Norges Toppidrettsgymnas Ungdomsskole Tromsø AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 13 387 000 | 12 914 000 | 12 011 000 | 12 515 000 | 10 703 000 | 7 025 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 2 256 000 | 2 268 000 | 2 302 000 | 2 247 000 | 1 808 000 | 1 015 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 15 643 000 | 15 181 000 | 14 312 000 | 14 763 000 | 12 511 000 | 8 040 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 10 225 000 | 9 591 000 | 9 667 000 | 8 739 000 | 6 812 000 | 4 794 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 315 000 | 331 000 | 366 000 | 389 000 | 366 000 | 133 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 5 375 000 | 4 943 000 | 4 666 000 | 4 567 000 | 3 595 000 | 2 603 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 15 915 000 | 14 865 000 | 14 699 000 | 13 695 000 | 10 773 000 | 7 530 000 |
|
|
| Driftsresultat | -272 000 | 316 000 | -387 000 | 1 068 000 | 1 738 000 | 510 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 49 000 | 17 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 49 000 | 17 000 | 0 | 0 | 5 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 49 000 | 17 000 | 0 | 0 | 4 000 | 1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -224 000 | 332 000 | -387 000 | 1 068 000 | 1 743 000 | 510 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -224 000 | 332 000 | -387 000 | 1 068 000 | 1 743 000 | 510 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -224 000 | 332 000 | -387 000 | 1 068 000 | 1 743 000 | 510 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -224 000 | 332 000 | -387 000 | 1 068 000 | 1 743 000 | 510 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 469 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 1 445 000 | 1 760 000 | 1 606 000 | 1 850 000 | 2 094 000 | 1 462 000 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 16 000 | 126 000 | 272 000 | 213 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 445 000 | 1 760 000 | 2 091 000 | 1 976 000 | 2 365 000 | 1 675 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 445 000 | 1 760 000 | 2 091 000 | 1 976 000 | 2 365 000 | 1 675 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 37 000 | 42 000 | 0 | 3 000 | 1 000 | 71 000 |
|
|
| Andre fordringer | 260 000 | 220 000 | 365 000 | 578 000 | 582 000 | 576 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 297 000 | 261 000 | 365 000 | 581 000 | 583 000 | 648 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 4 339 000 | 3 634 000 | 3 229 000 | 3 051 000 | 1 355 000 | 1 409 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 636 000 | 3 895 000 | 3 595 000 | 3 633 000 | 1 938 000 | 2 057 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 6 080 000 | 5 655 000 | 5 686 000 | 5 609 000 | 4 303 000 | 3 731 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 572 000 | 3 796 000 | 3 464 000 | 3 852 000 | 2 783 000 | 1 041 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 572 000 | 3 796 000 | 3 464 000 | 3 852 000 | 2 783 000 | 1 041 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 672 000 | 3 896 000 | 3 564 000 | 3 952 000 | 2 883 000 | 1 141 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 604 000 | 200 000 | 550 000 | 251 000 | 215 000 | 1 122 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 571 000 | 433 000 | 421 000 | 454 000 | 388 000 | 295 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 233 000 | 1 125 000 | 1 150 000 | 952 000 | 817 000 | 1 174 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 408 000 | 1 758 000 | 2 121 000 | 1 657 000 | 1 420 000 | 2 591 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 408 000 | 1 758 000 | 2 121 000 | 1 657 000 | 1 420 000 | 2 591 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 6 080 000 | 5 655 000 | 5 686 000 | 5 609 000 | 4 303 000 | 3 731 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -3,8% | 5,9% | -6,9% | 21,5% | 43,4% | |||
| Resultat av driften i % | -1,7% | 2,1% | -2,7% | 7,2% | 13,9% | 6,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,7 | 2,7 | 2,5 | 3,0 | 3,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -1,4% | 2,2% | -2,7% | 7,2% | 13,9% | 6,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -5,9% | 8,9% | -10,3% | 31,3% | 86,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -5,9% | 8,9% | -10,3% | 31,3% | 86,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,5 | 1,6 | 1,5 | 1,7 | 1,8 | 1,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,9 | 2,2 | 1,7 | 2,2 | 1,4 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,9 | 2,2 | 1,7 | 2,2 | 1,4 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,8 | 2,1 | 1,5 | 1,8 | 1,0 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 60,4% | 68,9% | 62,7% | 70,5% | 67,0% | 30,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 23,5% | 25,7% | 24,9% | 26,8% | 23,0% | 14,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,5% | 0,6% | 0,5% | 0,8% | 1,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,5 | 0,6 | 0,4 | 0,5 | 2,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 39,6% | 31,1% | 37,3% | 29,5% | 33,0% | 69,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 484 000 | 346 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
