Norsk Institutt for Vannforskning Sti
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 781 939 000 | 782 609 000 | 713 008 000 | 634 242 000 | 584 303 000 | 581 101 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 781 939 000 | 782 609 000 | 713 008 000 | 634 242 000 | 584 303 000 | 581 101 000 |
|
|
| Varekostnad | 189 716 000 | 211 763 000 | 196 413 000 | 177 037 000 | 158 438 000 | 150 841 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 441 603 000 | 417 367 000 | 379 097 000 | 355 067 000 | 320 135 000 | 299 566 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 21 676 000 | 23 087 000 | 19 651 000 | 16 644 000 | 14 586 000 | 17 054 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 128 508 000 | 122 107 000 | 110 778 000 | 97 381 000 | 82 347 000 | 86 342 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 781 503 000 | 774 324 000 | 705 939 000 | 646 129 000 | 575 506 000 | 553 803 000 |
|
|
| Driftsresultat | 436 000 | 8 285 000 | 7 069 000 | -11 887 000 | 8 797 000 | 27 298 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 28 742 000 | 21 871 000 | 3 924 000 | 16 247 000 | 9 758 000 | 10 108 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 28 742 000 | 21 871 000 | 3 924 000 | 16 247 000 | 9 758 000 | 10 108 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 7 802 000 | 5 229 000 | 12 610 000 | 3 409 000 | 2 721 000 | 1 469 000 |
|
|
| Netto finans | 20 940 000 | 16 642 000 | -8 686 000 | 12 838 000 | 7 037 000 | 8 639 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 21 376 000 | 24 927 000 | -1 617 000 | 951 000 | 15 834 000 | 35 937 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 15 000 | 1 318 000 | 1 044 000 | -8 038 000 | 355 000 | 1 106 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 21 361 000 | 23 609 000 | -2 661 000 | 8 989 000 | 15 479 000 | 34 831 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 21 361 000 | 23 609 000 | -2 661 000 | 8 989 000 | 15 479 000 | 34 831 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 21 361 000 | 23 609 000 | -2 661 000 | 8 989 000 | 15 479 000 | 34 831 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 2 299 000 | 2 583 000 | 437 000 | 10 000 | 207 000 | 768 000 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 11 580 000 | 10 980 000 | 10 834 000 | 11 864 000 | 3 830 000 | 3 321 000 |
|
|
| Goodwill | 154 000 | 495 000 | 866 000 | 1 237 000 | 1 608 000 | 278 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 14 033 000 | 14 058 000 | 12 137 000 | 13 111 000 | 5 645 000 | 4 367 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 159 735 000 | 154 919 000 | 133 702 000 | 35 738 000 | 28 293 000 | 22 755 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 25 066 000 | 32 998 000 | 37 219 000 | 47 337 000 | 32 020 000 | 35 688 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 5 120 000 | 5 379 000 | 5 637 000 | 5 293 000 | 5 314 000 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 184 801 000 | 193 037 000 | 176 300 000 | 88 712 000 | 65 606 000 | 63 757 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 988 000 | 988 000 | 57 915 000 | 64 033 000 | 51 584 000 | 35 042 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 112 000 | 287 000 | 20 548 000 | 24 523 000 | 25 025 000 | 14 336 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 100 000 | 1 275 000 | 78 463 000 | 88 556 000 | 76 609 000 | 49 378 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 199 934 000 | 208 370 000 | 266 900 000 | 190 379 000 | 147 860 000 | 117 502 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 35 674 000 | 65 925 000 | 37 481 000 | 69 593 000 | 20 185 000 | 38 085 000 |
|
|
| Sum varelager | 35 674 000 | 65 925 000 | 37 481 000 | 69 593 000 | 20 185 000 | 38 085 000 |
|
|
| Kundefordringer | 61 774 000 | 52 097 000 | 52 672 000 | 45 176 000 | 47 420 000 | 59 790 000 |
|
|
| Andre fordringer | 85 314 000 | 96 216 000 | 74 280 000 | 79 892 000 | 53 278 000 | 53 438 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 147 088 000 | 148 313 000 | 126 952 000 | 125 068 000 | 100 698 000 | 113 228 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 83 084 000 | 91 080 000 | 42 232 000 | 43 142 000 | 40 306 000 | 30 882 000 |
|
|
