Norsk Revmatikerforbund
Regnskap
| Resultatregnskap | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | 2015 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 42 351 000 | 48 379 000 | 48 210 000 | 58 635 000 | 71 831 000 | 60 577 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 14 516 000 | 10 716 000 | 9 912 000 | 9 190 000 | 12 427 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 42 351 000 | 62 895 000 | 58 926 000 | 68 547 000 | 81 022 000 | 73 004 000 |
|
|
| Varekostnad | 6 574 000 | 11 087 000 | 9 244 000 | 17 834 000 | 16 442 000 | 17 837 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 15 504 000 | 27 964 000 | 26 893 000 | 28 289 000 | 27 292 000 | 29 621 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 071 000 | 2 503 000 | 1 966 000 | 1 841 000 | 1 797 000 | 1 487 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 16 494 000 | 26 606 000 | 20 642 000 | 25 133 000 | 19 780 000 | 18 679 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 40 643 000 | 68 160 000 | 58 745 000 | 73 097 000 | 65 311 000 | 67 624 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 708 000 | -5 265 000 | 181 000 | -4 550 000 | 15 711 000 | 5 380 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 73 000 | 833 000 | 681 000 | 1 017 000 | 726 000 | 549 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 73 000 | 833 000 | 681 000 | 1 017 000 | 726 000 | 549 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 669 000 | 1 447 000 | 1 205 000 | 953 000 | 1 112 000 | 949 000 |
|
|
| Netto finans | -596 000 | -614 000 | -524 000 | 64 000 | -386 000 | -400 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 112 000 | -5 880 000 | -343 000 | -4 486 000 | 15 324 000 | 4 980 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 590 000 | 41 000 | 61 000 | 84 000 | 669 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 112 000 | -6 469 000 | -384 000 | -4 547 000 | 15 240 000 | 4 311 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 112 000 | -6 469 000 | -384 000 | -4 547 000 | 15 240 000 | 4 311 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | 2015 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 540 000 | 534 000 | 481 000 | 459 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 540 000 | 534 000 | 481 000 | 459 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 49 302 000 | 47 737 000 | 49 381 000 | 50 134 000 | 47 239 000 | 51 287 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 330 000 | 1 908 000 | 2 416 000 | 2 658 000 | 2 648 000 | 3 069 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 50 632 000 | 49 645 000 | 51 797 000 | 52 792 000 | 49 887 000 | 54 356 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 1 434 000 | 1 534 000 | 1 486 000 | 1 178 000 | 1 008 000 | 964 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 15 106 000 | 13 118 000 | 10 677 000 | 8 251 000 | 7 220 000 | 5 729 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 16 541 000 | 14 653 000 | 12 163 000 | 9 429 000 | 8 228 000 | 6 693 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 67 173 000 | 64 297 000 | 64 499 000 | 62 755 000 | 58 595 000 | 61 507 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 136 000 | 224 000 | 179 000 | 244 000 | 248 000 | 242 000 |
|
|
| Sum varelager | 136 000 | 224 000 | 179 000 | 244 000 | 248 000 | 242 000 |
|
|
| Kundefordringer | 1 861 000 | 2 875 000 | 3 226 000 | 2 071 000 | 4 148 000 | 2 006 000 |
|
|
| Andre fordringer | 514 000 | 573 000 | 1 568 000 | 2 660 000 | 1 418 000 | 643 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 374 000 | 3 448 000 | 4 794 000 | 4 731 000 | 5 566 000 | 2 649 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 2 627 000 | 2 620 000 | 2 200 000 | 2 410 000 | 2 050 000 | 1 727 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 2 627 000 | 2 620 000 | 2 200 000 | 2 410 000 | 2 050 000 | 1 727 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 17 286 000 | 11 259 000 | 19 630 000 | 24 449 000 | 30 384 000 | 20 863 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 22 424 000 | 17 550 000 | 26 803 000 | 31 834 000 | 38 247 000 | 25 482 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 89 597 000 | 81 848 000 | 91 302 000 | 94 589 000 | 96 843 000 | 86 989 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 7 000 000 | 7 000 000 | 7 000 000 | 7 000 000 | 7 000 000 | 7 017 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 7 000 000 | 7 000 000 | 7 000 000 | 7 000 000 | 7 000 000 | 7 017 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 9 621 000 | 9 216 000 | 14 763 000 | 16 079 000 | 23 440 000 | 10 826 000 |
