Norlandia Bjørnegårdsvingen Barnehage AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 24 680 000 | 4 026 000 | 3 316 000 | 975 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 591 000 | 21 263 000 | 17 723 000 | 5 305 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 25 271 000 | 25 290 000 | 21 039 000 | 6 280 000 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 574 000 | 777 000 | 506 000 | 133 000 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 17 303 000 | 16 620 000 | 13 190 000 | 4 710 000 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 475 000 | 1 475 000 | 1 475 000 | 615 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 396 000 | 2 420 000 | 2 644 000 | 1 948 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftskostnader | 21 748 000 | 21 292 000 | 17 815 000 | 7 406 000 | 0 | 0 |
|
|
| Driftsresultat | 3 523 000 | 3 998 000 | 3 224 000 | -1 126 000 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 2 000 | 364 000 | 140 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 225 000 | 77 000 | 0 | 251 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 227 000 | 442 000 | 140 000 | 251 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 3 633 000 | 3 423 000 | 2 286 000 | 1 025 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 645 000 | 3 423 000 | 2 286 000 | 1 036 000 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | -3 418 000 | -2 981 000 | -2 146 000 | -785 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 106 000 | 1 017 000 | 1 078 000 | -1 911 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 25 000 | 224 000 | 237 000 | -420 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 82 000 | 793 000 | 841 000 | -1 491 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 82 000 | 793 000 | 841 000 | -1 491 000 | 0 | 0 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 793 000 | 841 000 | -1 491 000 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 44 963 000 | 46 223 000 | 47 483 000 | 48 743 000 | 35 899 000 | 6 798 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 773 000 | 988 000 | 1 204 000 | 1 420 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 45 736 000 | 47 211 000 | 48 687 000 | 50 162 000 | 35 899 000 | 6 798 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 45 736 000 | 47 211 000 | 48 687 000 | 50 162 000 | 35 899 000 | 6 798 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 292 000 | 29 000 | 31 000 | 69 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 625 000 | 622 000 | 20 073 000 | 15 832 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 18 075 000 | 20 033 000 | 0 | 2 177 000 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 18 992 000 | 20 684 000 | 20 104 000 | 18 078 000 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 000 | 3 000 | 80 000 | 320 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 18 995 000 | 20 687 000 | 20 184 000 | 18 398 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum eiendeler | 64 731 000 | 67 898 000 | 68 871 000 | 68 560 000 | 35 899 000 | 6 798 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 6 539 000 | 6 539 000 | 6 539 000 | 6 539 000 | 6 539 000 | 6 539 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 6 968 000 | 6 847 000 | 6 847 000 | 6 847 000 | 6 639 000 | 6 639 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 565 000 | 686 000 | 718 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 565 000 | 686 000 | 718 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 7 533 000 | 7 533 000 | 7 565 000 | 6 847 000 | 6 639 000 | 6 639 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 220 000 | 252 000 | 261 000 | 58 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 220 000 | 252 000 | 261 000 | 58 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 54 137 000 | 56 186 000 | 58 236 000 | 60 285 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 54 357 000 | 56 438 000 | 58 497 000 | 60 343 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 54 137 000 | 56 186 000 | 58 236 000 | 60 285 000 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 220 000 | 232 000 | 164 000 | 140 000 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 845 000 | 1 006 000 | 1 027 000 | 665 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 139 000 | 1 156 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 1 637 000 | 1 533 000 | 1 619 000 | 565 000 | 29 260 000 | 158 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 841 000 | 3 927 000 | 2 810 000 | 1 370 000 | 29 260 000 | 158 000 |
|
|
| Sum gjeld | 57 198 000 | 60 365 000 | 61 307 000 | 61 713 000 | 29 260 000 | 158 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 64 731 000 | 67 898 000 | 68 871 000 | 68 560 000 | 35 899 000 | 6 798 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,7% | 6,5% | 4,9% | -1,7% | 0,0% | |||
| Resultat av driften i % | 13,9% | 15,8% | 15,3% | -17,9% | ||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 97,7% | 80,7% | 84,7% | 86,4% | ||||
| Overskuddsgrad i % | 14,8% | 17,6% | 16,0% | -13,9% | ||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 1,4% | 13,5% | 15,0% | -28,3% | 0,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 1,1% | 10,5% | 11,7% | -22,1% | 0,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,5 | 1,5 | 1,6 | 1,3 | ||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 6,7 | 5,3 | 7,2 | 13,4 | 0,0 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 6,7 | 5,3 | 7,2 | 13,4 | 0,0 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,2 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 11,6% | 11,1% | 11,0% | 10,0% | 18,5% | 97,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 29,8% | 29,8% | 36,0% | 109,0% | ||||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 5,4% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 7,6 | 8,0 | 8,1 | 9,0 | 4,4 | 0,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 4,4% | 5,8% | 4,1% | 2,0% | 81,5% | 2,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 84,0% | 83,1% | 84,9% | 88,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