| Sum investeringer | 83 084 000 | 91 080 000 | 42 232 000 | 43 142 000 | 40 306 000 | 30 882 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 237 667 000 | 232 238 000 | 191 453 000 | 168 707 000 | 207 111 000 | 201 997 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 503 513 000 | 537 556 000 | 398 118 000 | 406 510 000 | 368 300 000 | 384 192 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 703 447 000 | 745 926 000 | 665 018 000 | 596 889 000 | 516 160 000 | 501 694 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 40 000 000 | 40 000 000 | 0 | 0 | 40 000 000 | 0 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 302 819 000 | 281 484 000 | 0 | 0 | 246 167 000 | 0 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 40 000 000 | 40 000 000 | 0 | 40 000 000 |
|
|
| Annen egenkapital | 0 | 0 | 212 441 000 | 214 927 000 | 0 | 190 563 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 0 | 252 441 000 | 254 927 000 | 0 | 230 563 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 302 819 000 | 281 484 000 | 252 441 000 | 254 927 000 | 246 167 000 | 230 563 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 80 820 000 | 86 030 000 | 167 000 | 211 000 | 367 000 | 0 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 80 820 000 | 86 030 000 | 167 000 | 211 000 | 367 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 7 000 | 9 000 | 78 317 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 322 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 80 820 000 | 86 030 000 | 167 000 | 211 000 | 367 000 | 322 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 7 000 | 9 000 | 78 317 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 74 224 000 | 115 238 000 | 84 273 000 | 109 688 000 | 52 321 000 | 63 507 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 3 608 000 | 2 996 000 | 0 | 0 | 854 000 | 1 063 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 44 186 000 | 44 654 000 | 34 443 000 | 37 871 000 | 40 503 000 | 39 925 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 197 783 000 | 215 516 000 | 215 377 000 | 194 191 000 | 175 948 000 | 166 314 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 319 808 000 | 378 413 000 | 412 410 000 | 341 750 000 | 269 626 000 | 270 809 000 |
|
|
| Sum gjeld | 400 628 000 | 464 443 000 | 412 577 000 | 341 961 000 | 269 993 000 | 271 131 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 703 447 000 | 745 927 000 | 665 018 000 | 596 888 000 | 516 160 000 | 501 694 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,0% | 4,3% | 1,7% | 0,8% | 3,6% | |||
| Resultat av driften i % | 0,1% | 1,1% | 1,0% | -1,9% | 1,5% | 4,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 75,7% | 72,9% | 72,5% | 72,1% | 72,9% | 74,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 3,7% | 3,9% | 1,5% | 0,7% | 3,2% | 6,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 7,3% | 9,3% | -0,6% | 0,4% | 6,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 7,3% | 8,8% | -1,0% | 3,6% | 6,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,8 | 1,9 | 1,9 | 1,8 | 1,8 | 1,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 1,4 | 1,0 | 1,2 | 1,4 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,5 | 1,2 | 0,9 | 1,0 | 1,3 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 0,6 | 0,5 | 0,5 | 0,8 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 5,3 | 3,2 | 5,2 | 2,5 | 7,8 | 4,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 96,4 | 87,9 | 98,1 | 91,3 | 66,2 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 43,0% | 37,7% | 38,0% | 42,7% | 47,7% | 46,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 38,7% | 36,0% | 35,4% | 40,2% | 42,1% | 39,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 5,0% | 5,4% | 1000,0% | 1000,0% | 735,7% | 842,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,6% | 1,1% | 0,7% | 0,6% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 515,0% | 241,4% | -38,1% | 93,1% | 488,8% | 297,7% | ||
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,6 | 1,6 | 1,3 | 1,1 | 1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 45,5% | 50,7% | 62,0% | 57,3% | 52,2% | 54,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 11,5% | 11,5% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
