |
|
|
| Andre fordringer | 869 000 | 1 317 000 | 878 000 | 2 699 000 | 340 000 | 530 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 13 505 000 | 8 943 000 | 4 210 000 | 6 869 000 | 4 752 000 | 7 084 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 50 048 000 | 47 046 000 | 35 707 000 | 29 140 000 | 21 184 000 | 30 686 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 16 391 000 | 20 416 000 | 10 509 000 | 9 440 000 | 9 768 000 | 16 698 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 154 135 000 | 150 427 000 | 131 424 000 | 77 513 000 | 64 055 000 | 88 981 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 156 550 000 | 152 949 000 | 134 186 000 | 80 776 000 | 68 041 000 | 93 584 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 14 886 000 | 15 000 000 | 15 000 000 | 15 000 000 | 15 000 000 | 15 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 16 036 000 | 16 150 000 | 16 150 000 | 16 150 000 | 15 998 000 | 15 998 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 35 041 000 | 15 284 000 | 11 313 000 | 6 654 000 | 5 363 000 | 8 397 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 35 041 000 | 15 284 000 | 11 313 000 | 6 654 000 | 5 363 000 | 8 397 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 51 077 000 | 31 434 000 | 27 463 000 | 22 803 000 | 21 361 000 | 24 395 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 5 501 000 | 2 248 000 | 5 000 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 13 189 000 | 17 581 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 13 189 000 | 17 581 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 13 189 000 | 17 581 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 5 501 000 | 2 248 000 | 5 000 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 93 342 000 | 87 771 000 | 79 628 000 | 44 651 000 | 19 951 000 | 54 365 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 152 000 | 2 375 000 | 136 000 | -53 000 | 597 000 | 639 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 3 124 000 | 3 186 000 | 2 144 000 | 2 603 000 | 2 438 000 | 2 607 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 12 500 000 | 0 | 5 000 000 | 10 000 000 | 10 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 175 000 | 79 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 6 855 000 | 2 494 000 | 1 733 000 | 3 523 000 | 3 519 000 | 1 499 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 105 473 000 | 108 326 000 | 89 142 000 | 57 972 000 | 46 680 000 | 69 189 000 |
|
|
| Sum gjeld | 105 473 000 | 121 515 000 | 106 723 000 | 57 972 000 | 46 680 000 | 69 189 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 156 550 000 | 152 949 000 | 134 186 000 | 80 776 000 | 68 041 000 | 93 584 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 16,2% | 17,5% | 9,6% | 13,5% | 16,4% | |||
| Resultat av driften i % | 1,9% | 3,5% | 0,0% | -0,3% | 1,4% | 3,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,7 | 1,6 | 1,8 | 1,9 | 1,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 20,2% | 23,8% | 20,4% | 23,9% | 26,6% | 27,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 9,5% | 10,9% | 5,3% | 7,1% | 10,3% | 9,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 52,7% | 63,5% | 19,5% | 28,3% | 33,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 48,1% | 55,9% | 18,5% | 28,5% | 30,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 13,3 | 11,1 | 11,6 | 8,5 | 8,3 | 9,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 1,4 | 1,5 | 1,3 | 1,4 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 0,6 | 0,5 | 0,7 | 0,7 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,4 | 2,1 | 1,8 | 2,7 | 2,8 | 2,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 147,7 | 174,5 | 144,8 | 122,1 | 144,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 32,6% | 20,6% | 20,5% | 28,2% | 31,4% | 26,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 19,4% | 13,6% | 14,0% | 16,1% | 16,6% | 16,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 9,2% | 6,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,2% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 55,5% | 50,7% | 49,6% | 50,2% | 52,5% | 47,6% | ||
| Gjeldsgrad | 2,1 | 3,9 | 3,9 | 2,5 | 2,2 | 2,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 67,4% | 70,8% | 66,4% | 71,8% | 68,6% | 73,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 8,6% | 13,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