|
|
| Annen egenkapital | 43 026 000 | 38 003 000 | 39 176 000 | 37 977 000 | 32 742 000 | 31 883 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 52 647 000 | 47 219 000 | 53 939 000 | 54 056 000 | 56 182 000 | 42 709 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 59 647 000 | 54 219 000 | 60 939 000 | 61 056 000 | 63 182 000 | 49 726 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 124 000 | 124 000 | 124 000 | 124 000 | 424 000 | 755 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 124 000 | 124 000 | 124 000 | 124 000 | 424 000 | 755 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 15 405 000 | 14 657 000 | 17 767 000 | 19 963 000 | 19 641 000 | 18 061 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 15 529 000 | 14 781 000 | 17 891 000 | 20 087 000 | 20 065 000 | 18 816 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 15 169 000 | 14 217 000 | 16 767 000 | 18 963 000 | 19 641 000 | 18 061 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 597 000 | 1 841 000 | 2 510 000 | 2 433 000 | 2 787 000 | 5 485 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 1 225 000 | 1 703 000 | 1 634 000 | 1 238 000 | 1 441 000 | 1 137 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 12 599 000 | 9 304 000 | 8 328 000 | 9 774 000 | 9 367 000 | 11 824 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 14 421 000 | 12 848 000 | 12 472 000 | 13 445 000 | 13 595 000 | 18 446 000 |
|
|
| Sum gjeld | 29 950 000 | 27 629 000 | 30 363 000 | 33 532 000 | 33 660 000 | 37 262 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 89 597 000 | 81 848 000 | 91 302 000 | 94 589 000 | 96 843 000 | 86 989 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | 2015 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,1% | -5,1% | 0,9% | -3,7% | 17,9% | |||
| Resultat av driften i % | 4,0% | -8,4% | 0,3% | -6,6% | 19,4% | 7,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,5 | 0,7 | 0,6 | 0,7 | 0,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 84,5% | 77,1% | 80,8% | 69,6% | 77,1% | 70,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,2% | -7,0% | 1,5% | -5,2% | 20,3% | 8,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 2,0% | -10,2% | -0,6% | -7,2% | 27,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 2,0% | -11,2% | -0,6% | -7,3% | 27,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,7 | 2,2 | 2,2 | 2,4 | 3,0 | 2,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | 2015 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 1,4 | 2,1 | 2,4 | 2,8 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,5 | 1,3 | 2,1 | 2,3 | 2,8 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,2 | 0,9 | 1,6 | 1,8 | 2,2 | 1,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 48,3 | 49,5 | 51,6 | 73,1 | 66,3 | 73,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 9,9 | 6,5 | 8,2 | 5,0 | 5,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | 2015 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 66,6% | 66,2% | 66,7% | 64,5% | 65,2% | 57,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 140,8% | 86,2% | 103,4% | 89,1% | 78,0% | 68,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,9% | 1,9% | 1,7% | 1,7% | 1,7% | 2,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,8% | 0,8% | 0,7% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 5884,6% | 2099,6% | 8006,1% | 7536,1% | 9940,3% | 2907,0% | ||
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 16,1% | 15,7% | 13,7% | 14,2% | 14,0% | 21,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 17,3% | 18,1% | 19,6% | 21,2% | 20,7% | 21,6% | ||
| Lederlønninger | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | 2016 (K) | 2015 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 45 000 | 0 | 0 | 0 | 62 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
