Norsk Alpinservice AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 874 000 | 3 962 000 | 3 619 000 | 3 403 000 | 1 687 000 | 529 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 5 000 | 0 | 0 | 7 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 874 000 | 3 966 000 | 3 619 000 | 3 403 000 | 1 694 000 | 529 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 849 000 | 1 689 000 | 1 811 000 | 1 859 000 | 754 000 | 93 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 599 000 | 582 000 | 593 000 | 527 000 | 190 000 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 48 000 | 52 000 | 108 000 | 214 000 | 209 000 | 115 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 213 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 1 004 000 | 1 109 000 | 1 582 000 | 1 309 000 | 620 000 | 557 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 500 000 | 3 432 000 | 4 094 000 | 4 122 000 | 1 773 000 | 765 000 |
|
|
| Driftsresultat | 374 000 | 534 000 | -475 000 | -719 000 | -79 000 | -236 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 4 000 | 2 000 | 8 000 | 4 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 4 000 | 3 000 | 8 000 | 4 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Netto finans | 3 000 | 3 000 | 8 000 | 4 000 | -1 000 | -2 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 377 000 | 537 000 | -467 000 | -714 000 | -80 000 | -237 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 377 000 | 537 000 | -467 000 | -714 000 | -80 000 | -237 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 377 000 | 537 000 | -467 000 | -714 000 | -80 000 | -237 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 377 000 | 537 000 | -467 000 | -714 000 | -80 000 | -237 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 220 000 | 220 000 | 568 000 | 990 000 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 121 000 | -51 000 | 1 000 | 20 000 | 0 | 1 152 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 121 000 | 169 000 | 221 000 | 588 000 | 990 000 | 1 152 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 47 000 | 65 000 | 83 000 | 2 759 000 | 677 000 | 293 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 47 000 | 65 000 | 83 000 | 2 759 000 | 677 000 | 293 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 168 000 | 233 000 | 303 000 | 3 347 000 | 1 667 000 | 1 445 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 545 000 | 418 000 | 454 000 | 467 000 | 850 000 | 35 000 |
|
|
| Sum varelager | 545 000 | 418 000 | 454 000 | 467 000 | 850 000 | 35 000 |
|
|
| Kundefordringer | 41 000 | 0 | 271 000 | 120 000 | 0 | 21 000 |
|
|
| Andre fordringer | 8 000 | 60 000 | 41 000 | 73 000 | 76 000 | 550 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 49 000 | 60 000 | 312 000 | 192 000 | 76 000 | 571 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 853 000 | 1 161 000 | 363 000 | 374 000 | 485 000 | 414 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 447 000 | 1 638 000 | 1 129 000 | 1 034 000 | 1 410 000 | 1 019 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 615 000 | 1 872 000 | 1 432 000 | 4 381 000 | 3 077 000 | 2 465 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -642 000 | -1 019 000 | -1 556 000 | -1 089 000 | -375 000 | -294 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -642 000 | -1 019 000 | -1 556 000 | -1 089 000 | -375 000 | -294 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -42 000 | -419 000 | -956 000 | -489 000 | 225 000 | 306 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 1 840 000 | 1 840 000 | 2 090 000 | 2 090 000 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 240 000 | 1 840 000 | 1 840 000 | 2 090 000 | 2 090 000 | 2 090 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 240 000 | 1 840 000 | 1 840 000 | 2 090 000 | 2 090 000 | 2 090 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 29 000 | 36 000 | 167 000 | 126 000 | 675 000 | 69 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 64 000 | 75 000 | 27 000 | 102 000 | 24 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 324 000 | 340 000 | 354 000 | 2 552 000 | 63 000 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 417 000 | 451 000 | 548 000 | 2 780 000 | 762 000 | 69 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 657 000 | 2 291 000 | 2 388 000 | 4 870 000 | 2 852 000 | 2 159 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 615 000 | 1 872 000 | 1 432 000 | 4 381 000 | 3 077 000 | 2 465 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 21,7% | 32,5% | -16,1% | -19,1% | -2,9% | |||
| Resultat av driften i % | 9,7% | 13,5% | -13,1% | -21,1% | -4,7% | -44,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,2 | 2,4 | 1,2 | 0,9 | 0,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 52,3% | 57,4% | 50,0% | 45,4% | 55,3% | 82,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 9,8% | 13,5% | -12,9% | -21,0% | -4,7% | -44,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -163,6% | -78,1% | 64,6% | 540,9% | -30,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -163,6% | -78,1% | 64,6% | 540,9% | -30,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,5 | 6,8 | 6,1 | 6,5 | 8,9 | |||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,5 | 3,6 | 2,1 | 0,4 | 1,9 | 14,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,2 | 2,7 | 1,2 | 0,2 | 0,7 | 14,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,0 | 2,6 | 0,7 | 0,1 | 0,6 | 6,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,4 | 4,0 | 4,0 | 4,0 | 0,9 | 2,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 93,7 | 92,9 | 91,5 | 127,5 | 211,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -2,6% | -22,4% | -66,8% | -11,2% | 7,3% | 12,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -1,1% | -10,6% | -26,4% | -14,4% | 13,3% | 57,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,3% | 1,3% | 2,3% | 1,4% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,2% | 0,3% | 2,1% | 0,7% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 189,0% | 284,2% | 128,0% | -373,9% | 76,2% | 2717,1% | ||
| Gjeldsgrad | -39,5 | -5,5 | -2,5 | -10,0 | 12,7 | 7,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 25,8% | 24,1% | 38,3% | 63,5% | 24,8% | 2,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 76,8% | 98,3% | 128,5% | 47,7% | 67,9% | 84,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
