Norges Toppidrettsgymnas Ungdomsskole Lillehammer AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 16 119 000 | 15 136 000 | 14 088 000 | 14 624 000 | 13 833 000 | 13 161 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 14 000 | 0 | 16 000 | 33 000 | 20 000 | 20 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 16 133 000 | 15 136 000 | 14 104 000 | 14 657 000 | 13 853 000 | 13 181 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 11 396 000 | 9 568 000 | 9 192 000 | 9 034 000 | 8 203 000 | 7 514 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 225 000 | 246 000 | 229 000 | 151 000 | 318 000 | 499 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 968 000 | 4 879 000 | 4 600 000 | 4 802 000 | 4 630 000 | 3 907 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 16 589 000 | 14 693 000 | 14 021 000 | 13 987 000 | 13 151 000 | 11 920 000 |
|
|
| Driftsresultat | -456 000 | 443 000 | 83 000 | 670 000 | 702 000 | 1 261 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 132 000 | 74 000 | 0 | 0 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 132 000 | 74 000 | 0 | 0 | 6 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 000 | 29 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 1 000 | 1 000 | 0 | 9 000 | 29 000 |
|
|
| Netto finans | 132 000 | 73 000 | -1 000 | 0 | -3 000 | -27 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -324 000 | 516 000 | 82 000 | 669 000 | 699 000 | 1 234 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -324 000 | 516 000 | 82 000 | 669 000 | 699 000 | 1 234 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -324 000 | 516 000 | 82 000 | 669 000 | 699 000 | 1 234 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -324 000 | 516 000 | 82 000 | 669 000 | 699 000 | 1 234 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 257 000 | 313 000 | 369 000 | 424 000 | 480 000 | 536 000 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 240 000 | 224 000 | 295 000 | 332 000 | 53 000 | 315 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 497 000 | 538 000 | 663 000 | 756 000 | 533 000 | 851 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 497 000 | 538 000 | 663 000 | 756 000 | 533 000 | 851 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 49 000 | 66 000 |
|
|
| Andre fordringer | 157 000 | 154 000 | 172 000 | 300 000 | 200 000 | 170 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 160 000 | 154 000 | 172 000 | 300 000 | 249 000 | 235 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 6 395 000 | 6 148 000 | 5 446 000 | 5 449 000 | 5 598 000 | 5 500 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 6 555 000 | 6 302 000 | 5 619 000 | 5 749 000 | 5 847 000 | 5 735 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 7 052 000 | 6 840 000 | 6 282 000 | 6 505 000 | 6 379 000 | 6 586 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 4 520 000 | 4 845 000 | 4 329 000 | 4 247 000 | 3 577 000 | 2 878 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 4 520 000 | 4 845 000 | 4 329 000 | 4 247 000 | 3 577 000 | 2 878 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 4 620 000 | 4 945 000 | 4 429 000 | 4 347 000 | 3 677 000 | 2 978 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 163 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 163 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 57 000 | 60 000 | 163 000 | 461 000 | 227 000 | 105 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 515 000 | 543 000 | 489 000 | 507 000 | 511 000 | 420 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 859 000 | 1 292 000 | 1 201 000 | 1 190 000 | 1 964 000 | 1 919 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 431 000 | 1 895 000 | 1 853 000 | 2 158 000 | 2 702 000 | 2 444 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 431 000 | 1 895 000 | 1 853 000 | 2 158 000 | 2 702 000 | 3 607 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 7 052 000 | 6 840 000 | 6 282 000 | 6 505 000 | 6 379 000 | 6 586 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -4,7% | 7,9% | 1,3% | 10,4% | 10,9% | |||
| Resultat av driften i % | -2,8% | 2,9% | 0,6% | 4,6% | 5,1% | 9,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,3 | 2,3 | 2,2 | 2,3 | 2,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -2,0% | 3,4% | 0,6% | 4,6% | 5,1% | 9,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -6,8% | 11,0% | 1,9% | 16,7% | 21,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -6,8% | 11,0% | 1,9% | 16,7% | 21,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,4 | 1,6 | 1,5 | 1,6 | 1,7 | 1,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,7 | 3,3 | 3,0 | 2,7 | 2,2 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,7 | 3,3 | 3,0 | 2,7 | 2,2 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,6 | 3,2 | 2,9 | 2,5 | 2,1 | 2,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 65,5% | 72,3% | 70,5% | 66,8% | 57,6% | 45,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 28,6% | 32,7% | 31,4% | 29,7% | 26,5% | 22,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 3,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,2% | 0,1% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,4 | 0,4 | 0,5 | 0,7 | 1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 34,5% | 27,7% | 29,5% | 33,2% | 42,4% | 37,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 17,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 406 000 | 419 000 | 401 000 | 0 | 375 000 | 301 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
